Metalové okénko srpen
Banner

Metalové okénko srpen

Email Tisk

mo 200Léto a prázdniny jsou za námi, ale netřeba zoufat, jelikož tu máme nášup metalových novinek a v něm se dozvíme, co která kapela chystá. Věřím, že podzim bude barvitý a nápaditý. Samotnou mě překvapuje, jak se do toho opřeli skandinávské kapely. Pokud máte rádi severskou hudbu, máme tu informace přesně pro vás!

 

Známý provokatér a význačná hudební persona Marilyn Manson společně s Shooterem Jenningsonem vypustili do světa animovanou cover verzi písničky Cat People (Putting Out Fire) od Davida Bowieho. Pro mě velké a příjemné překvapení!

A pokud MM nemáte dost, můžete kouknout na trailer k třetí řadě čarodějnického seriálu Salem, kde se objeví i tento floutek.

Švédští melodici In Flames se činí, však jim 23. září vyjde nové koncertní DVD Sounds From the Heart Of Gothenburg. A pokud to bude aspoň z části tak kvalitní jako Used & Abused: In Live We Trust z roku 2015, čeká nás pořádná šupa! Trailer vám nic moc neřekne, jen navnadí:

Jako ochutnávku tu mám jednu z mých oblíbených písniček, Take This Life:

Zároveň se 11. 11. dočkáme dvanácté studiovky s jednoduchým názvem Battles.

Stejný den v září vychází i novinka Winter's Gate finských melodických death metalistů Insomnium. A bude to něco neotřelého, jelikož se jedná o koncepční epické album, které bude sestávat z jedné 40minutové skladby! To vše na základě stejnojmenné povídky, kterou napsal zpěvák a basista kapely, Niilo Sevänen.

mo insomniumwintersgatecdnew

Švédští Pain vydávají 9. září po delší odmlce novinku Coming Home a na jeho podporu se vydají na evropské turné. Zamíří i k nám a to 16. října do Prahy do Meet Factory. Na zbrusu nový song a úchylný videoklip Call Me mrkněte zde:

A pokud ještě nemáte dost, tady si můžete poslechnout ještě písničku Black Knight Satellite:

Americká banda The Dillinger Escape Plan vydává 14. října plnohodnotné album Dissociationa poté ohlašuje delší pauzu. Budoucnost kapely je tedy nejistá.

Hardcoreově punkoví harcovníci Suicidal Tendencies prokázali smysl pro humor, když jednu z nových skladeb nazvali Clap Like Ozzy (Tleskejte jako Ozzy):

Písnička se nachází na připravovaném albu World Gone Mad, které vyjde poslední den v září.

Ten samý den vyjde i sólovka zpěváka a frontmana Godsmack, Sullyho Erny. Ponese název Hometown Life a bude obsahovat 10 skladeb. Není to metal, je to epické, ale Ernův hlas je nezaměnitelný.

Přijde mi to jako chvilička, co se britští Cradle Of Filth loni navrátili ke své slávě albem Hammer Of The Witches a už nyní hlásají, že příští rok v září chtějí vydat následovníka této lahůdky. Snad se do budoucna polepší i koncertně, protože poslední dvě vystoupení, kterých jsem byla svědkem, nedopadla vůbec dobře…

mo cradleoffilth

Vydáním nového materiálu se mohou pochlubit i norští black metalisté Darkthrone, kterým 14. října vychází album Arctic Thunder. Půjde o následovníka fanoušky i kritikou ověnčené desky The Underground Resistance z roku 2013. Komentář a písnička Tundra Leach zde:

Světoznámí švédští black metalisté Emperor se v roce 2017 vrátí na pódia, aby oslavili dvacetileté výročí LP Anthems To The Welkin At Dusk. Prvním potvrzeným koncertem je právě česká zastávka na Brutal Assault. See you in hell!

mo emperror ba

Američtí Dope lákají na nové album Blood Money Part 1, které má vyjít až 28. října. Zatím představili videoklip Hold On, jeho kvality posuďte sami:

Potěšující zpráva přichází z tábora Brujerie, která po 16 letech vydává nové album! Následovník desky Brujerizmo z roku 2000 se jmenuje Pocho Aztlan a vyjde už 6. září. Jedná se teprve o čtvrtou plnohodnotnou nahrávku, ale rozhodně už teď jsou zapsáni v extrémně metalové historii. Nová skladba Bruja:

Klípek nám přináší i jedna z mých nejoblíbenějších kapel, kde zpívá zpěvačka, americká sestava Otep! Klip k písni Zero ze sedmého alba Generation Doom omrkněte tady:

KoRn nezahálí a 21. října vydají novou deksu The Serenity Of Suffering. Na jeho podporu už tu máme dva výborné klipy, Rotting In Vain

a Insane

Slovutní norští black metaloví mágové Satyricon potvrzují, že v lednu vstoupí do studia, kde připraví svůj nový materiál. Dále fanouškům vzkazují, že v dohledné době se můžeme těšit i na album cover verzí.

Z tábora Rammstein přicházejí potěšující zprávy a to, že kapela pracuje na nové desce. Zatím poslední počin se jmenoval Liebe Ist Für Alle Da a světlo světa spatřil v roce 2009.

Zdroj: www.blabbermouth.netSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Seriál k měsíci čtenářů: Knihovny pro K21, Vesec

brezen-mesic-ctenaru 200Regály plné knih, u počítače dáma či pán, který obřadně přebírá vracené knížky a zapisuje nově vypůjčené. Místnost specificky vonící – tak voní jenom tištěné publikace, stojící jako vojáci v řadách. V sále tichý šum, jak čtenáři listují, tiše rozmlo...

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

Přijde zase někdy Lili?

danska divka webCo jen může způsobit jedna náhodná nevinná prosba? V mnoha případech asi nic zvláštního. Do života Grety a Einara však přinesla zásadní zlom. Do té chvíle byli zamilovaným manželským párem malířů, poté rozervanou dvojicí, která neví, jak ...

Divadlo

Pejsek a kočička rozdávají ve zlínském divadle opět radost

200dZlínské Městské divadlo si dětské diváky předchází jak může, rozhodně je nebere jako doplněk k divákům dospělým. A tak první premiéra roku 2013 i první premiéra právě se rozbíhající sezóny 2013/2014 patřily právě dětem. Na jeviště zlínského divadla se po čase v...

Film

Let’s Dance: Revolution aneb filmová inspirace pro ctitele tanců „free style“

lets danceStačí krok a svět se změní. Do kin přichází čtvrté pokračování americké taneční série Let’s Dance, tentokrát s titulem Let’s Dance: Revolution. A taneční revoluce na pozadí rozpálených ulic v Miami plné úděsnýc...