Metalové okénko srpen

Metalové okénko srpen

Email Tisk

mo 200Léto a prázdniny jsou za námi, ale netřeba zoufat, jelikož tu máme nášup metalových novinek a v něm se dozvíme, co která kapela chystá. Věřím, že podzim bude barvitý a nápaditý. Samotnou mě překvapuje, jak se do toho opřeli skandinávské kapely. Pokud máte rádi severskou hudbu, máme tu informace přesně pro vás!

 

Známý provokatér a význačná hudební persona Marilyn Manson společně s Shooterem Jenningsonem vypustili do světa animovanou cover verzi písničky Cat People (Putting Out Fire) od Davida Bowieho. Pro mě velké a příjemné překvapení!

A pokud MM nemáte dost, můžete kouknout na trailer k třetí řadě čarodějnického seriálu Salem, kde se objeví i tento floutek.

Švédští melodici In Flames se činí, však jim 23. září vyjde nové koncertní DVD Sounds From the Heart Of Gothenburg. A pokud to bude aspoň z části tak kvalitní jako Used & Abused: In Live We Trust z roku 2015, čeká nás pořádná šupa! Trailer vám nic moc neřekne, jen navnadí:

Jako ochutnávku tu mám jednu z mých oblíbených písniček, Take This Life:

Zároveň se 11. 11. dočkáme dvanácté studiovky s jednoduchým názvem Battles.

Stejný den v září vychází i novinka Winter's Gate finských melodických death metalistů Insomnium. A bude to něco neotřelého, jelikož se jedná o koncepční epické album, které bude sestávat z jedné 40minutové skladby! To vše na základě stejnojmenné povídky, kterou napsal zpěvák a basista kapely, Niilo Sevänen.

mo insomniumwintersgatecdnew

Švédští Pain vydávají 9. září po delší odmlce novinku Coming Home a na jeho podporu se vydají na evropské turné. Zamíří i k nám a to 16. října do Prahy do Meet Factory. Na zbrusu nový song a úchylný videoklip Call Me mrkněte zde:

A pokud ještě nemáte dost, tady si můžete poslechnout ještě písničku Black Knight Satellite:

Americká banda The Dillinger Escape Plan vydává 14. října plnohodnotné album Dissociationa poté ohlašuje delší pauzu. Budoucnost kapely je tedy nejistá.

Hardcoreově punkoví harcovníci Suicidal Tendencies prokázali smysl pro humor, když jednu z nových skladeb nazvali Clap Like Ozzy (Tleskejte jako Ozzy):

Písnička se nachází na připravovaném albu World Gone Mad, které vyjde poslední den v září.

Ten samý den vyjde i sólovka zpěváka a frontmana Godsmack, Sullyho Erny. Ponese název Hometown Life a bude obsahovat 10 skladeb. Není to metal, je to epické, ale Ernův hlas je nezaměnitelný.

Přijde mi to jako chvilička, co se britští Cradle Of Filth loni navrátili ke své slávě albem Hammer Of The Witches a už nyní hlásají, že příští rok v září chtějí vydat následovníka této lahůdky. Snad se do budoucna polepší i koncertně, protože poslední dvě vystoupení, kterých jsem byla svědkem, nedopadla vůbec dobře…

mo cradleoffilth

Vydáním nového materiálu se mohou pochlubit i norští black metalisté Darkthrone, kterým 14. října vychází album Arctic Thunder. Půjde o následovníka fanoušky i kritikou ověnčené desky The Underground Resistance z roku 2013. Komentář a písnička Tundra Leach zde:

Světoznámí švédští black metalisté Emperor se v roce 2017 vrátí na pódia, aby oslavili dvacetileté výročí LP Anthems To The Welkin At Dusk. Prvním potvrzeným koncertem je právě česká zastávka na Brutal Assault. See you in hell!

mo emperror ba

Američtí Dope lákají na nové album Blood Money Part 1, které má vyjít až 28. října. Zatím představili videoklip Hold On, jeho kvality posuďte sami:

Potěšující zpráva přichází z tábora Brujerie, která po 16 letech vydává nové album! Následovník desky Brujerizmo z roku 2000 se jmenuje Pocho Aztlan a vyjde už 6. září. Jedná se teprve o čtvrtou plnohodnotnou nahrávku, ale rozhodně už teď jsou zapsáni v extrémně metalové historii. Nová skladba Bruja:

Klípek nám přináší i jedna z mých nejoblíbenějších kapel, kde zpívá zpěvačka, americká sestava Otep! Klip k písni Zero ze sedmého alba Generation Doom omrkněte tady:

KoRn nezahálí a 21. října vydají novou deksu The Serenity Of Suffering. Na jeho podporu už tu máme dva výborné klipy, Rotting In Vain

a Insane

Slovutní norští black metaloví mágové Satyricon potvrzují, že v lednu vstoupí do studia, kde připraví svůj nový materiál. Dále fanouškům vzkazují, že v dohledné době se můžeme těšit i na album cover verzí.

Z tábora Rammstein přicházejí potěšující zprávy a to, že kapela pracuje na nové desce. Zatím poslední počin se jmenoval Liebe Ist Für Alle Da a světlo světa spatřil v roce 2009.

Zdroj: www.blabbermouth.netSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Nad všechny poháry a medaile mám raději spokojenost a odezvu publika, říká Marek Meluzín

marek meluzin 200I když má své zaměstnání, tancem žije a nakazil tím už spoustu dalších. Řeč je o Marku Meluzínovi z Kroměříže. Během svého života prošel několika tanečnímu skupinami, aby si nakonec postavil tu svou a jako choreograf ji vedl a formova...

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

Jak průkopníci umírání hledají smysl života

Hovory k sobe perexObavy ze smrti nebo z umírání pocítí na své pouti životem snad každý člověk. Někteří lidé pocítí úzkost tak velikou, že si s ní nevědí rady a vyhledají pomoc psychoterapeuta. Irvin D. Yalom ve své nové knize opět otevírá téma ps...

Divadlo

Divadlo Radost i o prázdninách rozdává radost

Divadlo radost 200Stejně jako v předchozích letech, i letos opět ožije Letní scéna Divadla Radost! Připravili si dvě skvělé, divácky oblíbené komedie, s kterými se již pro tentokrát rozloučí, neboť obě budou mít derniéru. Máte tedy po...

Film

Michelangelo Antonioni prozkoumal hlubiny lidských citů

michelangelo antonioniNení snadné vtěsnat do několika odstavců postřehy o životě a tvorbě jednoho z klasiků světové kinematografie, Michelangela ANTONIONIHO. Narodil se před rovným stoletím - 29. září 1912 - ve Ferraře, vystudov...