Barvy duhy slaví desáté narozeniny

Barvy duhy slaví desáté narozeniny

Email Tisk

barvy duhy200Desáté výročí oslaví v pondělí 10. října letošního roku v Divadle Antonína Dvořáka v Ostravě koncertní projekt ostravského Čtyřlístku – centra pro osoby se zdravotním postižením – nazvaný Všechny barvy duhy. Jeho první ročník se odehrál v listopadu 2007 v divadelním sále Domu kultury města Ostravy. Zrodila se tak myšlenka pořádat v Ostravě každoročně společné koncerty lidí se zdravotním postižením – klientů z ostravského Čtyřlístku, posluchačů Lidové konzervatoře a Múzické školy v Ostravě, hendikepovaných tanečníků z Bílé holubice a jejich hostů z České republiky, Slovenska a Polska, ale i profesionálů, kteří chtějí podpořit účinkující svou aktivní přítomností. Povedlo se. Z koncertu Všechny barvy duhy se zrodila nová tradice.

 

Od roku 2008 otevřelo účinkujícím koncertů Všechny barvy duhy své kompletně bezbariérové prostory v Divadle Antonína Dvořáka ostravské Národní divadlo moravskoslezské. Za uplynulých deset let se tak na scéně tohoto divadla vystřídali spolu s hendikepovanými tanečníky, muzikanty nebo zpěváky i takové osobnosti, jako jsou Věra Špinarová, Heidi Janků, Markéta Konvičková, Leona Šenková, Petra Janů, Ewa Farna, Lenka Filipová s irským zpěvákem Seanem Barrym, Radek Pastrňák, Pavel Dobeš, Martin Chodúr, Petr Bende, několikrát také operní pěvkyně Eva Dřízgová-Jirušová a muzikálová zpěvačka Hana Fialová – obě sólistky Národního divadla moravskoslezského a držitelky prestižní divadelní ceny Thálie, slovenský tenorista Peter Dvorský, folklorní soubory Šmykňa a Valašský vojvoda, skupina Yoyo Band a řada dalších muzikantů i profesionálních tanečníků.  

barvy duhy01

V tomto roce tedy zve ostravský Čtyřlístek širokou veřejnost na jubilejní – desátý ročník koncertu Všechny barvy duhy, který začínáv pondělí 10. říjnav 18.00 hodin na scéně Divadla Antonína Dvořáka v Ostravě. Letošní patronkou všech účinkujících je zpěvačka Monika Absolonová, slovem budou provázet herci Pavla Dostálová a Jiří Sedláček.

Diváky již tradičně čeká večer plný nevšedních zážitků, ať již tanečních, hudebních anebo pěveckých v provedení talentovaných lidí se zdravotním postižením. Vedle klientů pořadatelské organizace - Čtyřlístku, bude v programu večera účinkovat letošní vítězka prestižní polské soutěže Zaczarowana Piosenka – jedenáctiletá dívenka Urszula Kowalska, dále členové tanečního souboru Labyrint z Centra 83 z Mladé Boleslavi, samozřejmě také tanečníci z Bílé holubice a muzikanti z Lidové konzervatoře a Múzické školy, ale i členové tanečního klubu Hazard a občanského sdružení Muzikohraní. Pro mnohé bude nepochybně překvapením netradiční vystoupení baristů z pojízdné kavárny Mental Café…

barvy duhy02

Koncerty Všechny barvy duhy se již tradičně konají s podporou Moravskoslezského kraje, statutárního města Ostravy a městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Letos pod záštitou náměstka primátora města Ostravy pana Michala Mariánka.

barvy duhy03

Za dobu své existence si koncerty Všechny barvy duhy vydobyly velký respekt. Jejich skutečnými hvězdami jsou lidé se zdravotním postižením. Obrovská vůle i talent těchto lidí často vzbuzují překvapení a úžas, jejich radost a nadšení z hudby, tance a pohybu na jevišti jsou nakažlivé, a proto bývají koncerty Všechny barvy duhy vždy naplněny silnými emocemi a bouřlivými ovacemi publika. Tak si ten letošní nenechejte ujít a podpořte jeho účinkující. Vstupenky lze zakoupit v předprodeji Národního divadla moravskoslezského anebo před koncertem přímo v Divadle Antonína DvořákaSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 
Banner

Rozhovor

Letní rozhovor s Ivonou Březinovou

01 Ivona v tÌlku Monika V·Úov· studio M101„Pro mě bývá léto obdobím, kdy vykazuji zvýšenou psací aktivitu,“ říká Ivona Březinová.

...

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (17)


Literatura

Maurizio de Giovanni: Bolest - detektivka po italsku

bolest200Nakladatelství Epocha vydalo v listopadu 2016 první díl úspěšné detektivní série Maurizia de Giovanniho, Bolest, který v originále vyšel už v roce 2006.

 

 

Divadlo

Holešovská Regata 2014 nabídne i divadelní zážitky

regata 200Čtvrtý ročník rodinného festivalu Holešovská Regata se koná 20. – 21. června v areálu holešovského zámku. Právě u zámku úspěšně proběhla rekonstrukce nádvoří, což nalákalo organizátory festivalu k uspořádání několika divadelních ak...

Film

Vendetu? Nebo něco ostřejšího?

200filmGiovanni Manzoni/Fred Blake (Robert De Niro) byl dříve mafiánským bossem velké rodiny. Nyní je ale už starý, chce mít klid i bezpečí, a to jak pro sebe, tak pro ostatní členy své rodiny – svou impulzivní ženu Maggie (Michelle Pfeiffer), překrásnou dce...