Barvy duhy slaví desáté narozeniny
Banner

Barvy duhy slaví desáté narozeniny

Email Tisk

barvy duhy200Desáté výročí oslaví v pondělí 10. října letošního roku v Divadle Antonína Dvořáka v Ostravě koncertní projekt ostravského Čtyřlístku – centra pro osoby se zdravotním postižením – nazvaný Všechny barvy duhy. Jeho první ročník se odehrál v listopadu 2007 v divadelním sále Domu kultury města Ostravy. Zrodila se tak myšlenka pořádat v Ostravě každoročně společné koncerty lidí se zdravotním postižením – klientů z ostravského Čtyřlístku, posluchačů Lidové konzervatoře a Múzické školy v Ostravě, hendikepovaných tanečníků z Bílé holubice a jejich hostů z České republiky, Slovenska a Polska, ale i profesionálů, kteří chtějí podpořit účinkující svou aktivní přítomností. Povedlo se. Z koncertu Všechny barvy duhy se zrodila nová tradice.

 

Od roku 2008 otevřelo účinkujícím koncertů Všechny barvy duhy své kompletně bezbariérové prostory v Divadle Antonína Dvořáka ostravské Národní divadlo moravskoslezské. Za uplynulých deset let se tak na scéně tohoto divadla vystřídali spolu s hendikepovanými tanečníky, muzikanty nebo zpěváky i takové osobnosti, jako jsou Věra Špinarová, Heidi Janků, Markéta Konvičková, Leona Šenková, Petra Janů, Ewa Farna, Lenka Filipová s irským zpěvákem Seanem Barrym, Radek Pastrňák, Pavel Dobeš, Martin Chodúr, Petr Bende, několikrát také operní pěvkyně Eva Dřízgová-Jirušová a muzikálová zpěvačka Hana Fialová – obě sólistky Národního divadla moravskoslezského a držitelky prestižní divadelní ceny Thálie, slovenský tenorista Peter Dvorský, folklorní soubory Šmykňa a Valašský vojvoda, skupina Yoyo Band a řada dalších muzikantů i profesionálních tanečníků.  

barvy duhy01

V tomto roce tedy zve ostravský Čtyřlístek širokou veřejnost na jubilejní – desátý ročník koncertu Všechny barvy duhy, který začínáv pondělí 10. říjnav 18.00 hodin na scéně Divadla Antonína Dvořáka v Ostravě. Letošní patronkou všech účinkujících je zpěvačka Monika Absolonová, slovem budou provázet herci Pavla Dostálová a Jiří Sedláček.

Diváky již tradičně čeká večer plný nevšedních zážitků, ať již tanečních, hudebních anebo pěveckých v provedení talentovaných lidí se zdravotním postižením. Vedle klientů pořadatelské organizace - Čtyřlístku, bude v programu večera účinkovat letošní vítězka prestižní polské soutěže Zaczarowana Piosenka – jedenáctiletá dívenka Urszula Kowalska, dále členové tanečního souboru Labyrint z Centra 83 z Mladé Boleslavi, samozřejmě také tanečníci z Bílé holubice a muzikanti z Lidové konzervatoře a Múzické školy, ale i členové tanečního klubu Hazard a občanského sdružení Muzikohraní. Pro mnohé bude nepochybně překvapením netradiční vystoupení baristů z pojízdné kavárny Mental Café…

barvy duhy02

Koncerty Všechny barvy duhy se již tradičně konají s podporou Moravskoslezského kraje, statutárního města Ostravy a městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Letos pod záštitou náměstka primátora města Ostravy pana Michala Mariánka.

barvy duhy03

Za dobu své existence si koncerty Všechny barvy duhy vydobyly velký respekt. Jejich skutečnými hvězdami jsou lidé se zdravotním postižením. Obrovská vůle i talent těchto lidí často vzbuzují překvapení a úžas, jejich radost a nadšení z hudby, tance a pohybu na jevišti jsou nakažlivé, a proto bývají koncerty Všechny barvy duhy vždy naplněny silnými emocemi a bouřlivými ovacemi publika. Tak si ten letošní nenechejte ujít a podpořte jeho účinkující. Vstupenky lze zakoupit v předprodeji Národního divadla moravskoslezského anebo před koncertem přímo v Divadle Antonína DvořákaSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

Anketa


Partneři

Hledat

Z archivu...

Nové komentáře


Literatura

Usain Bolt – Rychlejší než blesk

Bolt 200„Tak jsem se pořádně chytil volantu, a pak se to BMW M3 převrátilo jednou, podruhé, potřetí; odrazilo se po střeše od mokré silnice a rovnou do příkopu. Čelní sklo se rozprsklo, airbagy vylétly. Křup! Jak kapota narazila do země, zkrabatila se hlasitým z...

Divadlo

Anna Karenina ve společnosti drsných motorkářů

karenina 200Jedno z neméně slavných a nadčasových děl Lva Nikolajeviče Tolstého se rozhodli tvůrci nejnovější rock opery přenést do moderního prostředí motorkářského klubu.

...

Film

Hurvínek a kouzelné muzeum nejnavštěvovanějším filmem víkendu

hurvinek200Nový český animovaný rodinný film Hurvínek a kouzelné muzeum se stal nejnavštěvovanějším titulem uplynulého víkendu. Film, v němž se legendární postavy představují poprvé ve 3D, vidělo během víkendu 56 562 diváků a přesunul tak na druhé místo velmi úspěšný snímek Jana Svěráka ...