Pražský filharmonický sbor vystoupí 8. října na festivalu Janáček Brno

Pražský filharmonický sbor vystoupí 8. října na festivalu Janáček Brno

Email Tisk

filharmonicky sbor200Pražský filharmonický sbor vystoupí v sobotu 8. října v brněnském Divadle Reduta v rámci Mezinárodního divadelního a hudebního festivalu Janáček Brno 2016. Na festival přiveze sborová díla Leoše Janáčka a Bohuslava Martinů.

 

 

Posluchači se mohou těšit na Janáčkův cyklus Hradčanské písničky pro sóla, ženský sbor, flétnu a harfu (na texty Františka S. Procházky), Kantora Halfara pro mužský sbor bez doprovodu (podle stejnojmenné balady Petra Bezruče) a Potulného šílence pro sóla a mužský sbor bez doprovodu (na text Rabíndranátha Thákura). Od Bohuslava Martinů zazní Romance z pampelišek pro soprán sólo a smíšený sbor, a Mikeš z hor pro sóla, smíšený sbor a instrumentální ansámbl (na slova Miloslava Bureše). Jde o dvě z celkem čtyř Martinů „kantát z Vysočiny“, jejichž nahrávku Pražský filharmonický sbor pořídil v minulé sezoně a která vyjde během podzimu u vydavatelství Supraphon.

Program s Pražským filharmonickým sborem nastudoval jeho hlavní sbormistr Lukáš Vasilek. V sólových partech vystoupí např. Václav Mácha (klavír), Kateřina Englichová (harfa), Lucie Silkenová (soprán), Martin Slavík (tenor) či Jiří Brückler (baryton).    

filharmonicky sborSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

Anketa


Partneři

Hledat

Nové komentáře


Literatura

Partnerská poradna do kabelky

Mam te rad 200Mám tě rád, ale zamilovaný už nejsem s podtitulem Sedm kroků k záchraně vašeho vztahu je celý název knihy anglického terapeuta Andrewa G. Marshalla, která vyšla v Nakladatelství NOXI. Pokud cítíte, že ve vztahu není všechno v pořádku a zd...

Divadlo

Roztočené Šivovo kolo života
ImageV neděli 29. 1. v pražském divadle ABC se odehrála premiéra výjimečného a originálního tanečně-audiovizuálního představení Šivovo kolo života. Projekt, na kterém se zápalem pracovala skupina skutečných umělců bezmála dva roky, viděl...

Film

Velká jízda za tornády

torn 200Film V oku tornáda (2014) je o městě Silverton, kde se během pár dní objeví spousta tornád. Akční snímek je o jízdě v autech, lítání v autech a odfukování lidí i s budovami.

...