Pražský filharmonický sbor vystoupí 8. října na festivalu Janáček Brno
Banner

Pražský filharmonický sbor vystoupí 8. října na festivalu Janáček Brno

Email Tisk

filharmonicky sbor200Pražský filharmonický sbor vystoupí v sobotu 8. října v brněnském Divadle Reduta v rámci Mezinárodního divadelního a hudebního festivalu Janáček Brno 2016. Na festival přiveze sborová díla Leoše Janáčka a Bohuslava Martinů.

 

 

Posluchači se mohou těšit na Janáčkův cyklus Hradčanské písničky pro sóla, ženský sbor, flétnu a harfu (na texty Františka S. Procházky), Kantora Halfara pro mužský sbor bez doprovodu (podle stejnojmenné balady Petra Bezruče) a Potulného šílence pro sóla a mužský sbor bez doprovodu (na text Rabíndranátha Thákura). Od Bohuslava Martinů zazní Romance z pampelišek pro soprán sólo a smíšený sbor, a Mikeš z hor pro sóla, smíšený sbor a instrumentální ansámbl (na slova Miloslava Bureše). Jde o dvě z celkem čtyř Martinů „kantát z Vysočiny“, jejichž nahrávku Pražský filharmonický sbor pořídil v minulé sezoně a která vyjde během podzimu u vydavatelství Supraphon.

Program s Pražským filharmonickým sborem nastudoval jeho hlavní sbormistr Lukáš Vasilek. V sólových partech vystoupí např. Václav Mácha (klavír), Kateřina Englichová (harfa), Lucie Silkenová (soprán), Martin Slavík (tenor) či Jiří Brückler (baryton).    

filharmonicky sborSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

Anketa


Partneři

Hledat

Nové komentáře


Literatura

Tajná večeře s „racčím masem“

tajna vecere 200Znáte takové ty knihy, o ktercýh někdo vypráví a vy si říkáte, jak něco tak šíleného může někdo číst? Tak Tajná večeře od Raphaeal Montese je přesně jedna z nich!

 

...

Divadlo

Divadlo Bolka Polívky baví

Divadlo B Polivky  perexJedním z nepřehlédnutelných pojmů v kultuře České republiky je herec, mim, dramatický autor a divadelní principál Boleslav Polívka. Už léta množstvím nápadů udivuje a baví.

...

Film

Aňa Geislerová moderátorkou Cen české filmové kritiky

ceny ceske filmove kritiky ana geislerovaJiž do svého třetího ročníku vstupují Ceny české filmové kritiky, které budou slavnostně vyhlášeny v sobotu 26. ledna 2013 v divadle Archa. Průvodkyní a moderátorkou večera bude herečka