Pražský filharmonický sbor vystoupí 8. října na festivalu Janáček Brno

Pražský filharmonický sbor vystoupí 8. října na festivalu Janáček Brno

Email Tisk

filharmonicky sbor200Pražský filharmonický sbor vystoupí v sobotu 8. října v brněnském Divadle Reduta v rámci Mezinárodního divadelního a hudebního festivalu Janáček Brno 2016. Na festival přiveze sborová díla Leoše Janáčka a Bohuslava Martinů.

 

 

Posluchači se mohou těšit na Janáčkův cyklus Hradčanské písničky pro sóla, ženský sbor, flétnu a harfu (na texty Františka S. Procházky), Kantora Halfara pro mužský sbor bez doprovodu (podle stejnojmenné balady Petra Bezruče) a Potulného šílence pro sóla a mužský sbor bez doprovodu (na text Rabíndranátha Thákura). Od Bohuslava Martinů zazní Romance z pampelišek pro soprán sólo a smíšený sbor, a Mikeš z hor pro sóla, smíšený sbor a instrumentální ansámbl (na slova Miloslava Bureše). Jde o dvě z celkem čtyř Martinů „kantát z Vysočiny“, jejichž nahrávku Pražský filharmonický sbor pořídil v minulé sezoně a která vyjde během podzimu u vydavatelství Supraphon.

Program s Pražským filharmonickým sborem nastudoval jeho hlavní sbormistr Lukáš Vasilek. V sólových partech vystoupí např. Václav Mácha (klavír), Kateřina Englichová (harfa), Lucie Silkenová (soprán), Martin Slavík (tenor) či Jiří Brückler (baryton).    

filharmonicky sborSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 
Banner

Rozhovor

Autoři Varování – Ilona Fryčová a Tomáš Kříkava – se vyzpovídali navzájem

Varovani 200Koncem srpna vyjde druhá knížka nevidomé spisovatelce Iloně Fryčové. Její Varování – sedm povídek, v nich dětem pomáhá sedm dobrých duchů – ilustroval spolužák z Literární akademie Josefa Škvoreckého, spisovatel...

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (17)


Literatura

Jak se z obdivu zrodilo přátelství

1Dnes již skoro zapomenutá herečka Jiřina Petrovická byla ve své době jednou z nejvýraznějších hereckých osobností a oporou činohry Národního divadla. Svým charakterem a šarmem okouzlila nejednoho kolegu a diváka sedícího v hledišti či u televize.

...

Divadlo

Kniha džunglí ožívá na prknech Divadla Kalich

200divSlavný příběh Rudyarda Kiplinga o lidském mláděti Mauglím, kterého vychovala džungle, se stal dobrým tahem a námětem pro muzikálovou verzi, kterou do hudební podoby přepracovali Ondřej Soukup a Gabriela Osvaldová.

...

Film

Iránské filmy se vracejí

iransky film white baloon 200Spočítali bychom na prstech jedné ruky, kolik děl z Iránu země uvedla Česká televize (jinde bychom je očekávali marně), kolik se jich dostalo do tuzemských kin - nejnověji