Pražský filharmonický sbor odjíždí na dvoutýdenní turné po Izraeli
Banner

Pražský filharmonický sbor odjíždí na dvoutýdenní turné po Izraeli

Email Tisk

fil sbor izrael 200Pražský filharmonický sbor odjíždí na dvoutýdenní turné po Izraeli, kde bude účinkovat spolu s Izraelskou filharmonií pod taktovkou Yarona Gottfrieda. Během zájezdu vystoupí mezi 17. a 29. říjnem 2016 v Tel Avivu, Jeruzalémě a Haifě na celkem jedenácti koncertech. Sbor si pro izraelské turné připravil Magnificat D dur, BWV 243 Johanna Sebastiana Bacha. Yaron Gottfried před několika dny nahradil v roli dirigenta Zubina Mehtu, který se z turné omluvil kvůli nečekaným zdravotním potížím.


Magnicifat, dvanáctidílná skladba (chvalozpěv) na latinský liturgický text, se dnes řadí k nejoblíbenějším Bachovým vokálním kompozicím. Skladatel složil jeho první verzi v roce 1723 – krátce poté, kdy se ujal funkce ředitele kůru v kostele sv. Tomáše v Lipsku. O deset let později dílo přepracoval a změnil tóninu z Es dur na jásavější D dur – v této podobě se dnes zpravidla uvádí a uvede jej tak i Pražský filharmonický sbor s dirigentem Yaronem Gottfriedem. Dílo se sborem nastudoval jeho hlavní sbormistr Lukáš Vasilek. V sólových partech se představí Sunhae Im, Shahar Lavi, Julia Rutigliano, Michael Schade a Johannes Stermann. Bachovo Magnificat zazní ve druhé polovině koncertů; jejich první část vyplní skladby Noama Sheriffa, Petra Iljiče Čajkovského, Ludwiga van Beethovena, Sergia Natry či Wolfganga Amadea Mozarta.
Říjnovým turné ale spolupráce s Izraelskou filharmonií v letošní koncertní sezoně nekončí. V červenci 2017 čeká sbor další zájezd do Izraele, kde v Tel Avivu a Haifě vystoupí na celkem šesti představeních opery Turandot Giacoma Pucciniho pod taktovkou Zubina Mehty.

fil sbor izrael

www.filharmonickysbor.cz
www.facebook.com/filharmonickysborSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

Anketa


Partneři

Hledat

Nové komentáře


Literatura

Kniha Bratříček překvapí alternativními konci

bratricek 200Dovolte nám představit vám novou knihu s názvem Bratříček od autora Marka Hnila. Těšte se na umně propracovaný příběh s prvky psychologie s jednou exkluzivitou- existuje ve dvou vizuálně stejných verzích, které se od sebe vzájemně liší pouz...

Divadlo

Blood, Tears and Gold

blood tears and gold200Druhý únorový víkend byl pro experimentální prostor NoD ve znamení premiéry velice očekávaného projektu Blood, Tears and Gold. Autorská prvotina studenta scénografie pražského DAMU J...

Film

Locika se vrací v seriálu Na vlásku a je připravena na nová dobrodružství!

450 200Když se král Frederic a královna Arianna vydají oslavit do města své výročí, princezna Locika se na dobu jejich nepřítomnosti stáva královnou. Bude to její první den v roli vládkyně, ale Locika si je jistá, že to zvládne.
Navíc má po s...