Pražský filharmonický sbor odjíždí na dvoutýdenní turné po Izraeli
Banner

Pražský filharmonický sbor odjíždí na dvoutýdenní turné po Izraeli

Email Tisk

fil sbor izrael 200Pražský filharmonický sbor odjíždí na dvoutýdenní turné po Izraeli, kde bude účinkovat spolu s Izraelskou filharmonií pod taktovkou Yarona Gottfrieda. Během zájezdu vystoupí mezi 17. a 29. říjnem 2016 v Tel Avivu, Jeruzalémě a Haifě na celkem jedenácti koncertech. Sbor si pro izraelské turné připravil Magnificat D dur, BWV 243 Johanna Sebastiana Bacha. Yaron Gottfried před několika dny nahradil v roli dirigenta Zubina Mehtu, který se z turné omluvil kvůli nečekaným zdravotním potížím.


Magnicifat, dvanáctidílná skladba (chvalozpěv) na latinský liturgický text, se dnes řadí k nejoblíbenějším Bachovým vokálním kompozicím. Skladatel složil jeho první verzi v roce 1723 – krátce poté, kdy se ujal funkce ředitele kůru v kostele sv. Tomáše v Lipsku. O deset let později dílo přepracoval a změnil tóninu z Es dur na jásavější D dur – v této podobě se dnes zpravidla uvádí a uvede jej tak i Pražský filharmonický sbor s dirigentem Yaronem Gottfriedem. Dílo se sborem nastudoval jeho hlavní sbormistr Lukáš Vasilek. V sólových partech se představí Sunhae Im, Shahar Lavi, Julia Rutigliano, Michael Schade a Johannes Stermann. Bachovo Magnificat zazní ve druhé polovině koncertů; jejich první část vyplní skladby Noama Sheriffa, Petra Iljiče Čajkovského, Ludwiga van Beethovena, Sergia Natry či Wolfganga Amadea Mozarta.
Říjnovým turné ale spolupráce s Izraelskou filharmonií v letošní koncertní sezoně nekončí. V červenci 2017 čeká sbor další zájezd do Izraele, kde v Tel Avivu a Haifě vystoupí na celkem šesti představeních opery Turandot Giacoma Pucciniho pod taktovkou Zubina Mehty.

fil sbor izrael

www.filharmonickysbor.cz
www.facebook.com/filharmonickysborSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 
PřihlášeníAnketa


Partneři

Hledat

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (4)


Literatura

Divné hlášky z knihkupectví aneb knihkupec ten tvrdý chleba má

divne hlasky perexVe vydavatelství CPress vyšla nyní útlá humorná knížečka s názvem Divné hlášky z knihkupectví. Pokud děláte tuto bohulibou činnost, jako je prodej knih, je pro vás tento počin povinností.

 

...

Divadlo

Světové hvězdy pantomimy zavítají do Poličky

MIME festUž 11. září začne ve východočeské Poličce prestižní festival MIME FEST, na nějž letos zavítají někteří z nejlepších klaunů a mimů na světě. Slavní Umbilical Brothers, mistři ztřeštěného humoru, Bodecker a Neander, ne...

Film

Eva Zaoralová se na celý život zasnoubila s filmem

altJe neuvěřitelné, že stále činorodá Eva Zaoralová (případně též Hepnerová), překladatelka, filmová publicistka a dlouhou dobu také umělecká ředitelka karlovarského filmového festivalu, se letos dožívá osmdesáti let. Na její poč...