Pražský filharmonický sbor odjíždí na dvoutýdenní turné po Izraeli

Pražský filharmonický sbor odjíždí na dvoutýdenní turné po Izraeli

Email Tisk

fil sbor izrael 200Pražský filharmonický sbor odjíždí na dvoutýdenní turné po Izraeli, kde bude účinkovat spolu s Izraelskou filharmonií pod taktovkou Yarona Gottfrieda. Během zájezdu vystoupí mezi 17. a 29. říjnem 2016 v Tel Avivu, Jeruzalémě a Haifě na celkem jedenácti koncertech. Sbor si pro izraelské turné připravil Magnificat D dur, BWV 243 Johanna Sebastiana Bacha. Yaron Gottfried před několika dny nahradil v roli dirigenta Zubina Mehtu, který se z turné omluvil kvůli nečekaným zdravotním potížím.


Magnicifat, dvanáctidílná skladba (chvalozpěv) na latinský liturgický text, se dnes řadí k nejoblíbenějším Bachovým vokálním kompozicím. Skladatel složil jeho první verzi v roce 1723 – krátce poté, kdy se ujal funkce ředitele kůru v kostele sv. Tomáše v Lipsku. O deset let později dílo přepracoval a změnil tóninu z Es dur na jásavější D dur – v této podobě se dnes zpravidla uvádí a uvede jej tak i Pražský filharmonický sbor s dirigentem Yaronem Gottfriedem. Dílo se sborem nastudoval jeho hlavní sbormistr Lukáš Vasilek. V sólových partech se představí Sunhae Im, Shahar Lavi, Julia Rutigliano, Michael Schade a Johannes Stermann. Bachovo Magnificat zazní ve druhé polovině koncertů; jejich první část vyplní skladby Noama Sheriffa, Petra Iljiče Čajkovského, Ludwiga van Beethovena, Sergia Natry či Wolfganga Amadea Mozarta.
Říjnovým turné ale spolupráce s Izraelskou filharmonií v letošní koncertní sezoně nekončí. V červenci 2017 čeká sbor další zájezd do Izraele, kde v Tel Avivu a Haifě vystoupí na celkem šesti představeních opery Turandot Giacoma Pucciniho pod taktovkou Zubina Mehty.

fil sbor izrael

www.filharmonickysbor.cz
www.facebook.com/filharmonickysborSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

Anketa


Partneři

Hledat

Nové komentáře


Literatura

Jeffrey Eugenides: Sebevraždy panen

200litKonečně jsme se dočkali. V říjnu vyšlo v nakladatelství Host další dílo jednoho z nejoceňovanějších amerických spisovatelů této doby, držitele Pullitzerovy ceny a autora knih Hermafrodit a Hra o manželství, které již v ČR vyšly a měly velký úspěch. Jedn...

Divadlo

Divadlo Bolka Polívky baví

Divadlo B Polivky  perexJedním z nepřehlédnutelných pojmů v kultuře České republiky je herec, mim, dramatický autor a divadelní principál Boleslav Polívka. Už léta množstvím nápadů udivuje a baví.

...

Film

Najděte si cestu k filmu! - Uzávěrka soutěže krátkých filmů My Street Films je již 15. září

MSF200Projekt My Street Films od roku 2014 podporuje amatérské filmaře v jejich tvorbě a ty nejlepší oceňuje v soutěži o nejlepší krátký dokument. Letošní uzávěrka je již 15. září, přihlaste svůj film i vy a vyhrajte kameru a cestujte na festivaly!