Startuje tradiční vánoční turné skupiny Čechomor
Banner

Startuje tradiční vánoční turné skupiny Čechomor

Email Tisk

cechomor tour 200Skupina Čechomor jako každým rokem vyjíždí už koncem listopadu na vánoční koncerty v rámci Čechomor Kooperativa Tour 2016. Diváci uslyší průřez vánočním repertoárem Čechomoru i největší hity skupiny. Vánoční písničky z alb Sváteční Čechomor, Čechomor v Národním a Svátečnější Čechomor doplněné o největší hity skupiny poprvé zazněly už v předvečer prvního adventního víkendu 25. listopadu v Prostějově a celé turné vyvrcholí 19. prosince v pražském Fóru Karlín.

 

Po loňských velmi úspěšných vánočních koncertech, na kterých Čechomor doprovodilo Heroldovo kvarteto, si Čechomor pozval i letos řadu zajímavých hostů. Ženských sólových partů v písničkách Čechomoru se ujme zpěvačka Martina Pártlová. Druhou polovinu turné pojme Čechomor neotřele, a to prolnutím s nekompromisními rytmy japonských bubnů, které rozezní japonský hudební skladatel, producent a hráč na tradiční samurajské bubny a flétnu šakuhači Joji Hirota a jeho bubenická skupina Taiko Drummers. Pro pražské fanoušky si Čechomor tentokrát kromě již zmíněných umělců připravil překvapení v podobě speciálního hosta koncertu, kterým bude charismatický mladý houslový virtuos Jan Mráček, vítěz Mezinárodní houslové soutěže Fritze Kreislera ve Vídni.

"Chtěli jsme našim fanouškům přinést zase jiný pohled na náš adventní repertoár", říká Karel Holas, kapelník, houslista a zpěvák skupiny Čechomor a pokračuje:  „Spojení s tradičními japonskými nástroji, jako je flétna šakuhači či japonské samurajské bubny taiko, nám přišlo natolik zajímavé, že jsme požádali našeho přítele Jojiho Hirotu, se kterým jsme poprvé spolupracovali už v roce 2005 na albu Co sa stalo nové, aby se ujal úprav části našeho adventního repertoáru.

Když před turné připravujeme repertoár a začneme přemýšlet o hostech našich koncertů, vždy se těšíme, že naši hosté přinesou do písniček Čechomoru čerstvé nápady, nové podněty a energii“, říká frontman Čechomoru František Černý.  „Troufám si říci, že díky tomu je každé naše turné jiné a něčím vždy překvapí. Ostatně, přijďte se přesvědčit sami“ dodává František Černý.

Na všech koncertech v rámci Vánočního Kooperativa Tour 2016 představí Čechomor činnost obecně prospěšné společnosti Pomocné tlapky, která se už 15 let zabývá chovem, předvýchovou a výcvikem asistenčních psů. Vycvičené psy zdarma předává do dlouhodobého užívání tělesně postiženým. „Čechomor s Pomocnými tlapkami spolupracuje nepřetržitě již deset let. Cílem tohoto spojení, na kterém spolupracujeme s pojišťovnou Kooperativa, je upozornit naše fanoušky na to, že kolem nás je pořád hodně hendikepovaných lidí, pro které je pomoc asistenčního psa velmi důležitá“ , říká kapelník Čechomoru Karel Holas. „Jsme rádi že tisíce našich fanoušků, ať už prostřednictvím DMS, nebo nákupem propagačních předmětů či speciálních CD, na činnost Pomocných tlapek přispěli a patří jim za to náš obrovský dík“, dodává Petr Tolar, artist manager skupiny Čechomor.

cechomor tour


Zdroj foto: http://www.cechomor.cz/Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 
Banner


Literatura

Tři v jednom

200lit22Když jsem uviděla trojromán Eda McBaina v zajímavém přebalu, první, co mne napadlo, bylo, že to bude vhodný vánoční dárek. Ale doporučujte v parném létě vánoční dárek, proto jsem si ho schovala na tuto aktuálnější dobu. Navíc právě na začátek je zařazen...

Divadlo

Revival Dona Giovanniho se během léta znovu vrací do Stavovského divadla ve slavné Kašlíkově inscenaci

Opera ND Mozart perexOpera Wolfganga Amadea Mozarta plná lásky, vášně a intrik se po loňském úspěšném uvedení vrací na jeviště Stavovského divadla, a to opět v létě – 14. až 18. srpna, 20. až 25. srpna a 14. a 15. září. Jde o verzi inscen...

Film

Zombák, zombice ... Zombieland

altZombieland (2009) je předělávkou známých filmů, kde nemrtví požírají živé a jejich infekce se šíří všude možně. Na rozdíl od svých předchůdců však není děj filmu tak jednotvárný a předvídatelný, jak by se mohlo zdát. Mezi chodícími vraždami totiž je...