Staropramen pokračuje v bourání bariér

Staropramen pokračuje v bourání bariér

Email Tisk
rfp sperUž čtvrtým rokem odstraňuje Staropramen spolu s dalšími partnery bariéry na letních hudebních festivalech a koncertech a umožňuje tak handicapovaným návštěvníkům užít si jejich atmosféru naplno. V loňském roce projekt pomohl více než dvěma stovkám lidí, letos úspěšně odstartoval na pražském festivalu Mezi ploty.
 
Projekt Festivaly bez zábran se skládá ze dvou částí. Návštěvníci festivalů a dalších akcí (např. v O2 Aréně) sbírají plastová víčka od PET lahví a kovové zátky. Staropramen pak spolu s dalšími partnery zajišťuje jejich recyklaci a výrobu bezbariérových prvků pro letní festivaly.
V loňském roce se nasbíralo neuvěřitelných 625 kg plastových a 155 kg kovových víček. Sbíralo se na festivalech, v O2 Areně, ale i v barech a restauracích. Na celkem šesti festivalech byly instalovány bezbariérové prvky, jako jsou vyvýšené plošiny, nájezdové rampy nebo speciální zázemí (chill-out zóny pro vozíčkáře, bezbariérové toalety nebo sprchy). Tyto bezbariérové prvky využilo přes 200 handicapovaných návštěvníků.
 rfp s2

Rok 2017 začal úspěšným festivalem Mezi ploty


Letošní sezona odstartovala pro Festivaly bez zábran na tradiční akci Mezi ploty konané v Bohnické psychiatrické léčebně. V průběhu dvou dnů se přímo na festivalu dokázalo vybrat přes 70 kg plastových víček a 20 kg kovových zátek, což je třikrát víc než v loňském roce.
Mám radost z toho, že lidé o našem projektu vědí a sami se do něj zapojují. Velké množství návštěvníků festivalu Mezi ploty o sběru víček vědělo předem a přinesli je s sebou hned první den. Řada z nich se pak o našem projektu dozvěděla během soboty a už v neděli přinesli další víčka.” říká Petra Chovancová, Senior Brand manažerka značky Staropramen.
 
Nejbližšími akcemi, které jsou letos zařazeny do programu Festivaly bez zábran, jsou Vysmáté léto v Kadani (24. června) a Rock for People v Hradci Králové (4. až 6. července). I zde budou moci návštěvníci využít vyvýšenou plošinu s výhledem na hlavní stage, nájezdy pro invalidní vozíky nebo bezbariérové toalety. Na festivalu Rock for People se pak objeví i odpočinkový stan pro vozíčkáře nebo speciální doprovodný program.
 rfp s3
 
Festivaly bez zábran letos již počtvrté


Projekt Festivaly bez zábran už od roku 2014 odstraňuje překážky a bariéry a umožňuje tak vychutnat si hudební zážitky všem bez rozdílu. Díky projektu vznikají na velkých hudebních festivalech a koncertech bezbariérová zařízení umožňující handicapovaným návštěvníkům užít si atmosféru těchto akcí stejně jako všem ostatním. Projekt vznikl ve spolupráci společnosti Pivovary Staropramen, organizací zastupujících vozíčkáře, partnerů v oblasti recyklace a výroby a v neposlední řadě stovek lidí a institucí, kteří sami pomáhají materiál na recyklování a stavbu sbírat. V roce 2016 se do projektu zapojilo na 1500 jednotlivců, firem a organizací. Společnost Pivovary Staropramen díky Festivalům bez zábran získala zlatý certifikát za Společensky odpovědný projekt v rámci soutěže TOP odpovědná firma.
 
rfp s4


Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 
Banner

Rozhovor

Ondrej Kandráč a Kandráčovci: Už jedenásť rokov s Alexandrovcami

Kandracovci perexS Alexandrovcami je to v poradí už siedmy a záverečný koncert, ktorý sme na Slovensku odohrali Je nám veľkou cťou, že sme mohli byť ich predkapelou. Hrali sme s nimi všade okrem Humenného. Najskôr sme mali koncert pol hodinu pred ich ko...

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

Co se dělo předtím, než slečna Peregrinová založila sirotčinec pro podivné děti

Povidky podivnych perex
Pokud  vás svou obrazotvorností omámila Riggsova trilogie Sirotčinec slečny Peregrinové, případně jste se vypravili na filmový přepis (a přispěli tak k celkové návštěvnosti přesahující dvousettisícovou hranici), jist...

Divadlo

Na festival Setkání/ Stretnutie 2016 přijede Issová, Bareš, Myšička a další

Možnost setkat se s řadou výjimečných divadelních osobností budou mít návštěvníci Městského divadla Zlín ve dnech 17. – 21. května v rámci 21. ročníku česko-slovenského divadelního festivalu Setkání/ Stretnutie 2016. Pozvání přijali například Martin Huba, Igor Bareš, Martha Issová, David Novotný, Lenka Krobotová, Václav Neužil, Klára ...

Film

KLIP: Porno převlečené za umění? Ani náhodou!

srbsky film klipOd chvíle, kdy – díky akci pro filmofily ´Fresh Film Fest´ - do naší distribuce vpadl snímek Klip, se ozývá ze všech stran Klip! Klip! Hurá!, anebo Klip! Klip! Fuj! Jak kdo do divácké veřejnosti volá, tak se pak z div...