Fléda pokračuje v uvádění velkých jmen. Na jaře přiveze Siriusma, Toxica, Sofa Surfers nebo Jana Blomqvista s živou kapelou
Reklama
Banner

Fléda pokračuje v uvádění velkých jmen. Na jaře přiveze Siriusma, Toxica, Sofa Surfers nebo Jana Blomqvista s živou kapelou

Email Tisk

fileda perexHudební klub Fléda navazuje na program minulých sezón ve všech dramaturgických liniích. V jarní sezoně 2018 opět uvádí řadu velkých jmen nejen elektronické hudby. V českém klubovém prostředí se tak poprvé objeví francouzský divous The Toxic Avenger nebo berlínský inovátor v mixování hudby Siriusmo, jenž po čtyřech letech vystoupí ze své elektronické jeskyně na pódia s novinkou Comic.

 

 

Díky své velikosti a kvalitnímu technickému zázemí zůstává Fléda multižánrová. Dál rozvíjí úspěšnou dramaturgii posledních let, představuje aktuální evropskou elektroniku, mapuje zahraniční i domácí hip hopovou scénu nebo uvádí zástupce současné slovenské alternativy. Vůdčí místo v letošní dramaturgii opět zastává festival elektronické hudby Echoes, jenž představuje nejnovější zahraniční projekty, podporuje české talenty, dává prostor audiovizuálním performancím a experimentování s hranicemi analogové a digitální hudby. „Na podzim jsme se soustředili na inteligentní taneční hudbu a oslovili i náročnější posluchače. Jaro se ponese v odlehčeném duchu bláznivé hravosti a elektronického propojování hudebních stylů od punku až k rapu,“ přibližuje jarní sezónu festivalu jeho dramaturgyně Marie Butula Cichá.

První hvězdou letošních Echoes bude elektrohousový maniak se slabostí pro hip hop The Toxic Avenger (FR) s živým setem, které jsou v jeho případě čím dál větší vzácností. Na Flédě představí průřez svou nekonvenční desetiletou tvorbou, v níž originálním způsobem propojuje anglický pop, světový rock a francouzské a americké elektro. V dubnu se po čtyřech letech experimentování ve studiu na pódia vrátí berlínský producent, grafitti umělec a ilustrátor Siriusmo. Jeho nové album dokazuje, že milovník a mistr starých analogových kláves neztratil nic ze své potrhlosti. Jeho rozverný a taneční retro set k dokonalosti přivede unikátní videoprojekce designového studia Pfadfinderei, jenž se proslavilo spoluprací se skupinami Moderat, Modeselektor a Boys Noize.

V klubu se na jaře vystřídá řada významných zahraničních zástupců různých žánrů. Sofa Surfers (AT) propojující experimentální rock s temnou elektronikou oslaví na Flédě dvacet let na scéně, kytarová senzace Kensington (NL) uhrane návštěvníky bezbřehou pódiovou energií, česko-americká N.O.H.A. přinese kombinaci dnb a world music a americký indie folkový písničkář Michael Malarkey svým fanouškům dokáže, že není jen hercem ze seriálu Upíří deníky. Kvalitními jmény a novou grafikou se pochlubí klubová noc Elektra, která pravidelně představuje nejzajímavější světová jména z oblasti techna a house music. V březnu nabídne nizozemskou hvězdu Secret Cinema, v květnu talentovaného DJ a producenta Laytona Giordaniho z USA. Pokračování se dočká i tradiční dnb party Vendeta, která hostí nekompromisně energického DJ Erb N Dub z Británie nebo sólový projekt jeho krajana, DJ a producenta Adama Tindilla (G Dub) zvaného Original Sin.

 fileda

 

Fléda nepřestává mapovat současný hip hop a kromě anarchy rapové show provokativního zástupce brooklynského hip hopu Tekashi69 (USA) představí na jaře výrazné novinky domácí a slovenské rapové scény. Na únorový křest domácího Smacka naváže křest slovenského Gleba. Pak přijde na řadu hiphopový maraton vydavatelství Milion+ (Yzomandias, Nik Tendo x Decky) za aktivní účasti Maniaka a italských hvězd Dark Polo Gang (IT). V březnu klub uvede comeback slovenské rappové dvojice Trosky a show Marpa & TroubleGang, v květnu zde pokřtí své novinky Rest a Maniak.

Na své si přijdou i milovníci tvrdé muziky v mnoha jejích podobách od industrial metalu, v podání kapel Ost+Front (DE), Reptil (DE), Dornenkönig (DE) nebo Amandas Nadel (AT), přes zámořský hardcore z Austrálie, USA, Kanady a Velké Británie Deez Nuts & support (ve spolupráci s Rock For People) až po temné severské běsnění norských Kvelertak nebo koncert domácích divochů Hentai Corporation.

Koncem května Fléda oficiálně odstartuje brněnskou open-air sezónu a přenese Berlín na Špilberk. Na jeho druhém nádvoří uvede špičku německého alternativního techna Jana Blomqvista, jehož atmosférickou show doplní živé nástroje v podání Christiana Dammanna (bicí) a Felixe Lehmana (klávesy). Party pod širým nebem uvede česká experimentální dvojice Bratři.

Z domácích umělců zve na Pekaře nebo Mňágu a Žďorp. Náročnějším posluchačům je určen vyzrálý dialog písničkářství a elektroniky v podání pražského indie popového uskupení Baromantika v čele s Lenkou Dusilovou nebo křest alba brněnské psych-popové senzace Ghost of You. Funkovou verzi jara na Flédě spustí Monkey Business a Eskalací dobra podpoří J.A.R.. Svou pozornost vůči rychle se rozvíjející slovenské alternativní scéně Fléda prokáže uvedením osobitého mixu indie-popu a taneční elektroniky Puding pani Elvisovej, koncertem indie popové formace Billy Barman či oceňovaného elektro-akustického tělesa Fallgrapp.

Kromě koncertní činnosti klub pravidelně a zdarma organizuje komunitní akci Blešák/ Flea  Market propagující etiku „slow fashion“ a princip RRR (reduce, reuse, recycle). Spolupracuje s nadací Podané ruce na větší bezpečnosti v oblasti klubové kultury. Je držitelem certifikátu bezpečnějšího nočního života a zábavy Hard&Smart, který získal jako první (a na dlouho jediný) klub v ČR. Ve spolupráci s brněnskou skupinou Amnesty International se každoročně úspěšně zapojuje do největší lidskoprávní aktivity na světě Maratonu psaní dopisů.

 

Vybrané koncerty jarní sezóny 2018

19/1   Vendeta w/ Erb n Dub & Akov    #dnb #vendeta

20/1   Smack Terapie křest Brno    #hiphop #rap

2/2     Gleb (SK)    #hiphop #rap

17/2   Pekař: Dvě duše Tour    #pop #folk #rock

23/2   Yzomandias x Dark Polo Gang (IT) x Nik Tendo    #hiphop #rap

24/2   Ost+front (DE), Reptil (DE), Dornenkönig (DE), Amandas Nadel (AT)    #metal

28/2   Lenka Dusilová & Baromantika    #alternativa #indie #pop

4/3     Sofa Surfers (AT) – 20 Years Tour    #rock #elektronika #alternativa

7/3     Puding pani Elvisovej (SK)    #indie #pop #elektronika

9/3     Elektra: Secret Cinema (NL)    #elektra #elektronika #techno #house

10/3   Trosky / Zverina (SK)    #hiphop #rap

11/3   Blešák / Flea Market    #reduce #reuse #recykle #shopping

14/3   Marpo & TroubleGang    #hiphop #rap

15/3   Ghost of You – Black Yoga realease party & Repetitor (SRB)    #alternativa #indie

16/3   Echoes: The Toxic Avenger live (FR)    #echoes #elektronika #techno #punk

17/3   N.O.H.A.    #dnb #worldmusic

18/3   Deez Nuts (AUS) – Rock for People presents    #metal #hardcore #rock

20/3   Hentai Corporation & The Atavist     #metal #trashmetal

22/3   Monkey Business    #pop #funk #reggae

28/3   Tekashi69 (USA)    #hiphop #rap

3/4     Kvelertak (NOR)    #metal #hardcore #rock

5/4     Fallgrapp (SK)    #elektronika #alternativa

12/4   Mňága a Žďorp    #rock #pop

13/4   Kensington (NL)    #rock #pop #indie

17/4   Billy Barman (SK)    #rock #pop #indie

20/4   Echoes: Siriusmo (DE)    #echoes #elektronika #techno #hiphop

22/4   Blešák/ Flea Market    #reduce #reuse #recykle #shopping

27/4   J.A.R.    #funk #jazzfunk

11/5   Elektra: Layoton Giordani (USA)    #elektra #elektronika #techno #house

31/5   Jan Blomqvist & Band (DE)    #elektronika #techno #deephouse

4/6     Michael Malarkey (USA)    #indie #pop #folk

 

O klubu Fléda

Novodobá éra Flédy odstartovala po roce 2001, kdy vznikl v domě na Štefánikově ulici v Brně hudební klub. Od roku 2004 provozuje Flédu nový tým, který z místa vytvořil jeden z nejlepších hudebních prostor v České republice. Dramaturgie klubu představuje jak zavedené kapely, tak mladé umělce a progresivní hudební směry. V programu mají své pevné místo větší a produkčně náročnější koncerty zahraničních hvězd i skromnější a autentické přehlídky lokálních hudebníků. Kromě koncertů je Fléda stabilní scénou pro klubové noci Elektra a Vendeta a festival elektronické hudby Echoes. Od roku 2001 se na pódiu Flédy vystřídalo více než 5000 interpretů, jejichž vystoupení zhlédl více než milion hudebních fanoušků. Klub je vybaven špičkovou zvukovou aparaturou od firmy d&b audiotechnik.

 

Kontakt

Sabina Coufalová
PR & marketing manager
klub Fléda
+ 420 734 622 897
www.fleda.cz
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.facebook.com/fledaclubSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Ivana Hutařová těší prvňáčky i milovníky detektivek!

ivana hutarovaIvana Hutařová má za sebou úspěšný a hlavně zajímavý projekt pro prvnáčky. A před sebou další Matyldu, takovou slečnu Marplovou českých luhů a hájů. Ivana Hutařová prostě nezahálí a tak mi to nedalo, aby...

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

Modré okenice

motto 200Miluji povídky. Dobře napsané povídky, a to nehovořím o gramatické úpravě. Musím je přečíst jedním dechem a vědět, co jsem vlastně četla. Potřebuji zažít ten pocit sounáležitosti s postavami daného děje. Žel, tady jsem ten pocit neměla. Nejspíš je to ...

Divadlo

Listopadovou premiéru baletu Romeo a Julie v novém pojetí uměleckého šéfa Baletu ND Petra Zusky navštíví i královna Mab

200divPřípravy na premiéru nové inscenace Romea a Julie jsou v plném proudu. Premiéra je plánována na 14. listopadu v 19 hodin ve Státní opeře, druhá premiéra se uskuteční 15. listopadu.

...

Film

Nepřestávejte snít se Severskou filmovou zimou

sfz 200I v únoru letošního roku se fanoušci severské kinematografie dočkají festivalu Severská filmová zima. Na programu jsou filmy, které již bylo možné zhlédnout třeba při Severském filmovém podzimu, zimní festival s sebou nese mnohé novinky. Jako třeba film N...