Tomáš Pastrňák a klip k hitu Hranice. Inspiroval se v budapešťském baru
Banner

Tomáš Pastrňák a klip k hitu Hranice. Inspiroval se v budapešťském baru

hranice perexOstravský rodák Tomáš Pastrňák přichází s novým klipem. Autora hitu Slunečnice, ve kterém si zahrála i Česká Miss 2012 Tereza Kadeřábková (Chlebovská), nyní vydal videoklip k písni Hranice. Inspiroval se před deseti lety v jednom budapešťském baru!

 

 

Tomáš Pastrňák není v oboru žádným nováčkem. Již v devadesátých letech zabýval elektronickou hudbou, kterou vystřídalo působení v ostravských pop rockových kapelách, zejména Poloha 13 a Icona.

Od roku 2008 vystupuje výhradně s autorskými písněmi, na kterých se textově podílí básník Igor Malijevský, v roce 2014 vydal své debutové album Pozvánka na koncert a loni desku Kousky. A právě z té je i hit Hranice, ke kterému nyní natočil videoklip.

 

hranice-96dpi-06

 

Nápad na píseň vznikl už někdy před deseti lety v jednom budapešťském baru, kde se jedni zpíjeli láskou, druzí levným alkoholem. Někdy si to i během večera prohodili. A kůže, o které se v písni mimo jiné zpívá, se najednou stala Schengenským prostorem,“ říká Tomáš, který stejně jako v klipu Slunečnice i tentokrát angažoval dvě krásky. A to Lucii Ducháčkovou a herečku Annu Jiřinu Daňhelovou.

 

hranice-96dpi-05

 

Pastrňák, který vystupuje s multiinstrumentalistou HERRDZem, nenechal nic náhodě. Na videoklipu spolupracoval s renomovaným režisérem Tomášem Krejčím a o hudební produkci se postaral Boris Carloff.

 Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 


Literatura

Brigita – knižní telenovela
ImageKdyž jsem si přečetla anotaci knížky Hany Rebeky Šiander Brigita, řekla jsem si – něco pro mne. Šedesátiletá hrdinka, která v důchodu najednou neví, co s časem. Dosud žila pro rodinu a zaměstnání (byla zdravotní sestrou na chirurg...

Divadlo

Jaromír Nohavica, Ondřej Havelka, Marko Ivanović – Lazebník sevilský!!! Po Ostravsku

LS perPo patnácti letech se do Ostravy vrací Lazebník! Příběhem sluhy Figara a jeho pána, rezonujícím při rossiniovském parlandu, se nechal inspirovat i ostravský rodák Jaromír Nohavica, který u příležitosti 200. výročí prvního uvedení Lazebníka sevillského v...

Film

Nový dokument The Beatles: Eight Days a Week – The Touring Years, bude mít světovou premiéru 15.9.2016, těšit se na ni můžeme i v Čechách.

the beatles 200Oscarový režisér Ron Howard (Apollo 13, Rivalové, Šifra mistra Leonarda či Inferno) natočil jedinečný dokument o jedné z nejúspěšnějších a kritiky nejuznávanějších skupin v historii populární hudby, The Beatles. A jak název napovídá, zachy...