Vesna vystoupila v doprovodu Filharmonie Hradec Králové
Banner

Vesna vystoupila v doprovodu Filharmonie Hradec Králové

 DSC0758V úterý 23. ledna 2018 proběhl jedinečný koncert skupiny VESNA v doprovodu Filharmonie Hradec Králové pod vedením dirigenta Dana Kalouska. VESNA, která patří podle hudebního portálu musicserver.cz k objevům roku 2017, ukazuje posluchačům krásy klasické hudby a slovanského folklóru, které mísí s moderními hudebními vlivy jazzu i popu. Vystoupení okořenily performance tanečníků ze studia DIVIZE a exkluzivní videoprojekce.

 DSC0435
Projekt VESNA, postavený na 4 okouzlujících bohyních v čele s textařkou a zpěvačkou Patricií, se snaží o svůj progres na hudební scéně a přesvědčuje svou uměleckou kvalitou s velmi slibnou budoucností. Svou originalitou oslovuje široké spektrum posluchačů.

 DSC0769

Vystoupení s Filharmonií Hradec Králové je splněný sen! Jsem ráda, že je zaujala naše hudba a dali nám šanci poprvé naše písně zahrát v orchestrálním provedení. Již z prvních zkoušek musím říct, že to bylo lepší, než jsem si představovala. Běhal mi mráz po zádech a při poslední písni se mi vlily slzy do očí. Byla bych moc ráda, aby tohle na našich koncertech prožívali všichni naši posluchači. Vystoupení s orchestrem je trochu návykové, a už teď doufám, že tohle je jen začátek!“ popisuje svůj zážitek frontmanka Patricie.

 DSC0812

O kapele Vesna:
Vesna je nová česká kapela propojující folklór s moderními hudebními styly. V čele stojí čtyři osobité ženy reprezentující jednotlivé slovanské bohyně: Vesnu, Živu, Mokoš a Moranu. Vesna již natáčela s Českým národním symfonickým orchestrem, vydala první videoklip, debutové EP "Bohyně" a představila se v unikátní slovanské multi-performance ve spolupráci s dalšími umělci. Vesna vstoupila na český trh v květnu roku 2017 a momentálně se chystá na natáčení svého prvního CD.

Zdroj foto: Jana HabalováSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 


Literatura

Kniha Podbrdské ženy přibližuje těžký úděl vesnických žen

Podbrdske zeny perexRománová prvotina Jany Poncarové s názvem Podbrdské ženy mě hned na začátku rozplakala. Snad proto, že jsem také žena, podléhající svým emocím a hormonálním výkyvům. Ženy jsou ale silné bytosti, a především jimi vždy musely...

Divadlo

Protřepejte duši s Bárou Hrzánovou

kazdyden perexMistrovský herecký koncert předvádí Bára Hrzánová v nové komedii Divadla Kalich Každý den, šťastný den!. Její autor Jaan Tätte v ní nabízí se svým typickým smyslem pro absurdno neotřelý lék na partnerskou nudu: experiment s bigamií.

Film

Spider-man: Homecoming

spider-man200Dlouho očekávaný v pořadí již šestý návrat Spider-mana na filmová plátna je po 3 letech konečně zde. V únoru roku 2015 uzavřely Marvel Studios a Sony smlouvu, týkající se postavy Spider-mana a jejího užití ve filmech v produkci Marvel, čímž se...