V Jazz Docku za 80 minut kolem světa

V Jazz Docku za 80 minut kolem světa

Email Tisk

FotoTento nevšední název si pro svůj koncert v Jazz Docku zvolilo uskupení Bardolino. Skutečnou hudební cestu kolem světa korunoval křest nového videoklipu, jehož hlavními hrdiny jsou děti z 21. skautského oddílu Kamenice.
V Jazz Docku za 80 minut kolem světa

 

V úterý 13. března jsme se mohli v pražském Jazzdocku přenést do blízkých i dalekých končin etnické hudby, opředené řadou mýtů a legend. Energické hudební uskupení Bardolino nás zavedlo ke kořenům keltské, cikánské, arabské, afrokubánské, rumunské i severo- a jiho-americké hudby. Posluchači tak měli možnost nahlédnout do "folklórní" kuchyně několika kontinentů a srovnat temperament a energii místní lidové hudby. Mimořádný se koncert stal nejen díky vynikajícím interpretačním výkonům jednotlivých muzikantů, kteří nejsou na hudební scéně žádnými nováčky, ale také tím, že kapela používá původní etnické nástroje. Měli jsme tak možnost slyšet zvuk indického nástroje esraj, peruánského cajonu či bodhranu-typického irského rámového bubnu, na který se hraje speciální oboustrannou paličkou.

 

Foto 2

 

Jednou z hlavních částí hudebního večera byl křest videoklipu, který Bardolino natočilo v roce 2018. Režisérem a zároveň autorem scénáře je Jakub Zvoníček. Autor klip krátce představil a následně jsme zhlédli jeho premiéru. Hlavními hrdiny videoklipu na moldavské lidové téma Dumbala dumba jsou děti z 21. skautského oddílu Kamenice nedaleko Prahy a jeho tématem pak dětská svatba. Více už ale nebudeme prozrazovat. Kmotrou videoklipu se stala legenda české country a blues, zpěvačka Jitka Vrbová. Tato šarmantní dáma, oplývající ostrovtipem a trefnými glosami, pokřtila videoklip prostřednictvím písní Raye Charlese Georgia on my mind a Down by the riverside Luise Armstronga.

 

Foto 3

 

Celý koncert byl koncert odměněn bouřlivým potleskem a tak zazněl ještě přídavek, píseň Dumbala dumba, jenž byl zářnou tečkou za skvělým večerem plným krásné hudby, úžasných výkonů, neuvěřitelné souhry a vzájemné energie mezi muzikanty a publikem.

Text: Michaela Prokopcová

Foto: Aleš BartošSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Rozhovor s Vlastimilem Vondruškou u příležitosti završení čtyřdílné Přemyslovské epopeje.

200rozJiž ve středu 25. září vyjde závěrečný čtvrtý díl Přemyslovské epopeje s podtitulem Král básník Václav II. a my všem příznivcům historické literatury a fanouškům přinášíme rozhovor s Vlastimilem Vondruškou!

...

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (24)


Literatura

Pohádky po telefonu

pohadky po telefonuDílko, které je s to přetnout věčnou mantru velice zaměstnaných rodičů o trvalém nedostatku času, například k tomu, aby si ho našli pro své ratolesti a sešli se s nimi nad večerní pohádkou. Rodiče, kterým na dětech a jejich vzt...

Divadlo

Divadlo na Vinohradech uvádí: Peter Shaffer - AMADEUS

ama 200Pražské Divadlo na Vinohradech uvedlo 7. listopadu premiéru Amadea známého britského dramatika Petera Shaffera. U diváků oblíbenou inscenaci připravuje režisér Martin Čičvák na scéně ...

Film

Nenechte si ujít unikátní český dokument o píli i zábavě Na cestě

Na ceste 200Televizní stanice Prima ZOOM se na začátku května chystá odvysílat původní český dokument s názvem Na cestě, který bude věnovaný unikátnímu tour autobusu značky Škoda ŠL 11 ze 70. let.

...