V Jazz Docku za 80 minut kolem světa

V Jazz Docku za 80 minut kolem světa

Email Tisk

FotoTento nevšední název si pro svůj koncert v Jazz Docku zvolilo uskupení Bardolino. Skutečnou hudební cestu kolem světa korunoval křest nového videoklipu, jehož hlavními hrdiny jsou děti z 21. skautského oddílu Kamenice.
V Jazz Docku za 80 minut kolem světa

 

V úterý 13. března jsme se mohli v pražském Jazzdocku přenést do blízkých i dalekých končin etnické hudby, opředené řadou mýtů a legend. Energické hudební uskupení Bardolino nás zavedlo ke kořenům keltské, cikánské, arabské, afrokubánské, rumunské i severo- a jiho-americké hudby. Posluchači tak měli možnost nahlédnout do "folklórní" kuchyně několika kontinentů a srovnat temperament a energii místní lidové hudby. Mimořádný se koncert stal nejen díky vynikajícím interpretačním výkonům jednotlivých muzikantů, kteří nejsou na hudební scéně žádnými nováčky, ale také tím, že kapela používá původní etnické nástroje. Měli jsme tak možnost slyšet zvuk indického nástroje esraj, peruánského cajonu či bodhranu-typického irského rámového bubnu, na který se hraje speciální oboustrannou paličkou.

 

Foto 2

 

Jednou z hlavních částí hudebního večera byl křest videoklipu, který Bardolino natočilo v roce 2018. Režisérem a zároveň autorem scénáře je Jakub Zvoníček. Autor klip krátce představil a následně jsme zhlédli jeho premiéru. Hlavními hrdiny videoklipu na moldavské lidové téma Dumbala dumba jsou děti z 21. skautského oddílu Kamenice nedaleko Prahy a jeho tématem pak dětská svatba. Více už ale nebudeme prozrazovat. Kmotrou videoklipu se stala legenda české country a blues, zpěvačka Jitka Vrbová. Tato šarmantní dáma, oplývající ostrovtipem a trefnými glosami, pokřtila videoklip prostřednictvím písní Raye Charlese Georgia on my mind a Down by the riverside Luise Armstronga.

 

Foto 3

 

Celý koncert byl koncert odměněn bouřlivým potleskem a tak zazněl ještě přídavek, píseň Dumbala dumba, jenž byl zářnou tečkou za skvělým večerem plným krásné hudby, úžasných výkonů, neuvěřitelné souhry a vzájemné energie mezi muzikanty a publikem.

Text: Michaela Prokopcová

Foto: Aleš BartošSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

RENÁTA LUCKOVÁ


redaktorka

    je fotografka, novinářka, moderátorka a koučka. V autorské dvojici s Pavlem Veselým organizovali a moderovali mnoho akcí. Vedla rozhovory s různými významnými osobnostmi – podnikateli, manažery, politiky, diplomaty, s lidmi z kultury a dalšími. Její fotografie a texty byly publikovány např. v Katolickém týdeníku, na webových stránkách Arcibiskupství pražského, Historická šlechta, Svět úspěšných, v kulturní a hospodářské revue Fragmenty, v časopise Naše rodina, v tiskové agentuře MediapressServis, v časopise Policista, Český bratr, Překvapení aj. Absolventka VŠE a UK. Má zkušenosti v oblasti PR, reklamy a marketingu, ale i v oblasti  firemních financí, personálního řízení a andragogiky.

    Spolu s Pavlem Veselým jsou autoři knihy "Setkání s Dominikem kardinálem Dukou OP", která vyšla k jeho 70-tým narozeninám, kde publikovala i své fotografie.

Toulavka

Anketa


Partneři

Hledat

Mimísek 40

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Nicole Daedone: Orgasmická meditace

Orgasmicka meditace200Peprné jen na první pohled! Vůbec se téhle knížky, která vypadá na první pohled jako barvami protkaný sladký bonbonek, nebojte. Skrze tuto knihu  se  nejen dozvíte něco nového o této intimní partnerské oblasti, ale také pocho...

Divadlo

Martha Issová je po mateřské zpět v Nahniličku: „Jako bych se vracela mezi spolužáky.“

nahnilicko perexPo dvouroční pauze, kterou si vyžádala mateřská dovolená herečky Marthy Issové, se vrací na jeviště Divadla Kalich komedie Jana Krause v režii Jiřího Ornesta Nahniličko aneb Poněkud dojatý. První dvě předs...

Film

Vyšla výpravná monografie o Jiřím Brdečkovi

brdecka perexNení pochyb, že noblesní, jemně ironický kreslíř, výtvarník, scenárista a zejména režisér animovaných filmů Jiří Brdečka (1917-1982) se trvale zapsal do dějin české kinematografie. Do diváckého povědomí vstoupil díky nápaditým, parodicky styliz...