V Jazz Docku za 80 minut kolem světa

Kultura21.cz

V Jazz Docku za 80 minut kolem světa

Email Tisk

FotoTento nevšední název si pro svůj koncert v Jazz Docku zvolilo uskupení Bardolino. Skutečnou hudební cestu kolem světa korunoval křest nového videoklipu, jehož hlavními hrdiny jsou děti z 21. skautského oddílu Kamenice.
V Jazz Docku za 80 minut kolem světa

 

V úterý 13. března jsme se mohli v pražském Jazzdocku přenést do blízkých i dalekých končin etnické hudby, opředené řadou mýtů a legend. Energické hudební uskupení Bardolino nás zavedlo ke kořenům keltské, cikánské, arabské, afrokubánské, rumunské i severo- a jiho-americké hudby. Posluchači tak měli možnost nahlédnout do "folklórní" kuchyně několika kontinentů a srovnat temperament a energii místní lidové hudby. Mimořádný se koncert stal nejen díky vynikajícím interpretačním výkonům jednotlivých muzikantů, kteří nejsou na hudební scéně žádnými nováčky, ale také tím, že kapela používá původní etnické nástroje. Měli jsme tak možnost slyšet zvuk indického nástroje esraj, peruánského cajonu či bodhranu-typického irského rámového bubnu, na který se hraje speciální oboustrannou paličkou.

 

Foto 2

 

Jednou z hlavních částí hudebního večera byl křest videoklipu, který Bardolino natočilo v roce 2018. Režisérem a zároveň autorem scénáře je Jakub Zvoníček. Autor klip krátce představil a následně jsme zhlédli jeho premiéru. Hlavními hrdiny videoklipu na moldavské lidové téma Dumbala dumba jsou děti z 21. skautského oddílu Kamenice nedaleko Prahy a jeho tématem pak dětská svatba. Více už ale nebudeme prozrazovat. Kmotrou videoklipu se stala legenda české country a blues, zpěvačka Jitka Vrbová. Tato šarmantní dáma, oplývající ostrovtipem a trefnými glosami, pokřtila videoklip prostřednictvím písní Raye Charlese Georgia on my mind a Down by the riverside Luise Armstronga.

 

Foto 3

 

Celý koncert byl koncert odměněn bouřlivým potleskem a tak zazněl ještě přídavek, píseň Dumbala dumba, jenž byl zářnou tečkou za skvělým večerem plným krásné hudby, úžasných výkonů, neuvěřitelné souhry a vzájemné energie mezi muzikanty a publikem.

Text: Michaela Prokopcová

Foto: Aleš BartošSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Převzal pochodeň a běží s ní dál

zlaty orisek200Pokud máte ve svém okolí děti, které v něčem vynikají, jste-li přesvědčeni, že by si zasloužily víc pozornosti, víme, co s tím. Ještě lépe to ví Mgr. Jiří Kotmel – předseda nadačního fondu Zlatý oříšek, který se zaměřuje na vyhledávání a vš...

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (12)

Z archivu...


Literatura

VHRSTI chce být dospělý - Finále volné trilogie VHRSTI

vhrsti Chci byt dospely 200Po pěti letech vyšla poslední ze zamýšlené trilogie ilustrátora a spisovatele, který tvoří pod pseudonymem VHRSTI. Jeho malý hrdina Štěpán se nejdřív zbavil strachu ze tmy (Už se nebojím tm...

Divadlo

Premiéra pohádky Princ Bajaja v Divadle Tramtarie

bajaja 200V sobotu 24. září v 15 hodin uvede nově vzniklé divadelní těleso Divadlo Jan premiéru loutkové pohádky Princ Bajaja. Premiéra proběhne v Divadle Tramtarie, se kterým je Divadlo Jan úzce spjato.

...

Film

VŠEMI SMĚRY – cestou necestou za publicistikou

altNašim pravidelným čtenářům nemohla uniknout pozvánka na festival nezávislé publicistiky Všemi směry, který roztočil kolotoč otázek, diskuzí a workshopů na téma reportérství. Že jde o výjimečnou událost, sliboval i rozhovor s manažerkou projek...