N.O.H.A. uvádí pilotní singl z chystané desky

N.O.H.A. uvádí pilotní singl z chystané desky

noha 200Musíme čelit tlaku okolí i sebe samých, abychom zůstali silní. S touto myšlenkou přistupovala multižánrová skupina N.O.H.A. ke svému novému videosinglu.

 

 


Hledání síly a vnitřního klidu

Pressure v sobě propojuje syrové emoce s fresh soundem, který zbytečně nejde na ruku žádným škatulkám a stereotypům. „Skladba vystihuje stav na konci vztahu, když si připadáme nepochopeni a popíráme, že by to takhle mohlo být. Věnuje se hledání síly ve chvílích, kdy jsme na všechno sami,“ říká zpěvačka Kaia Brown.

Nový singl složil bubeník Thom Herian, který přišel zároveň s názvem Pressure. Na jeho základě napsala Kaia Brown, jež stojí v popředí Noise Of Human Art (N.O.H.A.) od roku 2013, text o boji s vlastními nejistotami. O finální formu tracku se pak postaral producent a zakládající člen Philip Noha. „K textu jsem přistupovala tak trochu abstraktně. Když píšu, hodně mě inspirují třeba Portishead a Massive Attack,“ upřesňuje Kaia. Skladba tak kloubí triphopovou potemnělost se svěží elektronickou produkcí i intenzivním popovým refrénem. V prvé řadě ovšem kapela N.O.H.A. znovu úspěšně deklaruje, že už je dnes žánrové nálepkování naprosto zbytečné. „Your blame feels better. Falling always took so long,“ zpívá Brown podmanivě.

O videoklip se postaral režisér a kameraman Jakub Vlachynský. „Song má sám o sobě hodně syrové energie a emoci. Chtěli jsme k ní proto video, které by dokázalo vystihnout tu stejnou intenzitu,“ upřesňuje americká zpěvačka, která se hudbě začala profesionálně věnovat v newyorském Brooklynu. V pochmurném klipu kromě ní vystupuje tanečnice Monina Nevrlá. „Tanečnice reprezentuje kus našeho já, které milujeme a zároveň se ho trochu bojíme. Občas s ním jednoduše musíme zápasit,“ dodává Kaia Brown.

Album vychází už v dubnu a pokřtí jej v Lucerna Music Baru

Píseň se objeví i na letošní nové řadové desce, která se stane osmou položkou v dosavadní diskografii N.O.H.A. Zároveň předjímá návrat na tuzemská i světová pódia po několikaleté kreativní pauze. Vydání alba je naplánováno na duben a živě ho budete moct slyšet 19. a 20. května v prostorách pražského Lucerna Music Baru, kde proběhne dvojitý křest.

noha

Kdo je N.O.H.A.?

Kapela Noise Of Human Art vznikla v půlce 90. let. Proslula mixem world music a elektronických žánrů jako drum & bass, který se v následujících letech rozvíjel o nové směry a impulsy. Založili ji producent Philip Noha a MC Chevalier Hadley. N.O.H.A. zůstává stále věrna multižánrovým i multinárodním propojením, proto v její současné sestavě figurují hudebníci z České republiky, USA nebo Německa. Vedle Pressure kapela na letošek plánuje i další videoklipy k materiálu z nového alba.

Sleduj N.O.H.A.:
FB: https://www.facebook.com/noiseofhumanart
IG: https://www.instagram.com/noiseofhumanart/
YT: https://www.youtube.com/user/bandNOHA/

Poslouchej N.O.H.A.:
Spotify: https://open.spotify.com/artist/6KGA9v3aSXvqSHb4DuukEW?si=xhdD3Jh0RZGP8XGtaCMitg
Deezer: https://www.deezer.com/artist/65263?utm_source=deezer&;utm_content=artist-65263&utm_term=454007161_1565091511&utm_medium=web
iTunes: https://music.apple.com/cz/artist/n-o-h-a/27761964?l=csSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 


Literatura

V pražských Nuslích byla otevřena Ransdorfova knihovna


ransdorf knihovna 200Nedávno zahájily svou činnost Vzdělávací centrum a knihovna loni zesnulého politika KSČM Miloslava Ransdorfa. Veřejnosti bude postupně ke studiu zpřístupněno na 50 000 svazků, které za svůj život shromáždil.

Divadlo

Ztracená čest Kateřiny Blumové

kateřina perexDivadelní adaptace známé povídky Ztracená čest Kateřiny Blumové od německého spisovatele Heinricha Bölla z roku 1974 měla premiéru 11.11. 2017 ve Švandově divadle. Hra, kterou režíroval David Šiktanc, vypráví o mladé dí...

Film

Zelené Vánoce podle Grinche

grinch  How the Grinch Stole ChristmasVánoční pohádka Grinch (2000) je v tuto roční dobu ještě poměrně neaktuální. Jim Carrey v převleku chlupatého, zeleného, sádelnatého a nesnášeného žoku lidského masa však ukazuje, že Váno...