Metalové okénko únor

Metalové okénko únor

mo 200Únor s dvaceti devíti dny nám nabídl hodně klipů, tak i spoustu příslibů do budoucna – hned několik kapel totiž oznámilo, že tento rok vydají nový materiál. Přestupný rok se nám tedy rozjíždí více, než dobře!

 

 

Kapela, nebo možná je lepší říct projekt, Lindemann dvou velkých jmen - zpěváka Rammstein Tilla Lindemanna a švédského producenta a multiinstrumentalisty Petera Tägtgrena (Pain, Hypocrisy) – do nás sype jednu novinku za druhou a předkládá nám další videoklip, tentokrát k písni Platz Eins z jejich druhé desky F & M:

Po třech letech od výborné desky Nightbringers si pro nás americká banda The Black Dahlia Murder připravila nové album. Sedmnáctého dubna jim vyjde deska Verminous, tak si to zapište do kalendáře, protože je na co se těšit!

mo 1 black dahlia murder

A stejně tak důležité je datum osmého května, jelikož to vyjde eponymní album americké skvadry Lamb Of God. Těšit se můžeme na 10 originálních skladeb a co je zajímavé, jde o první desku s novým bubeníkem, Artem Cruzem, který přede dvěma lety nahradil Chrise Adlera. Novým singlem a zároveň videoklipem je skladba Checkmate:

Koncem března vyjde i zremastrovaná verze výborné desky Apocalyptic Raids od legendárních Hellhammer. Tato verze bude obsahovat 6 skladeb, vylepšený booklet, vzácné fotografie a pár slov navíc od samotného zakládajícího člena Toma G. Warriora.

Static-X po deseti letech vydali nový singl a videoklip je skladbě Hollow:

Jedná se o písničku ze sedmého studiového alba nazvaného Project Regeneration. Zde najdeme přes 20 skladeb, takže se dočkáme dvou dílů. Ten první, Project Regeneration Volume 1, bude obsahovat 12 písní, všechny budou nazpívané a složené bývalým frontmanem Static-X, Waynem Staticem.

mo 2 staticx

Death metalová kapela Six Feet Under nám tři roky po desce Torment přinese novinkovou desku. Hurá!

Němečtí harcovníci Heaven Shall Burn vydají 20. března novou desku Of Trith And Sacrifice, kde najdeme 19 skladeb a asi 100minut hudby! Limitovaná edice nabídne i 80minutový dokument Mein Grünes Herz In Dunklen Zeiten, který zachycuje rok v životě kapely. Zatím můžete omrknout klip k písni My Heart And The Ocean:

Šestého března vychází sedmé album kapele Body Count, kterou vede legenda hiphopu, herec a režisér Ice-T. Fošna se jmenuje Carnivore a už teď si můžete vychutnat klip k písničce Bum-Rush:

Nové album oznámila i britská legenda extrémní hudby Carcass. Následovníka desky Surgical Steel z roku 2013 se dočkáme 7. srpna. Žádné další informace se zatím neví.

Nový materiál koncem tohoto roku nabídne i americká kapela Deftones. Ti nás naposledy okouzlili albem Gore před čtyřmi lety.

Minulý rok byl pro ukrajinskou kapelu Jinjer výborný – vydali EP Micro, pak plnohodnotnou desku Macro, koncertovali jak po Evropě, tak po Americe. Teď tu od nich máme klip k písničce Retrospection:

Zdroj: https://www.blabbermouth.net/Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 


Literatura

Ťažké časy jedného veľkomesta

dublinane200

 

Dublin je dnes jedno z najdrahších hlavných miest Európy. Na začiatku 20. storočia, keď James ...

Divadlo

Vánoce u Ivanovových aneb bezhlavé svátky naruby

vanoceV divadle Stará aréna uvádějí hru Vladislava Vveděnského Vánoce u Ivanovových čili Úplně předělaný snář. Jedná se o drama nebo komedii? Najdeme zde obojí. A jedno podtrhává druhé.  

...

Film

Když se knihy mění v pohyblivé obrazy

filmadaptace perexVíce než 60 let je u nás třetí měsíc roku provázán s knihou. Osvětová akce měla od počátku rozšiřovat literaturu po celé zemi, mezi všechny skupiny obyvatel. Mnoho knih se však dostalo do širšího povědomí až díky...