Marku Ztracenému je shůry dáno. Planeta jménem stres má jeho kompletní otisk!

Marku Ztracenému je shůry dáno. Planeta jménem stres má jeho kompletní otisk!

Marek Ztraceny Planeta jmene stres perexVyprodaná O2 arena dva únorové dny za sebou tleskala Marku Ztracenému, který umí nejen rozproudit publikum, ale také si komplet napsat písničky, které se stávají hity. Také na nedávno vydaném albu Planeta jménem stres je autorem hudby i textu u všech skladeb (pouze na textu titulní písně s ním spolupracoval Rytmus).

 


"Stojím tu na náměstí mezi lidma, od pusy jde mi kouř, jak je mi zima, stojím a zpívám ty písně, co zná celý svět. Zpívám a jsem rád, že tu stojím s tebou. Trochu se třesu, jak mě nohy zebou, už se stmívá, takže tři, dva, jedna, teď...," zpívá Marek Ztracený ve skladbě z nového alba Stačí věřit. "...Až se tě někdo zeptá, zda se vracíš domů rád - doženeš mě k pláči slovy: nikam nevracím se radši...," zpívá zase v písni Až se tě někdo zeptá.

Je to vždycky takový malý zázrak, když někdo umí píseň nejen interpretovat (už to samo o sobě je obrovské umění a zdaleka ne každý to svede), ale také si ji komplet vytvořit. Nepochybně je za tím plno práce, ale určitě musí být i "shůry dáno". U alba je pak o to cennější booklet, kde si při poslechu může posluchač texty i pročítat a vnímat v nich zároveň zpěvákův-autorův otisk. Písničky Marka Ztraceného jsou pohlazením, kde záleží na hudbě a textu.

Obohacení alb Lucie Bílé a Hany Zagorové

Svým umem mimochodem obohatil také dvě alba předních českých zpěvaček - Lucie Bílé a Hany Zagorové, která byla i hostem jeho koncertů v O2 areně. Oběma napsal písničky přímo na tělo. Lucie Bílá zařadila na své album Ta o mně tři písně Marka Ztraceného - Mám ráda život, O lásce a Protože, kde mimo jiné zpívá: "...Místo kuchyně mám na úsměv dílnu, brečet hodlám už jen u smutnýho filmu, ať to klidně někomu vadí, já mám vedle sebe chlapa jménem mládí...".
Hana Zagorová dokonce po písni Marka Ztraceného své album Já nemám strach pojmenovala: "...Já nemám strach ze šedých vlasů a nepočítám, kolik mi zbývá času. A nehledám si vrásky okolo očí. Nějak bylo, nějak je, a tím to končí...". Marek Ztracený je i autorem písně Jsem jaká jsem, která je na témže albu a kde Hana Zagorová mimo jiné zpívá: "...Jsem jaká jsem a nikdy nebude to jinak. Mám tolik chyb, kolik člověk může mít...". To platí i na Marka Ztraceného - je jaký je, dělá jistě chyby jako každý, ale je svůj.

Marek Ztraceny Planeta jmene stres

Marek Ztracený - Planeta jménem stres
Supraphon, a. s.

1. Když tě život kope do zadku 03:05
2. Planeta jménem stres (feat. Rytmus) 03:13
3. Dokonalej 02:53
4. Tak se nezlob 03:01
5. Víc než hádky (feat. Tereza Mašková) 03:49
6. Obyčejný člověk 03:28 30 Kč
7. Obchodník s problémy 03:24
8. Tak ti tu říkám 03:20
9. Už je to tolik let 03:21
10. Stačí věřit 03:46
11. Až se tě někdo zeptá 03:13

Hodnocení: 95 %

Supraphon_Planeta jménem stres_Marek ZtracenýSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

PřihlášeníImago, imagines I.-II.

Autoři zvolili jako východisko koncepce nové syntetické publikace věnované středověkému umění v českých zemích latinské slovo imago (označující nejen dvourozměrný obraz, kresbu apod., ale i výtvory trojrozměrné a případně i díla architektonická). academia.cz

Život byl pes

Tak to jsem já – pes Život. Rozhodně jsem se nenarodil jako domácí mazlíček. Díky různým okolnostem, které vám budu vyprávět, a také díky mému vzhledu a povaze, nikoho nenapadlo ho ze mě udělat. grada.cz


Literatura

Vychází pozoruhodná kniha Tři oříšky pro Popelku: Slavnostní uvedení 14. května na Světu knihy za účasti režiséra Václava Vorlíčka

tri200Národní filmový archiv v květnu vydává knihu o nově digitálně restaurovaném filmu Tř̌i oříšky pro Popelku.  Stejnojmenná publikace bude veřejnosti oficiálně představena  v sobotu 14. 5. od 17.00 na 22. mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu S...

Divadlo

Svět podle Amanitas – tentokrát s názvem Destinace

Amanitas divadlo 200Prostranství před pražským Cross klubem se v úterý 29. července promění v tak trochu jiný svět, a to svět nového cirkusu. Budete zde moci shlédnout premiéru pouličního divadla s názvem Destinace v podání skvostných Amanitas.

Film

Jak básníci čekají na zázrak aneb Jak už básníci opravdu dospívají… Legenda se vrací po 12 ti letech na plátna kin! Tentokrát básníci čekají na zázrak. Dočkají se?

jakbasn200Štěpán, Kendy a Karas zůstali i po dvanácti letech sami sebou a nerozlučnými kamarády. Jejich nevyčerpatelný smysl pro humor i schopnost sebeironie, možná už s lehkým nádechem skepse, jim pomáhá vyrovnat se s jejich neuspořádanými životy.

...