Primal Fear vtrhnou do Česka

Primal Fear vtrhnou do Česka

Email Tisk
ImagePrimal Fear je německá heavy / power / speedmetalová kapela. Vznikla v roce 1997 v podstatě jako východisko z nouze pro zpěváka Ralfa Scheeperse. Ralf opustil svou slibnou kariéru v Gamma Ray pro vidinu postu ještě slibnějšího - v té době se totiž uprázdnilo místo vokalisty u Judas Priest. Jenže rozkol u Jidášů tehdy dosáhl takové intenzity, že si místo přijetí nového zpěváka dali rok a půl pauzu (a pak vzali Roba Halforda zpátky). A v Gamma Ray se mikrofonu ujal s úspěchem Kai Hansen. Co tedy zbývalo Ralfovi jiného - než si založit kapelu novou.


Požádal o spolupráci své kolegy z Judas Priest cover bandy - Just Priest, tedy kytaristy Matta Sinnera a Toma Naumanna. Přibrali bubeníka Klause Sperlinga a nová stálice německého metalu byla na světě. Už v roce 1998 vydali své první stejnojmenné album a ihned s ním obsadili 48. příčku německého žebříčku, což je jeden z nejlepších debutů vůbec v historii německého metalu. A že tam těch skvělých kapel bylo a je!

Na druhém albu Jaws of Death hrají ještě v původní sestavě, Ralf se chvílemi pokouší zpívat jako Udo Dirkschneider (naštěstí ho tenhle zlozvyk rychle přešel, Ralf je Ralf a jeho skvělé čisté ječáky a krásný zpěv ve velkém rozsahu ho vždycky prozradí), ale pak Tom Naumann kvůli zdravotním problémům skupinu opouští. V dalších letech došlo k dalším změnám v sestavě, Tom se vrátil a pak byl znovu odejit, došlo i k výměně bubeníka, ze zakládajících členů zůstali dodnes v kapele jen Ralf a Matt. Ve stylu kapely ale k zásadním změnám nedošlo. Primal Fear hrají už 14 let poctivý heavymetal s krásnými melodiemi, vychytanými kytarovými sóly, zajímavými texty, občas s trošku netradiční tématikou álá Hvězdné války či Star Trek (jako třeba na albu Black Sun), a skvělým zpěvem nejen sólisty Ralfa, ale i dalších členů skupiny, kteří mu vypomáhají ve vícehlasech a dávají tak kapele její plný zvuk.

Image

Skupina vydala dosud 8 řadových alb:

Primal Fear (1998)
Jaws of Death (1999)
Nuclear Fire (2001)
Black Sun (2002)
Devil's Ground (2004)
Seven Seals (2005)
New Religion (2007)
16.6 (Before the Devil Knows You're Dead) (2009)

Na leden 2012 připravuje skupina vydání další, již deváté nahrávky - Unbreakable.
Jako upoutávka vyšel videoklip k písni Bad Guys Wear Black.A na přelomu března a dubna 2012 nám výsledky své práce předvedou naživo - 31.3. ve Zlíně v Masters Of Rock Café, a 1.4. v Praze v klubu Matrix.

A nejen to. Spolu s nimi přijede i další legenda německého heavymetalu - skupina Brainstorm, která nám přiveze představit své nové, také již deváté album - In The Spur Of The Moment, o kterém jsem zde již něco napsala. A Brainstorm jsou taky banda, kterou stojí zato vidět naživo! Měla jsem to štěstí již dvakrát, zatím vždycky na open air festivalech, tak jsem moc zvědavá, jak se předvedou v hale.

Nevím jak vy - ale já si tuhle akci za žádnou cenu nenechám ujít! A vzhledem k tomu, že jejich turné v Česku začíná - věřím, že fanoušci heavymetalu v té nejčistší podobě obě kapely na rozjezd parádně nakopnou!!!

Vstupenky můžete objednávat na webu www.mastersofrock.cz v sekci "vstupenky", nebo na tel: 577 432 580 a e-mailu: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript na dobírku. Dále jsou v prodeji v předprodejních sítích Ticketportal, Ticketpro a Ticket-Art a ve všech obvyklých předprodejích.

Foto: pragokoncert.com


 
Banner

Rozhovor

Sto zvířat: „Tlustej chlapeček se včelou v kalhotách bude naše nejroztomilejší deska“

200rozSka kapela Sto zvířat, kterou původně založila partička nadšených pedagogů, vystupuje už od roku 1990. Při příležitosti koncertu skupiny v brněnském klubu Fléda jsme vyzpovídali frontmana a spoluzakladatele Jana Kalinu. Zaujal především svou pohotovostí a ...

Hledat

Chaty s osobností

Z archivu...


Literatura

Pětihvězdičková Blue Star

modra hvezda200Desetidílný projekt švédského spisovatele Jana Guillou Velké století se dostává do své poloviny. Vracíme se ale zpět k letům, které jsme mohli zaznamenat již v předchozím díle Klapky na očích. Tam jsme ale válečné období prožívali naivním ...

Divadlo

Divadla na Colours of Ostrava: oceněné inscenace Komorní scény Aréna, Losers Cirque Company i Spitfire Company

divadlo ostrava 200Komorní scéna Aréna Ostrava s Inscenací roku 2013 Ruská zavařenina ruské spisovatelky Ludmily Ulické, novocirkusové představení Walls & Handbags souboru Losers Cirque Company, režijní dvojice SKUTR a choreografky Jany Burkiewiczov...

Film

Jak se kdysi odečítal film

I dnes se stává, že diváci prožívají nekonečné seriály (proč by se na ně jinak dívali?), že mají tendenci vztahovat postavu na jejího představitele. Oblibu nezaručuje sebelépe zvládnutá role v "kusovém" pořadu, ale ustavičně se vracející typizované figurky: vždyť kdo vítězí třeba v soutěži TýTý?...