Zemřela Whitney Houston
Banner

Zemřela Whitney Houston

ImageAmerická zpěvačka a herečka zemřela včera v odpoledních hodinách v Los Angeles. Zde byla ubytovaná v hotelu Beverly Hilton jako host. V ranních hodinách onoho dne ještě byla viděna, jak opouští před-večírek k slavnostnímu předávání cen Grammy. Organizátoři Grammy ihned zareagovali na tragickou smrt  a slavnostní večer předávání cen Grammy by měl uctít její památku.

Hudební manažer Whitney Houston řekl, že v posledních dnech vypadala zdravě a krásně. Prý se jen snažila skrývat před paparazzi a reportéry, chtěla mít klid. Tělo zpěvačky bylo nalezeno, jejím osobním strážcem v pokoji Beverly Hilton. Měla pouhých 48 let. Příčina smrti je zatím neznámá.


Whitney Houston byla jednou z nejoslavovanějších zpěvaček všech dob. Její hity I Will Always Love You nebo Saving All My Love For You se staly dlouhodobými hity. Právě zmíněná skladba I Will Always Love You je nejprodávanější písní všech dob.


Bohatá kariéra Whitney Houston


W. Houstoun zpívala již od pěti let gospely, matce a to díky své matce Cissy Houston – gospelové zpěvačce. V mládí doprovázela svým hlasem matku i umělce jako Chaka Khan nebo Lou Rawls. V devatenácti letech dostala nabídku od Cliva Davidse, podepsala s ním smlouvu a otevřela si brány do velkého hudebního světa. První album vydané 1985 se okamžitě stalo nejprodávanějším, a některé skladby byly oceněny Grammy.

Léta největšího úspěchu a slávy tedy sklízela v 80. a v 90. letech. Na špičku hudebního průmyslu se vyšvihla neuvěřitelně rychle a nezůstala jen u něj. Její hlas a talent přilákal i Hollywood. Zahrála si ve filmu The Bodyguard. Na jednu stranu jí film přinesl největší hit kariéry I Will Always Love You, na druhou stranu se o ní začalo proslýchat, že je nedochvilná a není schopná spolupráce.

 

Image


Na velkou scénu se vrátila až v roce 1995. V tu dobu si však začala pohrávat s marihuanou a s jinými drogami. Chování zpěvačky se stávalo čím dál více nevyrovnané. Za nedlouho se provdala za Bobbyho Browna, se kterým měla dceru. Manželství zpěvákům nevydrželo, a v roce 2007 se pár rozvedl.

Celkem 11 songů se stalo jedničkou amerických hitparád. Za desetiletí a půl prodala 170 milionů desek.  Získala 6 cen Grammy, z toho tři za nejlepší popový vokál v ženské kategorii. Osobní strážce, stejnojmenné album jako film, patří k deseti nejprodávanějším albům všech dob. Whitney Houston měla neuvěřitelný talent a uměla ho využít.

Její smrt přinesla hudebnímu průmyslu nečekanou ztrátu a obrovský zármutek. V poslední době měla Houston problémy s hlasem. Nebyla schopna vyzpívat vysoké tóniny, které pro ni byly typické. Příčinou byly drogy, které užívala.

 

Image



Zdroje foto:
wikipedie.cz

 


Literatura

Zdravé sladkosti si můžete dopřát kdykoliv


zdrave sladkosti 200V nakladatelství Bookmedia vyšla hravá kuchařka Zdravé sladkosti po celý den obsahující 100 skvělých receptů. Neváhejte a připravte si nějakou dobrotu!

...

Divadlo

Městská divadla pražská: šest ze sedmi premiér bude českých

divadlo rokoko abc shirley valentineCelkem sedm premiér chystají v divadelní sezoně 2012/2013 Městská divadla pražská. Až na jednu výjimku to budou české premiéry. Městská divadla pražská nabídnou divákům v nové s...

Film

V zajetí tradic a pravidel

norsko 200Na devátém ročníku festivalu Severský filmový podzim nabídnou v sedmnácti českých městech to nejlepší ze severské a pobaltské filmografie. Letošní ročník je plný snímků se sportovní tématikou. My se ale dnes podíváme na film norské autorky Iram ...