Výjimečný festival Open Air

Výjimečný festival Open Air

Tisk

altFestival Open Air na Letišti Panenský týnec je nejmladším festivalovým kláním v našich vodách. Přesto se za dva roky dokázal vyšplhat k nejvyhledávanější letní hudební nabídce. První ročník odstartoval v roce 2010, v nelehké ekonomické době, v nejistých časech. A přestože by se to dalo označit za risk, tak pořadatelé jen těží! Čím je Open Air tak specifický? A bude i letos dál stoupat jeho pomyslná hvězdička nebem vzhůru?

Jedni byli nadšení a věstili festivalu velkou budoucnost, jiné ovládla lehká skepse. Česká republika už má stálice, zvučná jména událostí, na které se sjíždí návštěvníci ze všech krajů. Proč tedy zkoušet něco nového? Zda vyrazit na první ročník či ne, si návštěvníci odpověděli sami, když se oznámili headlineři premiérového ročníku. Norští Röyksopp, britští Kasabian a především Faithless, s takovou nabídkou se v roce 2010 nemohl pyšnit žádný jiný festival. Jako pouhý bonus pak vypadalo domácí obsazení, například Support Lesbiens, UDG, Vypsaná fixa, Tomáš Klus a další. Unikátní program přilákal na šestnáct tisíc návštěvníků, což je více než povedené číslo u události, která si začala tradici teprve budovat.

alt

Že pořadatelé položili dobré základní kameny, se prokázalo loňského léta, kdy druhý ročník přivítal úctyhodných čtyřiadvacet tisíc návštěvníků a opět se mohl pochlubit tou nejlepší zahraniční návštěvou. The Chemical Brothers, Good Charlotte a Interpol byla dominující jména na pozvánkách nad stálicemi české scény. Dalším plusovým bodem byl ještě lepší posun v pořadatelských záležitostech. Druhé kolo se tak mohlo pyšnit organizací, kterou bohužel postrádají zavedené festivaly. Kelímky od piva, papírové tácky a prázdné lahve, které zcela zakrývají půdu pod nohama takřka na každém festivalu už po prvním večeru, v Panenském Týnci nenajdete. Čistota a pořádek je jedním ze zákonů úspěšné akce a pořadatelé tento úkol berou skutečně svědomitě. I díky tomu se mohou právem označovat za rodinný festival, proto neváhali postavit dětský koutek a zábavu pro nejmenší. Marketingový chytrý tah “čtvrtek zdarma” se taktéž osvědčil, stejně tak jako rozsáhlá hudební nabídka na sedmi stagích. Zpestřením muziky se pak staly divadelní projekty, či kultovní komický počin Na Stojáka.

alt

Se sklizenými úspěchy bylo více než jasné, že se dočkáme i ročníku třetího. Skutečně je tomu tak a program srpnového Open Air se už pomalu rýsuje do finální podoby. A opět se pořadatelé chlubí neskutečnými zahraničními hosty! Vůbec poprvé v Čechách vystoupí britská písničkářka Amy Macdonald, charismatická tmavovláska s melodickým hlasem a hlubokými texty, která zválcovala hitparády nejednou baladou. Komu je pop folk vzdálenějším stylem a těší se opět na hvězdu taneční scény, toho jistě potěší účast Fatboy Slim. Ano, i hvězda tohoto formátu si udělá výlet do prostor rozlehlého letiště. Pozvání přijali i Gorillaz Sound Systém a opět české stálice, jako Support Lesbiens, Tomáš Klus, Mandrage, Anna K. a mnoho dalších. Třetí kolo se koná druhý srpnový víkend, úspěch je již nyní z půlky zaručen a teď nezbývá víc, než pořadatelům přát šťastnější počasí než loni a návštěvníkům krásný hudební zážitek!

Název akce: Open Air Festival
Datum a místo konání: 9. – 11. 8. 2012, Letiště Panenský Týnec
Pořadatel: Abaton Systém s. r. o.


Zdroj foto: openairfestival.cz


 

Přihlášení



Martin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Dana Kalinová: Dobrá duše pražského veletrhu Svět knihy

svet knihyO rozhovor jsme požádali paní Danu Kalinovou, dámu, která je už dlouhých devatenáct let duší pražského veletrhu Svět knihy. S ředitelkou této úspěšné akce jsme si povídali právě o zmiňovaném svátku všech českých ...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!


Literatura

Robert Galbraith: Hedvábník

Hedvabnik 200Když se na trhu objevila nová detektivka od jistého bývalého vojáka, nesklidila žádné velké ohlasy. Před vydáním ji údajně dokonce tři nakladatelství odmítla a po vydání se o ní hovořilo jen jako o ucházejícím debutu. Pak ale vyšlo najevo, kdo...

Divadlo

„Je to otázka estetiky – ta molekula je krásná“

elegance molekuly 200Třešničkou na dortu letošního ročníku festivalu Setkání Stretnutie bylo představení Elegance molekuly Dejvického divadla. Na to se těšil vyprodaný hlavní sál, kterým se nesla slavnostní atmosféra. Vše umocnil ještě krátký pro...

Film

Hobit – neočekávaná cesta aneb Kdy už s ním konečně skončíme?

hobit neocekavaa cesta jackson tolkienDo našich kin přichází americký film, „Hobit: Neočekávaná cesta“. Je prvním dílem trilogie režiséra Petera Jacksona, natočené podle fantasy románu britského spisovatel...