Výjimečný festival Open Air
Banner

Výjimečný festival Open Air

Email Tisk

altFestival Open Air na Letišti Panenský týnec je nejmladším festivalovým kláním v našich vodách. Přesto se za dva roky dokázal vyšplhat k nejvyhledávanější letní hudební nabídce. První ročník odstartoval v roce 2010, v nelehké ekonomické době, v nejistých časech. A přestože by se to dalo označit za risk, tak pořadatelé jen těží! Čím je Open Air tak specifický? A bude i letos dál stoupat jeho pomyslná hvězdička nebem vzhůru?

Jedni byli nadšení a věstili festivalu velkou budoucnost, jiné ovládla lehká skepse. Česká republika už má stálice, zvučná jména událostí, na které se sjíždí návštěvníci ze všech krajů. Proč tedy zkoušet něco nového? Zda vyrazit na první ročník či ne, si návštěvníci odpověděli sami, když se oznámili headlineři premiérového ročníku. Norští Röyksopp, britští Kasabian a především Faithless, s takovou nabídkou se v roce 2010 nemohl pyšnit žádný jiný festival. Jako pouhý bonus pak vypadalo domácí obsazení, například Support Lesbiens, UDG, Vypsaná fixa, Tomáš Klus a další. Unikátní program přilákal na šestnáct tisíc návštěvníků, což je více než povedené číslo u události, která si začala tradici teprve budovat.

alt

Že pořadatelé položili dobré základní kameny, se prokázalo loňského léta, kdy druhý ročník přivítal úctyhodných čtyřiadvacet tisíc návštěvníků a opět se mohl pochlubit tou nejlepší zahraniční návštěvou. The Chemical Brothers, Good Charlotte a Interpol byla dominující jména na pozvánkách nad stálicemi české scény. Dalším plusovým bodem byl ještě lepší posun v pořadatelských záležitostech. Druhé kolo se tak mohlo pyšnit organizací, kterou bohužel postrádají zavedené festivaly. Kelímky od piva, papírové tácky a prázdné lahve, které zcela zakrývají půdu pod nohama takřka na každém festivalu už po prvním večeru, v Panenském Týnci nenajdete. Čistota a pořádek je jedním ze zákonů úspěšné akce a pořadatelé tento úkol berou skutečně svědomitě. I díky tomu se mohou právem označovat za rodinný festival, proto neváhali postavit dětský koutek a zábavu pro nejmenší. Marketingový chytrý tah “čtvrtek zdarma” se taktéž osvědčil, stejně tak jako rozsáhlá hudební nabídka na sedmi stagích. Zpestřením muziky se pak staly divadelní projekty, či kultovní komický počin Na Stojáka.

alt

Se sklizenými úspěchy bylo více než jasné, že se dočkáme i ročníku třetího. Skutečně je tomu tak a program srpnového Open Air se už pomalu rýsuje do finální podoby. A opět se pořadatelé chlubí neskutečnými zahraničními hosty! Vůbec poprvé v Čechách vystoupí britská písničkářka Amy Macdonald, charismatická tmavovláska s melodickým hlasem a hlubokými texty, která zválcovala hitparády nejednou baladou. Komu je pop folk vzdálenějším stylem a těší se opět na hvězdu taneční scény, toho jistě potěší účast Fatboy Slim. Ano, i hvězda tohoto formátu si udělá výlet do prostor rozlehlého letiště. Pozvání přijali i Gorillaz Sound Systém a opět české stálice, jako Support Lesbiens, Tomáš Klus, Mandrage, Anna K. a mnoho dalších. Třetí kolo se koná druhý srpnový víkend, úspěch je již nyní z půlky zaručen a teď nezbývá víc, než pořadatelům přát šťastnější počasí než loni a návštěvníkům krásný hudební zážitek!

Název akce: Open Air Festival
Datum a místo konání: 9. – 11. 8. 2012, Letiště Panenský Týnec
Pořadatel: Abaton Systém s. r. o.


Zdroj foto: openairfestival.cz


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

Anketa


Partneři

Hledat

Nové komentáře


Literatura

Partnerská poradna do kabelky

Mam te rad 200Mám tě rád, ale zamilovaný už nejsem s podtitulem Sedm kroků k záchraně vašeho vztahu je celý název knihy anglického terapeuta Andrewa G. Marshalla, která vyšla v Nakladatelství NOXI. Pokud cítíte, že ve vztahu není všechno v pořádku a zd...

Divadlo

Jidáš Noid Bárta Superstar

Jesus perexPředstavení oblíbeného muzikálu Jesus Christ Superstar se po několika letech opět vrátilo na divadelní prkna. Od roku 2010 jej mohou diváci zhlédnout na pódiu Hudebního divadla Karlín.

...

Film

Holub seděl na větvi a rozmýšlel o životě

holubMožno si myslíte, že už ste videli svoj najabsurdnejší film, ale tento snímok dokáže vyvrátiť celý zmysel absurdity.

...