Album i videoklip Jiřiny Jandové symbolizuje jaguár

Album i videoklip Jiřiny Jandové symbolizuje jaguár

Email Tisk

altJiřina Anna Jandová nedávno vydala nové album Narovnaná v zádech, kde nazpívala duet i s Antonínem Gondolánem nebo s otcem Daliborem Jandou. Zároveň natočila videoklip, kde se v závěru promění v jaguára. Ten pro ni symbolizuje sílu a odhodlání.

 


Vydala jste nové CD Narovnaná v zádech, v čem se liší od prvního?

Album Narovnaná v zádech se určitě liší tím, že jsem zase o něco starší s řekla bych, že mám i větší hudební rozhled. Nové album jsem připravovala víc než rok, a tak mám pocit, že je opravdu o dost víc propracovanější a vyzrálejší než to první.

Na albu je i váš duet s Antonínem Gondolánem? Jaká s ním byla spolupráce?

Duet s Antonínem Gondolánem pro mě byla velmi zajímavá a krásná spolupráce. Je to nesmírně nadaný člověk a podle mého názoru zároveň dost nedoceněný. Jeho písničku Čekej a neplakej jsem vždy obdivovala. O to větší radost jsem měla, když mi dovolil trošičku ji předělat a společně s ním nazpívat.

A co duet s vaším otcem Daliborem Jandou?

Duet s tátou je zajímavý v tom, že je vánoční. Vznikl na základě toho, že jsme oba už dlouhou dobu chtěli vánoční písničku nazpívat. Myslím, že se podařila. Táta složil krásnou melodii a Honza Krůta přidal opravdu nádherný text. No a píseň Dva týdny s tebou byla na světě.

U několika písní jste autorkou hudby. Skládáte ráda?

Skládání hudby mě baví úplně stejně jako zpívání. To, že mám možnost si hudbu sama vymyslet, beru jako skvělou příležitost být osobitá. Jestli se ale písničky budou líbit, záleží už na posluchačích. Pro mě osobně je skládání hudby obrovský koníček.


Na albu máte hvězdné obsazení autorů. Hudbu složili váš otec a Antonín Gondolán, texty Jan Krůta, Petr Rada, Petr Šiška či Miloš Skalka. Podle čeho jste písně vybírala?


Ano, co se týče významných jmen, je album opravdu pestré. Jsem velmi šťastná, že mám možnost spolupracovat s tak zvučnými jmény jako jsou Honza Krůta, Petr Šiška a Miloš Skalka. Patří jim má úcta a zároveň dík za to, že jsme nad každou písničkou a nad každým detailem dlouho přemýšleli.

alt


Co můžete říci ke klipu k písni Narovnaná v zádech? V něm i na CD vás doprovází jaguár. Je to vaše oblíbené zvíře? Co symbolizuje?

Klip k písničce Narovnaná v zádech vznikl z mých nápadů, které jsem si v hlavě už nějakou dobu promýšlela. Je to příběh dvou mladých lidí, kteří jsou obklopeni luxusem, ale po nějaké době jim nestačí k tomu, aby k sobě udrželi lásku. A tak začnou hádky, nevěra. Já v klipu působím jako pozorovatelka těchto situací. V prostřizích se stávám zpěvačkou v různých převlecích a hráčkou na nejrůznější hudební nástroje. Takže je to opravdu pestré. Jaguár je moje oblíbené zvíře, symbol síly a odhodlání, které symbolizuje na albu i ve videoklipu.

Zdroj foto: daliborjanda.cz, jirinaannajandova.cz


 
Banner

Rozhovor

Thomas V: „Díky trance music jsem poznal lidi, na které nechci nikdy v životě zapomenout“

thomas 20015. srpna budou účastníci Summerparty svědky hned několika premiér. Na parníku Tyrš se totiž v ten večer představí  tři DJs, z nichž dva budou před větším publikem hrát vůbec poprvé. Nejzkušenější z nich, ostravský BluEye, už letos Tyrše svým vystou...

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

Přemýšlejte o tom!

Gaarder To  je otazka200Tak málo slov a přitom tolik tajemství. Útlá knížka s názvem To je otázka, kterou napsal norský autor Jostein Gaarder (*1952), poskytuje nekonečný prostor pro přemýšlení. Téma lidské e...

Divadlo

Legendární Past na myši ve Zlíně

past-na-mysi-perexMěstské divadlo Zlín uvedlo v půlce října loňského roku jednu z nejznámějších detektivních her na celém světě, Past na myši od Agathy Christie. Jak se světoznámého dramatu zhostilo zlínské divadlo a jak se vyvedlo rozuzlení, tak typi...

Film

Filmy pod taktovkou orchestru FOK

 

fok 200Filmexport si (nejen) pro fanoušky české filmové klasiky u příležitosti 80. výročí založení Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK přichystal výběr 29 písní, které nahrával právě zmíněný orchestr. Na DVD můžete najít snad tu nejznámější ...