Album i videoklip Jiřiny Jandové symbolizuje jaguár

Album i videoklip Jiřiny Jandové symbolizuje jaguár

altJiřina Anna Jandová nedávno vydala nové album Narovnaná v zádech, kde nazpívala duet i s Antonínem Gondolánem nebo s otcem Daliborem Jandou. Zároveň natočila videoklip, kde se v závěru promění v jaguára. Ten pro ni symbolizuje sílu a odhodlání.

 


Vydala jste nové CD Narovnaná v zádech, v čem se liší od prvního?

Album Narovnaná v zádech se určitě liší tím, že jsem zase o něco starší s řekla bych, že mám i větší hudební rozhled. Nové album jsem připravovala víc než rok, a tak mám pocit, že je opravdu o dost víc propracovanější a vyzrálejší než to první.

Na albu je i váš duet s Antonínem Gondolánem? Jaká s ním byla spolupráce?

Duet s Antonínem Gondolánem pro mě byla velmi zajímavá a krásná spolupráce. Je to nesmírně nadaný člověk a podle mého názoru zároveň dost nedoceněný. Jeho písničku Čekej a neplakej jsem vždy obdivovala. O to větší radost jsem měla, když mi dovolil trošičku ji předělat a společně s ním nazpívat.

A co duet s vaším otcem Daliborem Jandou?

Duet s tátou je zajímavý v tom, že je vánoční. Vznikl na základě toho, že jsme oba už dlouhou dobu chtěli vánoční písničku nazpívat. Myslím, že se podařila. Táta složil krásnou melodii a Honza Krůta přidal opravdu nádherný text. No a píseň Dva týdny s tebou byla na světě.

U několika písní jste autorkou hudby. Skládáte ráda?

Skládání hudby mě baví úplně stejně jako zpívání. To, že mám možnost si hudbu sama vymyslet, beru jako skvělou příležitost být osobitá. Jestli se ale písničky budou líbit, záleží už na posluchačích. Pro mě osobně je skládání hudby obrovský koníček.


Na albu máte hvězdné obsazení autorů. Hudbu složili váš otec a Antonín Gondolán, texty Jan Krůta, Petr Rada, Petr Šiška či Miloš Skalka. Podle čeho jste písně vybírala?


Ano, co se týče významných jmen, je album opravdu pestré. Jsem velmi šťastná, že mám možnost spolupracovat s tak zvučnými jmény jako jsou Honza Krůta, Petr Šiška a Miloš Skalka. Patří jim má úcta a zároveň dík za to, že jsme nad každou písničkou a nad každým detailem dlouho přemýšleli.

alt


Co můžete říci ke klipu k písni Narovnaná v zádech? V něm i na CD vás doprovází jaguár. Je to vaše oblíbené zvíře? Co symbolizuje?

Klip k písničce Narovnaná v zádech vznikl z mých nápadů, které jsem si v hlavě už nějakou dobu promýšlela. Je to příběh dvou mladých lidí, kteří jsou obklopeni luxusem, ale po nějaké době jim nestačí k tomu, aby k sobě udrželi lásku. A tak začnou hádky, nevěra. Já v klipu působím jako pozorovatelka těchto situací. V prostřizích se stávám zpěvačkou v různých převlecích a hráčkou na nejrůznější hudební nástroje. Takže je to opravdu pestré. Jaguár je moje oblíbené zvíře, symbol síly a odhodlání, které symbolizuje na albu i ve videoklipu.

Zdroj foto: daliborjanda.cz, jirinaannajandova.cz


 

PřihlášeníImago, imagines I.-II.

Autoři zvolili jako východisko koncepce nové syntetické publikace věnované středověkému umění v českých zemích latinské slovo imago (označující nejen dvourozměrný obraz, kresbu apod., ale i výtvory trojrozměrné a případně i díla architektonická). academia.cz

Život byl pes

Tak to jsem já – pes Život. Rozhodně jsem se nenarodil jako domácí mazlíček. Díky různým okolnostem, které vám budu vyprávět, a také díky mému vzhledu a povaze, nikoho nenapadlo ho ze mě udělat. grada.cz


Literatura

„Člověk může umřít jen jednou“

chlapec-ktery-nasledoval-sveho-otce-do-osvetimi 200V nakladatelství Jota vyšla kniha Chlapec, který následoval svého otce do Osvětimi obsahující skutečný příběh z prostředí koncentračních táborů. V Knihcentrum.cz byla...

Divadlo

Letní Letnou čeká víkend plný premiér

letniletna 200Předpremiéra sólového představení jedné z předních osobností novocirkusové scény Daniela Gulka, česká premiéra adorované inscenace Edgar’s Echo, pestrá přehlídka domácích souborů a umělců, večer věnovaný nastupující generaci artistů či předs...

Film

Natáčení komedie Babovřesky 3 zdárně pokračuje

babovresky 200V Babovřeskách bylo zase rušno! Do vsi přijela cikánka Aranka spolu se svou družinou a dožadovala se splnění slibu. Chtěla pokřtít své 11. dítě – syna Tygra. Jenže, čekal ji menší šok! Místo mladého, sympatického, i když tr...