All You Need Is Love v podání Mira Žbirky a Jona Andersona zazněla v olympijském Londýně

All You Need Is Love v podání Mira Žbirky a Jona Andersona zazněla v olympijském Londýně

Email Tisk

miro zbirkaNejen skladba All You Need Is Love v podání Mira Žbirky a Jona Andersona zazněla ve středu 8.8 v olympijském Londýně.

 

 

 

 

Před pár dny – ve středu 8. srpna – odehrál Miro Žbirka společný koncert s legendárním Jonem Andresonem (skupina Yes) v prestižním londýnském divadle Sadler's Wells Theatre na Rosebery Avenue, který se konal u příležitosti konání olympijských her v Londýně. Doprovázel je osvědčený symfonický orchestr Cappella Istropolitana pod vedením Adriána Kokoše. Stejný orchestr bude doprovázet Mira Žbirku i při jeho narozeninovém koncertě v pražské O2 areně  8. listopadu nazvaný Miro Žbirka, Happy Birthday.

miro zbirka jon anderson

Pro Mira Žbirku byl londýnský koncert velkým zážitkem a vyvrcholením týdenních intenzivních zkoušek, které měli všichni společně v Bratislavě. Jak sám s nadsázkou řekl slovenské tiskové agentuře:„Toto je jediná příležitost, jak se mohu zúčastnit olympiády a reprezentovat. Nikdy mne nenapadlo, že budu mít takovouto příležitost. Samozřejmě, že stejně jako jiní diváci, ji prožívám s našimi sportovci. Je skvělé být v něčem nejlepší a dostat olympijskou medaili, reprezentovat. To se mi už nestane, ale tímto koncertem reprezentujeme a jsem tomu velmi rád.“

Během koncertu zazněla i společně skladba All You Need Is Love od skupiny Beatles, ale také klasické Mirovy hity Balada o poľných vtákoch, Jesenná láska, Len s ňou, Atlantída, Mám rád, Čo bolí, to prebolí a další. Jon přidal známé písně z jeho vlastní pěvecké dráhy Starship Trooper, Race To The End, Music Is The God Of Love či Change We Must.

miro zbirka jon anderson

Miro Žbirka však nebude dlouho zahálet. V říjnu mu vyjde exkluzivní komplet všech jeho desek, které kdy vydal, spolu s bonusovým DVD, a na 8. listopadu je připraven již zmiňovaný velký narozeninový koncert v pražské O2 areně  nazvaný Miro Žbirka, Happy Birthday. Vstupenky se pro velký zájem fanoušků – koncert je totiž jediný a exkluzivní – prodávají už nyní na terminálech SAZKA a na www.sazkaticket.cz.

Pro aktualizované informace sledujte webové stránky www.zbirka.cz a facebook Mira Žbirky http://www.facebook.com/MiroZbirka.

miro zbirka jon anderson

Zdroj foto: archiv Mira ŽbirkySouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Dita Pecháčková: „Mám v hlavě další kuchařku.“

kucharka dita pechackova 200Loni jsem měla možnost recenzovat kuchařku Deník Dity P., ze které dodnes čerpám inspiraci při mém kuchtění. Nedalo mi to a musela jsem se Dity zeptat na pár věcí. I přes její velkou vytíženost nak...

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

Muž, který nevrhá stín

muz stin 200Knihu Vadima Petrova, Muž, který nevrhá stíny, můžeme označit politickým románem na pozadí doby československé revoluce v roce 1989.

...

Divadlo

Etiketa je životní styl

dobre mravy 200Už v předminulé sezóně, v červnu roku 2016 mělo premiéru představení Dobré mravy, které se inspirovalo a vycházelo z nikoho jiného z etikety Ladislava Špačka, guru českého společenského chování. Co toto ztřeštěné představení přineslo?

Film

Do skleněného pokoje vily Tugendhat vtrhne v dubnu hurikán! Promítat se bude noirová klasika Key Largo s Humphrey Bogartem a Lauren Bacall

key perexLetošní druhá filmová projekce ve skleněném pokoji vily Tugendhat bude věnována filmu Key Largo, který natočil režisér John Huston v roce 1948. V titulní roli filmu, který byl oceněn Oskarem za nejlepší ženský herecký ...