Dobrá silná káva z Českých Budějovic

Dobrá silná káva z Českých Budějovic

Email Tisk

strong coffee give it a shotČeskobudějovická funk-rocková skupina Strong Coffee vydává své debutové album s názvem Give It a Shot. Trojice mladých hudebníků z jihu Čech vybrala pro své první album 9 největších anglicky zpívaných hitů ze svého repertoáru a celé album doplnila bonusovou skladbou Change, která vznikla jako první studiová nahrávka skupiny už v roce 2010, jako součást soundtracku k nezávislému filmu Hard’s Revenge.

 

Skupinu Strong Coffee tvoří zpěvák a kytarista Jakub Vančura (20), bubeník Patrik Bartizal (21) a baskytarista David Říha (18). Během posledních dvou let toto trio odehrálo desítky koncertů. Mezi ty nejdůležitější v jejich krátké kariéře patři například koncerty se skupinou Tata-Bojs na turné Nízkoprahy (2010), ale také koncerty, na kterých hráli jako předkapela před koncerty takových zvučných jmen, jako Kamil Střihavka a Leaders (2011), Monkey Business (2012) a nebo Radim Hladík a Blue Effect (2012). Mezi ty nezapomenutelné koncerty samozřejmě patři i vystoupení v rámci Jihočeského jazzového festivalu 2012, kde skupina zahrála svůj hodinový set před americkou legendou Eddiem Palmierim.

„Skládáme a hrajeme věci, které by se daly stylově zařadit nejspíš  do funk-rocku, máme ale rádi skoro všechnu dobrou muziku napříč žánry. Proto na našich koncertech můžete kromě našich písniček slyšet třeba i cover verze skladeb Herbieho Hancocka,“ říká leader skupiny Jakub Vančura a pokračuje: „Zvuk kapely na koncertech je spíš syrový a neučesaný, než uhlazený a naparáděný. Chtěli jsme, aby to bylo podobně cítit i z nahrávek. Nechtěli jsme ale nahrát jen další zbytečný hudební hluk, ale chtěli jsme pro radost nás i našich fanoušků nahrát písničky, které mají náladu a ze kterých jsou cítit naše pocity.“

strong coffee give it a shot

Materiál na debutové album vznikal v průběhu posledních dvou let. Na hudební složce písniček se podílí celá kapela. Z jednotlivých písniček jsou sice postřehnutelné vlivy hudebních idolů mladých českobudějovických muzikantů, ale rozhodně se nedá říct, že by se jednalo o laciné kopírování. Texty jsou potom výsadou textaře, zpěváka a kytaristy Jakuba Vančury. Odráží se v nich pocity normálních kluků, kterým je kolem dvaceti. Nezabředávají do složitých a komplikovaných výpovědí, ale tématem jsou především vztahy, hudba a revolta, která k tomuto věku neodmyslitelně patří. Jakub Vančura zatím své texty skládá v angličtině, ale nezříká se do budoucna ani původních českých textů.

„Přesto, že se jedná o debutový projekt, celé album zní kompaktně a je z něj cítit jasný názor. Čiší z něj, že tahle hudba muzikanty ze Strong Coffee opravdu baví, že hrají především pro radost.“ říká Honza Horáček - hudební producent a zvukový designer, v jehož studiu se mixovaly 4 skladby z nového alba.

strong coffee give it a shot

Album Give It a Shot vychází 22. září. U příležitosti vydání alba skupina uspořádá pro své přátele, fanoušky a příznivce křest alba, na kterém zahraje samozřejmě skladby z alba Give It a Shot i několik novinek. Koncert a křest alba proběhne 22. září 2012 od 20.00 v českobudějovickém klubu HighWay 61 a kromě skupiny Strong Coffee na něm zahraje i další českobudějovická skupina Playbox.

„V rámci propagace desky připravujeme i několik klubových koncertů nejen v Jižních Čechách, kde si naši fanoušci budou moci poslechnout, jak vypadají písničky z našeho nového alba naživo. Některé skladby z našeho nového CD dáme našim příznivcům volně k dispozici na našich webových stránkách i na našem facebookovém profilu“, dodává bubeník Patrik Bartizal.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

 Facebook: http://www.facebook.com/strongcoffeeband
Web: www.strongcoffeeband.com
Bandzone: http://bandzone.cz/strongcoffee
Myspace: http://www.myspace.com/562700212

Strong Coffee

 
Banner

PřihlášeníAnketa


Partneři

Hledat

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (4)


Literatura

Intelektuál ve veřejném prostoru

academia intelektual ve verejnem prostoruMálokdo bývá tak zpochybňován, ba ostouzen, jako právě "intelektuálové". Jednou označováni za krasoduchy, jindy za rejpaly, pokaždé podezíráni, v čí prospěch vlastně promlouvají. Vadí,...

Divadlo

Rozprostřeno: recept na život

altV experimentálních prostorech NoD se během června třikrát představila divadelní reality show Rozprostřeno. Pět lidských osudů, pět večeří o tříchodových hláškách, s nejznámější českou podvečerní zábavou podoba čistě náhodná...

Film

Sacha Baron Cohen stvořil nejroztomilejšího Diktátora v dějinách

altWadíja je malá zemička v subsaharské oblasti, která ke své existenci potřebuje pevnou ruku diktátora. Alespoň je o tom pevně přesvědčen Aladín (Sacha Baron Cohen) – po smrti Kim Čong Ila je posledním mohykánem mezi diktátory a ...