Dobrá silná káva z Českých Budějovic

Dobrá silná káva z Českých Budějovic

Email Tisk

strong coffee give it a shotČeskobudějovická funk-rocková skupina Strong Coffee vydává své debutové album s názvem Give It a Shot. Trojice mladých hudebníků z jihu Čech vybrala pro své první album 9 největších anglicky zpívaných hitů ze svého repertoáru a celé album doplnila bonusovou skladbou Change, která vznikla jako první studiová nahrávka skupiny už v roce 2010, jako součást soundtracku k nezávislému filmu Hard’s Revenge.

 

Skupinu Strong Coffee tvoří zpěvák a kytarista Jakub Vančura (20), bubeník Patrik Bartizal (21) a baskytarista David Říha (18). Během posledních dvou let toto trio odehrálo desítky koncertů. Mezi ty nejdůležitější v jejich krátké kariéře patři například koncerty se skupinou Tata-Bojs na turné Nízkoprahy (2010), ale také koncerty, na kterých hráli jako předkapela před koncerty takových zvučných jmen, jako Kamil Střihavka a Leaders (2011), Monkey Business (2012) a nebo Radim Hladík a Blue Effect (2012). Mezi ty nezapomenutelné koncerty samozřejmě patři i vystoupení v rámci Jihočeského jazzového festivalu 2012, kde skupina zahrála svůj hodinový set před americkou legendou Eddiem Palmierim.

„Skládáme a hrajeme věci, které by se daly stylově zařadit nejspíš  do funk-rocku, máme ale rádi skoro všechnu dobrou muziku napříč žánry. Proto na našich koncertech můžete kromě našich písniček slyšet třeba i cover verze skladeb Herbieho Hancocka,“ říká leader skupiny Jakub Vančura a pokračuje: „Zvuk kapely na koncertech je spíš syrový a neučesaný, než uhlazený a naparáděný. Chtěli jsme, aby to bylo podobně cítit i z nahrávek. Nechtěli jsme ale nahrát jen další zbytečný hudební hluk, ale chtěli jsme pro radost nás i našich fanoušků nahrát písničky, které mají náladu a ze kterých jsou cítit naše pocity.“

strong coffee give it a shot

Materiál na debutové album vznikal v průběhu posledních dvou let. Na hudební složce písniček se podílí celá kapela. Z jednotlivých písniček jsou sice postřehnutelné vlivy hudebních idolů mladých českobudějovických muzikantů, ale rozhodně se nedá říct, že by se jednalo o laciné kopírování. Texty jsou potom výsadou textaře, zpěváka a kytaristy Jakuba Vančury. Odráží se v nich pocity normálních kluků, kterým je kolem dvaceti. Nezabředávají do složitých a komplikovaných výpovědí, ale tématem jsou především vztahy, hudba a revolta, která k tomuto věku neodmyslitelně patří. Jakub Vančura zatím své texty skládá v angličtině, ale nezříká se do budoucna ani původních českých textů.

„Přesto, že se jedná o debutový projekt, celé album zní kompaktně a je z něj cítit jasný názor. Čiší z něj, že tahle hudba muzikanty ze Strong Coffee opravdu baví, že hrají především pro radost.“ říká Honza Horáček - hudební producent a zvukový designer, v jehož studiu se mixovaly 4 skladby z nového alba.

strong coffee give it a shot

Album Give It a Shot vychází 22. září. U příležitosti vydání alba skupina uspořádá pro své přátele, fanoušky a příznivce křest alba, na kterém zahraje samozřejmě skladby z alba Give It a Shot i několik novinek. Koncert a křest alba proběhne 22. září 2012 od 20.00 v českobudějovickém klubu HighWay 61 a kromě skupiny Strong Coffee na něm zahraje i další českobudějovická skupina Playbox.

„V rámci propagace desky připravujeme i několik klubových koncertů nejen v Jižních Čechách, kde si naši fanoušci budou moci poslechnout, jak vypadají písničky z našeho nového alba naživo. Některé skladby z našeho nového CD dáme našim příznivcům volně k dispozici na našich webových stránkách i na našem facebookovém profilu“, dodává bubeník Patrik Bartizal.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

 Facebook: http://www.facebook.com/strongcoffeeband
Web: www.strongcoffeeband.com
Bandzone: http://bandzone.cz/strongcoffee
Myspace: http://www.myspace.com/562700212

Strong Coffee

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

Anketa


Partneři

Hledat

Nové komentáře


Literatura

Sexy strategie zachraňuje svět, používá zbraně hromadného vzrušení

Sexy strategie perexLáska je boj, tak ahoj. Na tomto nepříliš duchaplném prohlášení, které kdysi vyrývali studenti a studentky do omítek na toaletách či autobusových zastávkách (a možná se tak děje dodnes), asi něco bude. Ovšem samotná láska je v...

Divadlo

Kouzelná, pohádková, strhující My fair lady

my-fair-lady 200Městské divadlo Zlín na konci předešlé sezóny představilo hudební komedii podle hry George Bernarda Swawa a filmu Gabriela Pascala Pygmalion - My fair lady. Nebyl to jednoduchý počin, protože většina zná zápletku nebo filmové zpracová...

Film

Václav Marhoul dokončil druhou fázi natáčení filmu Nabarvené ptáče

ptace 1Skončila druhá z celkového počtu sedmi etap natáčení adaptace světového bestselleru Jerzy Kosińského Nabarvené ptáče v režii Václava Marhoula. V první polovině června štáb pracoval nejdříve na Slovensku, konkrétně pak na lokacích u řeky Váh, poté  v br...