Dobrá silná káva z Českých Budějovic

Dobrá silná káva z Českých Budějovic

Email Tisk

strong coffee give it a shotČeskobudějovická funk-rocková skupina Strong Coffee vydává své debutové album s názvem Give It a Shot. Trojice mladých hudebníků z jihu Čech vybrala pro své první album 9 největších anglicky zpívaných hitů ze svého repertoáru a celé album doplnila bonusovou skladbou Change, která vznikla jako první studiová nahrávka skupiny už v roce 2010, jako součást soundtracku k nezávislému filmu Hard’s Revenge.

 

Skupinu Strong Coffee tvoří zpěvák a kytarista Jakub Vančura (20), bubeník Patrik Bartizal (21) a baskytarista David Říha (18). Během posledních dvou let toto trio odehrálo desítky koncertů. Mezi ty nejdůležitější v jejich krátké kariéře patři například koncerty se skupinou Tata-Bojs na turné Nízkoprahy (2010), ale také koncerty, na kterých hráli jako předkapela před koncerty takových zvučných jmen, jako Kamil Střihavka a Leaders (2011), Monkey Business (2012) a nebo Radim Hladík a Blue Effect (2012). Mezi ty nezapomenutelné koncerty samozřejmě patři i vystoupení v rámci Jihočeského jazzového festivalu 2012, kde skupina zahrála svůj hodinový set před americkou legendou Eddiem Palmierim.

„Skládáme a hrajeme věci, které by se daly stylově zařadit nejspíš  do funk-rocku, máme ale rádi skoro všechnu dobrou muziku napříč žánry. Proto na našich koncertech můžete kromě našich písniček slyšet třeba i cover verze skladeb Herbieho Hancocka,“ říká leader skupiny Jakub Vančura a pokračuje: „Zvuk kapely na koncertech je spíš syrový a neučesaný, než uhlazený a naparáděný. Chtěli jsme, aby to bylo podobně cítit i z nahrávek. Nechtěli jsme ale nahrát jen další zbytečný hudební hluk, ale chtěli jsme pro radost nás i našich fanoušků nahrát písničky, které mají náladu a ze kterých jsou cítit naše pocity.“

strong coffee give it a shot

Materiál na debutové album vznikal v průběhu posledních dvou let. Na hudební složce písniček se podílí celá kapela. Z jednotlivých písniček jsou sice postřehnutelné vlivy hudebních idolů mladých českobudějovických muzikantů, ale rozhodně se nedá říct, že by se jednalo o laciné kopírování. Texty jsou potom výsadou textaře, zpěváka a kytaristy Jakuba Vančury. Odráží se v nich pocity normálních kluků, kterým je kolem dvaceti. Nezabředávají do složitých a komplikovaných výpovědí, ale tématem jsou především vztahy, hudba a revolta, která k tomuto věku neodmyslitelně patří. Jakub Vančura zatím své texty skládá v angličtině, ale nezříká se do budoucna ani původních českých textů.

„Přesto, že se jedná o debutový projekt, celé album zní kompaktně a je z něj cítit jasný názor. Čiší z něj, že tahle hudba muzikanty ze Strong Coffee opravdu baví, že hrají především pro radost.“ říká Honza Horáček - hudební producent a zvukový designer, v jehož studiu se mixovaly 4 skladby z nového alba.

strong coffee give it a shot

Album Give It a Shot vychází 22. září. U příležitosti vydání alba skupina uspořádá pro své přátele, fanoušky a příznivce křest alba, na kterém zahraje samozřejmě skladby z alba Give It a Shot i několik novinek. Koncert a křest alba proběhne 22. září 2012 od 20.00 v českobudějovickém klubu HighWay 61 a kromě skupiny Strong Coffee na něm zahraje i další českobudějovická skupina Playbox.

„V rámci propagace desky připravujeme i několik klubových koncertů nejen v Jižních Čechách, kde si naši fanoušci budou moci poslechnout, jak vypadají písničky z našeho nového alba naživo. Některé skladby z našeho nového CD dáme našim příznivcům volně k dispozici na našich webových stránkách i na našem facebookovém profilu“, dodává bubeník Patrik Bartizal.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

 Facebook: http://www.facebook.com/strongcoffeeband
Web: www.strongcoffeeband.com
Bandzone: http://bandzone.cz/strongcoffee
Myspace: http://www.myspace.com/562700212

Strong Coffee

 
Banner

Rozhovor

Představujeme Jumpboxing: „Cíl je jasný - zábavnou formou spojit radost a efektivitu.“

jumpboxing 200Jumpboxing je nový sport, který kombinuje kickbox se skákáním na trampolíně. Vyčerpávající výklad nám k němu podala jeho zakladatelka paní Zuzana Kubáňová. Nechte se nalákat na lekci jumboxingu!

...

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (17)


Literatura

Tajemné a temné Hadí listiny

listiny perexKnihu s atraktivním a tajuplným názvem Hadí listiny napsala mladá autorka (1986) z umělecké rodiny. S výběrem tématu pro svůj debut vůbec netroškařila – pustila se do odhalování středověkých alchymistických technik a magického jazyka.

...

Divadlo

Představení Národního divadla věnované lince důvěry pro seniory. Poznejte ty, kteří se bez nároku na odměnu věnují starým lidem!

benefice200Život 90 pořádá u příležitosti Mezinárodního dne seniorů, který připadá na 1. října, benefiční představení swingového muzikálu Ondřeje Havelky V Rytmu swingu buší srdce mé. Díky spolupráci s Národním divadlem, kde se představení 5. října v 18:30 ho...

Film

Na skok na festivalu Jeden svět Zlín

jeden svet 20Mezinárodní festival dokumentárních filmů Jeden svět Zlín se zde konal už podruhé díky neziskovce Asociace DICE. My jsme navštívili jeho zahájení včetně projekce filmu Normální autistický film.

...