První koncertní 3D tour po kamenných kinech

První koncertní 3D tour po kamenných kinech

Email Tisk

nylon jail200Olomoucká elektro country kapela Nylon Jail se řadí mezi průkopníky v 3D v České republice. Jako první interpret u nás nabídne Nylon Jail svým divákům během koncertu prostorovou projekci. S pomocí nejmodernější 3D technologie natočila kapela hrané sekvence, uzpůsobené jednotlivým skladbám a společně s koncertem bude vše k vidění v sálech kin po celé České republice.

 

Nylon Jail je hudební projekt založený na kombinaci akustické a elektronické hudby a to na základech rockové hudby a country. Ve spolupráci s režisérem Davidem Menclem a kameramanem Ondřejem Hruškou vytvořili hudebníci trojrozměrné hrané videosekvence, které v kinech doprovodí kapela živým vystoupením. Díky využití 3D technologií, posouvají Nylon Jail tradiční vnímání živé hudby a divákům nabízí atraktivní audiovizuální zážitek. „Chceme divákům zprostředkovat skutečně plnohodnotný trojrozměrný zážitek, proto budeme mít pro návštěvníky koncertu připravené kvalitní speciální 3D brýle“, vysvětluje koncept projektu frontman kapely Jiří Jirák.

S přiléhavým názvem Devil Is A Cowboy nyní Nylon Jail vyjíždějí na celorepublikové 3D turné. V jeho rámci zavítají do řady kamenných kinosálů a klubů ČR. „Bude to cirkus se vším všudy. Dovezeme vlastní zvukovou aparaturu, osvětlení, kouřostroje i bohatý výběr předmětů spojených s kapelou, divokým západem a 3D,“ slibuje producent turné David Mencl. Nylon Jail svou koncepcí navazují na dnes již běžnou praxi kombinování hudby a obrazu na koncertních vystoupeních. Doposud byli diváci zvyklí vídat pouze klasickou 2D projekci nebo VJing, novátorské využití trojrozměrné technologie však slibuje skutečně ojedinělý zážitek. V hudbě Nylon Jail se originálním způsobem prolínají vlivy zemitého country s abstrakcí elektronických poloh. Tato zdánlivě neobvyklá kombinace by se měla odrazit i v podobě jednotlivých projekcích. Nápadem použít prostorový videozáznam se v minulosti zabývali i legendární pionýři elektronické hudby Kraftwerk.

nylon jail2

Z koncertů se samozřejmě plánuje záznam, jak jinak než ve 3D, který by měl vyjít na nosičích Blue-ray. Navíc kapela také připravuje svoje první regulerní album, které vyjde na podzim tohoto roku. Vše u hudebního vydavatelství Indies Scope.

Devil Is A Cowboy Tour

7.3. Pelhřimov - kino Vesmír
8.3. Jihlava - kino Dukla
9.3. Třebíč – klub Béčko
14.3. Boskovice - kino Boskovice
16.3. Břeclav - kino Koruna
18.3. Znojmo - kino Svět
20.3. Krnov - KRRR! (Kino Mír)
23.3. Uničov – v rámci festivalu Mladá kamera uničov
4.4. Brno
10.4. České Budějovice
12.4. Prachatice
16.4. Praha – kino Aero
18.4. Kladno
24.4. Šumperk - kino Oko

Nylon Jail

Nylon Jail je hudební projekt založený na kombinaci akustické a elektronické hudby přičemž se opírá o osobitost divokého západu. „Country, kovbojové a western jsou platformou, na které stavíme naši hudební existenci. Tím ale nechci říct, že to vše bereme smrtelně vážně,“ říká s úsměvem jeden z členů kapely, kytarista Roman Vičík (ex. Beeline a Narcotic Fields). V jejich skladbách se mísí řada prvků, které jsou často ve vzájemném protipólu. V podání Nylon Jail se však stávají harmonickou hudbou plnou energie a různorodosti. Ústřední duch Nylon Jail se opírá o atmosféru a osobitost divokého západu do které jsou záměrně přidávány prvky moderní doby. Kapela, zformovaná roku 2012 v Olomouci, ve své tvorbě kombinuje zdánlivě nekombinovatelné a úspěšně vyvrací mýty žánrového škatulkování.
nylon jail
www.nylonjail.comSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 


Literatura

Vlídné Ovace nevlídnosti

altNová kniha Sylvy Lauerové nese název Ovace nevlídnosti a obsahuje výběr poezie z let 2010-2012. Titul vás upoutá nejen svým paradoxním názvem, ale i graficky velmi zdařilou vazbou s netradičním průsvitným přebalem, který svým perg...

Divadlo

Nora - Domeček pro panenky

nora domov loutek divadlo21Tragédie moderní doby. Příběh z dob, kdy muži měli majetkovou a morální moc nad svými ženami. Příběh z dob, kdy ženy byly bezbrannou a rozkošnou ozdobou mužova života. Příběh z dob, kdy ženy unikaly z této situace pomocí manipulace...

Film

Vykutálená parta z Madagaskaru je zpět

altČtveřice zvířecích uprchlíků z newyorské ZOO se k nám vrací ve svém třetím dobrodružství. Tentokrát je osud zavede do kasina v Monte Carlu, stanou se součástí bankrotujícího cirkusu doufajíce, že s jeho pomocí se dostanou nazpět do své milované domoviny, broo...