Kino Aero spouští předprodej na každoroční cyklus záznamů těch nejúspěšnějších přímých přenosů z Metropolitní opery – Přidáváme!
Banner

Kino Aero spouští předprodej na každoroční cyklus záznamů těch nejúspěšnějších přímých přenosů z Metropolitní opery – Přidáváme!

Email Tisk

met live in hd 200Pro všechny diváky, kteří se nedostali na vyprodaný přímý přenos, nebo je některé operní představení uhranulo natolik, že ho chtějí vidět znovu, připravilo pražské kino Aero jako každý rok cyklus záznamů vybraných přímých přenosů z Metropolitní opery – Přidáváme! (Encores).

 

 

Záznamy začne Aero uvádět po posledním přímém přenosu sezóny 2012-13, který se koná tuto sobotu 27. dubna od 17:45 hodin (Georg Fridrich Händel – Julius Caesar), a diváci se mohou v průběhu května a června těšit celkem na 6 záznamů nejoblíbenějších představení letošní přenosové sezóny i sezón předešlých. Z letošní sezóny Aero zopakuje přímé přenosy oper Nápoj lásky Gaetana Donizettiho – zahajovacího představení s nejzářivější hvězdou operního nebe Annou Netrebko, Maškarní ples Giuseppa Verdiho a opět Donizettiho Marii Stuartovnu, v titulní roli s virtuózní mezzosopranistkou Joyce DiDonato.

První dva záznamy jsou věnované 200. výročí narození Verdiho

Jako poctu k 200. výročí narození Giuseppa Verdiho cyklus Přidáváme! v kině Aero zahájí ve čtvrtek 2. května v 18:45 hodin jeho slavná La traviata, jež je stálicí na repertoárech operních domů po celém světě. V představení z přenosové sezóny 2011-12, v roli „nejslavnější dívky se špatnou pověstí“, září francouzská sopranistka Natalie Dessay, kterou jsme od té doby mohli vidět v několika dalších přenosech. V proslavené inscenaci Williho Deckera je jejím Alfredem Matthew Polenzani a nesmlouvavým Germontem Dmitri Hvorostovsky, jeden z nejlepších verdiovských barytonů současnosti. Taktovky se v tomto představení ujal hlavní hostující dirigent Fabio Luisi. „Natalie Dessay již dříve zazářila v přímých přenosech Dcery pluku, Náměsíčné a Lucie z Lammermooru,“ uvedl za pořadatele Martin Cikánek. „Publikum si Dessay vždycky získává svým živelným herectvím, které v detailních záběrech přenosových kamer vyniká o to víc.“ Partitura proslulé opery, jejímiž ústředními motivy jsou láska a sebeobětování, je nabita slavnými „hity“, které často zaznívají nejen jako oblíbené přídavky operních recitálů: jmenujme například přípitek „Libiamo ne’lieti calici“ v prvním jednání, Violettiny árie „Sempre libera“ a „Addio del passato“, Alfrédovu „De' miei bollenti spiriti“ či Germontovu árii „Di Provenza il mar“.

Verdim bude kino Aero pokračovat i při dalším operním přenosu ve čtvrtek 9. května, kdy ze záznamu zopakuje beznadějně vyprodaný Maškarní ples z letošní přenosové sezóny. Ve zbrusu nové inscenaci Davida Aldena můžeme obdivovat pěvecké umění Dmitriho Hvorostovského, Sondry Radvanovské a Marcela Álvareze. Snová scéna této inscenace vytváří působivé prostředí pro dramatický příběh žárlivosti a pomsty.

 met live in hd la bohema

Kompletní program letošního cyklu Přidáváme! v kině Aero

Čtvrtek / 2. května / 18:45
Giuseppe Verdi / La traviata
V roli „nejslavnější dívky se špatnou pověstí“ se v Met poprvé objevil miláček publika Natalie Dessay. V proslavené inscenaci Williho Deckera je jejím Alfredem Matthew Polenzani a nesmlouvavým Germontem Dmitri Hvorostovsky. Taktovky se ujal hlavní hostující dirigent Fabio Luisi. Záznam z přenosové sezóny MET: Live in HD 2011-12.

Čtvrtek / 9. května / 18:45
Giuseppe Verdi / Un ballo in maschera / Maškarní ples – ZÁZNAM Z LETOŠNÍ SEZÓNY
Marcelo Álvarez ztvárňuje rozpolceného krále, Sondra Radvanovsky krásnou Amélii, objekt jeho skryté touhy, a Dmitrij Hvorostovsky jejího podezíravého manžela. Kathleen Kim vystupuje v roli pážete Oskara a Stephanie Blythe zpívá věštkyni Ulriku. Orchestr řídí Fabio Luisi.

Čtvrtek / 23. května / 18:45
Gaetano Donizetti / L’elisir d’amore / Nápoj lásky – ZÁZNAM Z LETOŠNÍ SEZÓNY
Anna Netrebko a Matthew Polenzani v nové inscenaci jedné z nejpopulárnějších komických oper na světě v režii Bartleta Shera. Netrebko zpívá rozmarnou Adinu, Polenzani nesmělého Nemorina, Mariusz Kwiecien ohnivého seržanta Belcoreho a Ambrogio Maestri šarlatánského doktora Dulcamaru, který na scénu přináší „kouzelný nápoj lásky“. Orchestr řídí Maurizio Benini.

Čtvrtek / 6. června / 18:45
Jules Massenet / Manon
Francouzské zpracování slavného příběhu Manon a rytíře des Grieux je další šancí, při které můžete vidět ve vysokém HD rozlišení ruskou hvězdu Annu Netrebko. Tentokrát s polským tenoristou Piotrem Beczalou. Massenetova Manon v režii divadelního génia Laurenta Pellyho na jeviště Metropolitní opery přicestovala z Královské opery Londýn, kde se v roce 2010 dočkala mnoha oslavných kritik. Orchestr řídí Fabio Luisi.

Čtvrtek / 11. června / 18:45
Wolfgang Amadeus Mozart / Don Giovanni
Mozartova nesmrtelného antihrdinu v Met poprvé ztvárnil mladistvý a smyslný Mariusz Kwiecien, a to v režii Michaela Grandageho, držitele ceny Tony Award, a pod hudebním vedením Jamese Levina. V inscenaci se objevuje řada vynikajících mozartovských pěvců a pěvkyň – Marina Rebeka, Barbara Frittoli, Mojca Erdmann, Ramón Vargas, Luca Pisaroni nebo slovenský basista Štefan Kocán.

Čtvrtek / 20. června / 18:45
Gaetano Donizetti / Maria Stuarda / Marie Stuartovna – ZÁZNAM Z LETOŠNÍ SEZÓNY
Mezzosopranistka Joyce DiDonato se zhostila virtuózní belcantové role odsouzené královny Marie Stuartovny. Režisér David McVicar zinscenoval druhou operu Donizettiho tudorovské trilogie, která zachycuje osobnosti královského rodu v osudových chvílích jejich života. Elza van den Heever ztvárňuje Alžbětu I. a orchestr řídí Maurizio Benini.

Cena vstupenky: 300 Kč
Při zakoupení vstupenky na 3 a více projekcí je cena jedné vstupenky 250 Kč. Vstupenky je možné zakoupit na pokladnách kin Aero a Světozor nebo online na www.kinoaero.cz.
Telefonické rezervace na tel. 608 33 00 88 / po-pá 10-17 h.

Více informací o cyklu Přidáváme!: www.kinoaero.cz, www.metinhd.cz

Zdroj foto: AerofilmsNejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Vojtěch Žák: „Jsem zvědavý, kolik z mých přátel mi po vydání knihy přijde rozbít hubu“

Pesec kralem 200Vojtěch Žák je 24letý žurnalista, grafoman a vypravěč příběhů, který si momentálně chce splnit sen spočívající ve vydání knihy Než se pěšec stane králem. A právě s touto fantasy knihou se nyní seznámíte díky tomuto rozhovoru.

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

Výpověď tří sester - jejich životy a lásky

jsme prece sestry perexDie Welt zhodnotil tuto knihu stručně: „Poutavý rodinný příběh“. Nerada opisuju z knih a používám myšlenky někoho jiného, nemá se to dělat, je to neetické. A navíc vy čekáte můj názor. Ale s tím, co jsem si přečetla ...

Divadlo

Nový muzikál Mýdlový princ na prknech Divadla Broadway

MP perexUž od začátku ledna probíhají v pražském Divadle Broadway zkoušky na nový muzikál Mýdlový princ, jehož premiéra je ohlášena na 12. března 2015. Zatímco režisérem inscenace, která je avizována rovněž jako hudební komedie, je...

Film

Skončil 13. ročník Přehlídky animovaného filmu v Olomouci, festivalu filmové animace a současného umění

paf 20013. Přehlídka animovaného filmu v Olomouci probíhala od čtvrtka 4. do neděle 7. prosince 2014, a to v Uměleckém centru Univerzity Palackého (Konvikt), Galerii U Mloka, Vitríně Denisce, Divadle hudby a pojízdné tramvajové Galerii dé. Festival navštívilo...