Porta/ Řevnice 2013/ 47. ročník/ České národní finále 28. - 30.6. 2013
Banner

Porta/ Řevnice 2013/ 47. ročník/ České národní finále 28. - 30.6. 2013

porta 200Lesní divadlo v Řevnicích přivítá již pošesté plejádu vynikajících písničkářů a hvězd folk, trampské a country hudby na festivalu Porta.

 

 

 

Nejstarší český festival Porta, se koná nedaleko od nejnavštěvovanějšího českého hradu Karlštejn, v půvabném Lesním divadle obce Řevnice. Porta si v tomto romantickém prostředí získala opět post hudebního svátku, jenž je přitažlivý pro diváky i pro účinkující.

Řevnická Porta je romantika, hudba v duši a poezie v písni. Nabízí klid, přátelství a hvězdy nad hlavou i na pódiu.

Poslední víkend před prázdninami vystoupí :

Věra Martinová, Vlasta Redl, Spirituál kvintet, Wabi Daněk, Robert Křesťan, Ivan Hlas, COP, Pacifik, Epy de Mye, New Rangers, Šárka Rezková, Yelow Sisters, duo Kieslowski, Žamboši, Radek Tomášek, Marien…

Speciální Host Porty 2013: Marsyas ve složení :Zuzana Michnová, Jiří Vondráček, Pavel Skála, Olin Nejezchleba, Jiří Zelenka a Jakub Zitko.

Překvapení Porty

Tak jako každý rok, připravuje Porta pro své diváky a příznivce překvapení. Interpreta, jehož by na Portě diváci nečekali. V minulých ročnících jsme tak mohli v Lesním divadle vidět a slyšet například Jaroslava Svěceného, Lenku Dusilovou, Blue Effect nebo Martu Kubišovou. Tak se nechme překvapit čím nás Porta v Řevnicích překvapí letos.

V Lesním divadle vystoupí vedle soutěžících skupin a interpretů také ti, kteří v oblasti folk a country hudby získali v minulých ročnících onu nenapodobitelnou sošku Porty. Porta tedy připravila skvělý program, kde nebudou chybět legendy, současné populární osobnosti, interpreti, kteří si svoji cestu teprve klestí a samozřejmě i začínající písničkáři a skupiny.

porta 1

VLASTA REDL

Na Portě v Řevnicích již jednou vystoupil v roce 2008 spolu se Slávkem Janouškem a Samsonem Lenkem v seskupení Trojice
Koncert byl diváky odměněn bouřlivým potleskem a nezapomenutelnou se stala i interpretace písničky Ach synku synku, která je zaznamenána mezi portovními klipy na YouTube. Vlasta Redl vystoupí ve finále pátečního programu.

porta vlasta redl

Wabi Daněk

Patří ke stálicím našich písničkářů a právě on spoluutvářel celé portovní dění. Jeho vystoupení na Portách vždy působí jako světlo Severky, bez které si večerní nebe neumíme představit. Na webových stránkách Porty se jistě objeví další písničky, které Wabi na Portě v Řevnicích již zpíval.

MARSYAS

vystoupí na Portě v rámci série několika výjimečných koncertů, které jsou plánovány při pořádání filmových festivalů. Režisérka Jitka Němcová natočila film o Zuzaně Michnové a skupině Marsyas, jenž bude mít premiéru na festivalu v Karlových Varech a tak existuje i možnost, že tento film představí paní režisérka i portovnímu publiku.

Na ostatní hudební festivaly ani samostatně se Marsyas v této sastavě nechystají a tak bude Porta v Řevnicích opravdovou letní hudební výjimkou. Skupina Marsyas vystoupí ve složení Zuzana Michnová, Jiří Vondráček, Pavel Skála , Olin Nejezchleba, Jakub Zitko a Jiří Zelenka.

SPIRITUÁL KVINTET

Představí svým fanouškům klasický repertoár ale také písničky z posledních let, kterých stále přibývá. Je sympatické, že tato kapela neustrnula na repertoáru svých slavných let a přináší svým posluchačům neustále novou tvorbu. V nové sestavě vystoupí na závěr sobotního večera.

porta spiritual kvintet

MLÁDÍ

-na Portě má vždy největší prostor již v samotné soutěži. Z některých soutěžících se postupně stávají ti, bez nichž se festivaly folk a country hudby neobejdou. Tak se ani Portě nechceme obejít se bez Epy de Mye, dua Yelow Sisters, nebo skupiny Žamboši.

Kieslowski.

A další mladou dvojicí je stále populárnější výrazné písničkářské duo Kieslowski. Jedná se o projekt hudebníka známého jako DKP a Marie Kieslowké. DKP působil v kapelách Bez peří, Houpací koně a současně je členem doprovodné kapely Xaviera Baumaxy. S pianistkou Marií Kieslowski tvoří duo, které přichází na hudební scénu s neotřelými texty a smyslem pro syrovost současných životních příběhů. Barevně výrazné hlasy spolu vytvářejí nepřehlédnutelný vjem jejich tvorby.

Marien

Ani Marien nejsou na Portě nováčky. Jejich muzika je brilantní a osvěžující a Portovní publikum si mohlo vychutnat i jejich spolupráci v Hodině H, kdy na Portě 2011 také doprovodil slavné osobnosti, jako je Wabi Daněk , Robert Křesťan, nebo Samson Lenk …

OPEN MIC

Z mladých interpretů se budeme těšit i na některého písničkáře z líhně pořadů Open MIC, které pořádá také jeden z majitelů sošky Porty - Jan Řepka . Tyto pořady si získávají stále větší oblibu jak mezi hudebníky, tak mezi diváky pro jejich živelnost a autenticitu současného písničkářského dění.. Open MIC je otevřený klubový systém, kam chodí vystupovat zajímaví neznámí i etablovaní folkaři a třešinkou na dortu bývá pravidelně vystoupení některého známého interpreta…

KLASIKA PORTY

Portovní klasiku bude letos představovat vedle Věry Martinové také Wabi Daněk, který patří k Portě jako kouř k ohni. Dalšími portovními pilíři jsou letos např. Spirituál kvintet, COP, nebo Robert Křesťan a Druhá tráva.

Nestoři Porty
Pacifik a New Rangers, potěší jistě diváky svým repertoárem, který vešel do zpěvníčků a hlavně povědomí lidí, kteří mají hudbu rádi a dokonce si i zpívají…

MAJITELÉ Portovních sošek mají na Portě dveře otevřené a každoročně se v dramaturgii festivalu objevují vítězové některého z minulých ročníků. Letos to bude právě Epy de Mye.

NEBYLI NA PORTĚ

Ivan Hlas , který vystoupí v Lesním divadle se svým triem, se nikdy portovního klání neúčastnil a tak patří například k Jaroslavu Wykrentovi, Lence Filipové, nebo Ivanu Mládkovi, kteří loňskou Portu 2012 navštívili poprvé.

Hudební tečkou a bonbónkem Porty bude již tradičně Hodina H, ve které se potkají osobnosti Porty, aby si spolu zazpívali známé písničky v neznámem obsazení a možná i s tajným hostem…

Doporučujeme včasné zakoupení vstupenek, vzhledem k vývoji prodeje a atraktivnosti hostů. Divadlo má omezenou kapacitu.


FESTIVAL PORTA ŘEVNICE – ČESKÉ NÁRODNÍ FINÁLE
Lesní divadlo Řevnice (cca 25 km od Prahy)
28. - 30.6. 2013
Ceny vstupenek: jednodenní 299, permanentka 599 Kč
Pejsci a děti do 150 cm vstup zdarma.
Předprodej: TICKETSTREAM, EVENTIM, TICKETPORTAL, info na www.porta-festival.czNejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Turistický seriál K21: Zámek Duchcov

duchcov 200Milí čtenáři, s prázdninami jsme se u nás rozhodli podívat se pod pokličku různých turistických cílů. Seznámíme vás s životy kastelánů několika hradů a zámků, podíváme se na zoubek strašidlům a představíme pár muzeí. Nebudou chybět ani tipy na ...

Hledat

Chaty s osobností

Z archivu...


Literatura

Daredevil: Muž beze strachu 4 aneb pecka peckovitá

daredevil200Ponuře temný příběh Daredevila pokračuje ve čtvrté knize Muže beze strachu. Brian Michael Bendis a Alex Maleev nám na zlatém podnosu přináší poslední část této ságy.

Divadlo

10. ročník festivalu Nultý bod (16. – 21. 7. 2018) se zaměří na intimitu

NB logoJubilejní 10. ročník Mezinárodního festivalu Nultý bod proběhne od 16. do 21. července 2018 v prostorách Divadla v Celetné, ve Veletržním paláci, Národní galerii, v Divadle Kampa a ve Werichově vile.

 

...

Film

Film Dítě číslo 44 uvede v Praze autor knižní předlohy Tom Rob Smith

44 200Do České republiky přijede spisovatel Tom Rob Smith, autor cenami ověnčeného knižního bestselleru Dítě číslo 44. Osobně zde do kin uvede stejnojmenný thriller s Tomem Hardym, Gary Oldmanem a Noomi Rapace v hlavních rolích natočený podle jeho předlohy. Thri...