Open air: den nultý

Open air: den nultý

open air 200Včera odstartoval v Panenském Týnci čtvrtý ročník Open Air festivalu. Ačkoliv se brány celého areálu a všech hudebních plácků otevírají až dnes, my jsme si nemohli nultý den nechat ujít. Jak vypadal čtvrteční warm-up s free vstupem?

 

 

Je pravdou, že se fronty nestáli nikde a nedostatkem prostoru kolem sebe též nikdo trpět nemohl. Přesto vládla v první půlce otevřeného areálu přátelská atmosféra, kterou začali se svým indie popem Tommy Indian. Představili se v kryté stage Právo, která se stala vedle Amundsen Artic Zone jediným hudebním útočištěm pro startovací den.

V pět odpoledne je vystřídala táborská formace Please the Trees. Ačkoliv by si bezesporu zasloužili početnější obecenstvo, koncert připomínal spíš privátní akci. Přesně šestatřicet očí sledovalo dění na podiu od začátku, ale postupně posluchačů přibývalo. A neodcházel nikdo. Komorní atmosféra ještě podtrhovala čistý zvuk kytary a bicích, a kapela dávala do toho tolik nadšení, jako pro vyprodanou halu. Celý svůj čas využili naplno, songy povětšinou přecházeli plynule do jiných melodií. Jen sem tam nechali nevelké publikum zatleskat, ale i těch pár desítek rukou dokázalo vytvořit příjemnou povzbuzovačku.

open air"Ahoj! My jsme Vypsaná fixa," ozvalo se úderem půl desáté ze stage za tonů Benzínky. Bezesporu kluci ze San Piega byli čtvrtečním headlinerem, stejně to ale úplně jednoduchý neměli. Prvních pár písniček probíhalo takové lehké oťukávání (pro někoho možná i seznamování), ale od půlky koncertu si to evidentně už užívali obě strany pořádně.

Chvíli tak moc, že trochu Márdímu vypadával text, takže Holka s lebkou se stal skutečně ojedinělým zážitkem. Stejně jako Lunapark, kam se vkradlo pár swingových tónu, které pak umocnili 'pogovací' refrén. Sice se rozloučili historkou o jejich seznámení, ale rozprouděné publikum si vyskandovalo ještě přídavek v podobě Barový turistiky a Antidepresivní rybičky.

open air mardi

Půlnoční překlenovačkou do dnešního dne se šapitó stalo synonymem dekád minulých pod taktovkou DJ Jirky Neumanna. Kdo raději k poslechu a tanci volí soudobější muziku, určitě byl potěšen právě v Artic Zóně, kde hlavní slovo měl drum’n’bass. Warm – up den to rozhodně nebyl špatný a my už jsme zvědaví, co za hudební zážitky přinese páteční den!


Zdroj foto: Creative block - www.facebook.com/CreativeBlockCZSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

PřihlášeníImago, imagines I.-II.

Autoři zvolili jako východisko koncepce nové syntetické publikace věnované středověkému umění v českých zemích latinské slovo imago (označující nejen dvourozměrný obraz, kresbu apod., ale i výtvory trojrozměrné a případně i díla architektonická). academia.cz

Život byl pes

Tak to jsem já – pes Život. Rozhodně jsem se nenarodil jako domácí mazlíček. Díky různým okolnostem, které vám budu vyprávět, a také díky mému vzhledu a povaze, nikoho nenapadlo ho ze mě udělat. grada.cz


Literatura

Star Wars: Atlas bytostí a tvorů potěší každého geeka

star wars atlas bytosti a druhu 200V nakladatelství Egmont ve společnosti Albatros Media vyšla v říjnu kniha pro všechny milovníky Hvězdných válek s názvem Star Wars Atlas bytostí a tvorů. Pojďte do něj s námi nahlédnout.

Divadlo

Pozvánka do pražského Divadla v Rytířské na romantickou komedii FRANKIE & JOHNNY

Frankie Johnny 200Krásný a uvěřitelný příběh o začátku jedné lásky...
I když už máte za sebou kousek života a několik zklamání, pořád je naděje!

...

Film

Film ZER měl pražskou derniéru, režisér s hercem byli přivítáni kurdskými šálami

ZER perexPražská derniéra filmu ZER tureckého režiséra s kurdskými kořeny Kazima Öz, který získal řadu ocenění na různých festivalech, se uskutečnila ve velkém stylu. Film byl dvakrát za sebou promítán ve vršovickém kině Pilotů, zúčastnil se nejen režisér,...