Open air: den nultý

Open air: den nultý

Email Tisk

open air 200Včera odstartoval v Panenském Týnci čtvrtý ročník Open Air festivalu. Ačkoliv se brány celého areálu a všech hudebních plácků otevírají až dnes, my jsme si nemohli nultý den nechat ujít. Jak vypadal čtvrteční warm-up s free vstupem?

 

 

Je pravdou, že se fronty nestáli nikde a nedostatkem prostoru kolem sebe též nikdo trpět nemohl. Přesto vládla v první půlce otevřeného areálu přátelská atmosféra, kterou začali se svým indie popem Tommy Indian. Představili se v kryté stage Právo, která se stala vedle Amundsen Artic Zone jediným hudebním útočištěm pro startovací den.

V pět odpoledne je vystřídala táborská formace Please the Trees. Ačkoliv by si bezesporu zasloužili početnější obecenstvo, koncert připomínal spíš privátní akci. Přesně šestatřicet očí sledovalo dění na podiu od začátku, ale postupně posluchačů přibývalo. A neodcházel nikdo. Komorní atmosféra ještě podtrhovala čistý zvuk kytary a bicích, a kapela dávala do toho tolik nadšení, jako pro vyprodanou halu. Celý svůj čas využili naplno, songy povětšinou přecházeli plynule do jiných melodií. Jen sem tam nechali nevelké publikum zatleskat, ale i těch pár desítek rukou dokázalo vytvořit příjemnou povzbuzovačku.

open air"Ahoj! My jsme Vypsaná fixa," ozvalo se úderem půl desáté ze stage za tonů Benzínky. Bezesporu kluci ze San Piega byli čtvrtečním headlinerem, stejně to ale úplně jednoduchý neměli. Prvních pár písniček probíhalo takové lehké oťukávání (pro někoho možná i seznamování), ale od půlky koncertu si to evidentně už užívali obě strany pořádně.

Chvíli tak moc, že trochu Márdímu vypadával text, takže Holka s lebkou se stal skutečně ojedinělým zážitkem. Stejně jako Lunapark, kam se vkradlo pár swingových tónu, které pak umocnili 'pogovací' refrén. Sice se rozloučili historkou o jejich seznámení, ale rozprouděné publikum si vyskandovalo ještě přídavek v podobě Barový turistiky a Antidepresivní rybičky.

open air mardi

Půlnoční překlenovačkou do dnešního dne se šapitó stalo synonymem dekád minulých pod taktovkou DJ Jirky Neumanna. Kdo raději k poslechu a tanci volí soudobější muziku, určitě byl potěšen právě v Artic Zóně, kde hlavní slovo měl drum’n’bass. Warm – up den to rozhodně nebyl špatný a my už jsme zvědaví, co za hudební zážitky přinese páteční den!


Zdroj foto: Creative block - www.facebook.com/CreativeBlockCZSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 
Banner

Rozhovor

11. díl seriálu Březen, za kamna vlezem – nejlépe s knihou (tištenou, elektronickou, audio)

11 BMC perexBřezen býval měsícem knihy, starší ročníky si to dobře pamatují. Asi i v dřevních dobách býval touto dobou propad prodejů (i když se na ně asi tenkrát tolik nehrálo) a tak byl jarní měsíc vybrán jako vhodný ku čtení. Na nějaký čas nám, milovník...

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

Jak se žilo na černé listině

cerne 200Na přelomu 40. a 50. let, kdy naplno hořela studená válka, se v USA rozpoutal hon na komunisty, prý ohrožující americkou bezpečnost, z pohledu postižených připomínající dávné pronásledování čarodějnic. Počínání "vrchního inkvizitora" senátora McCarthy...

Divadlo

Romeo a Julie … a co jako? aneb To světu svítá a stmívá se v nás

romeo a julie a co jako´Není lhostejné, kde právě jsme. Nebezpečně se k sobě blíží některé hvězdy. Také zde dole dochází k násilnému odloučení milenců jen proto, aby se čas zrychlil o tlukot jejich srdcí. Jen prostí lidé nehledají štěstí… ´(Vlad...

Film

Začne další ročník FEBIOFESTU

FebiofestUž po šestadvacáté si diváci v Praze (a následně v dalších čtrnácti městech naší republiky) mohou vychutnat olbřímí přehlídku filmů nazvanou FEBIOFEST, spíše jen z prestižních důvodů opatřenou soutěží prvotin, aby se mohla honosněji zvát festivalem....