Open air: den nultý
Banner

Open air: den nultý

Email Tisk

open air 200Včera odstartoval v Panenském Týnci čtvrtý ročník Open Air festivalu. Ačkoliv se brány celého areálu a všech hudebních plácků otevírají až dnes, my jsme si nemohli nultý den nechat ujít. Jak vypadal čtvrteční warm-up s free vstupem?

 

 

Je pravdou, že se fronty nestáli nikde a nedostatkem prostoru kolem sebe též nikdo trpět nemohl. Přesto vládla v první půlce otevřeného areálu přátelská atmosféra, kterou začali se svým indie popem Tommy Indian. Představili se v kryté stage Právo, která se stala vedle Amundsen Artic Zone jediným hudebním útočištěm pro startovací den.

V pět odpoledne je vystřídala táborská formace Please the Trees. Ačkoliv by si bezesporu zasloužili početnější obecenstvo, koncert připomínal spíš privátní akci. Přesně šestatřicet očí sledovalo dění na podiu od začátku, ale postupně posluchačů přibývalo. A neodcházel nikdo. Komorní atmosféra ještě podtrhovala čistý zvuk kytary a bicích, a kapela dávala do toho tolik nadšení, jako pro vyprodanou halu. Celý svůj čas využili naplno, songy povětšinou přecházeli plynule do jiných melodií. Jen sem tam nechali nevelké publikum zatleskat, ale i těch pár desítek rukou dokázalo vytvořit příjemnou povzbuzovačku.

open air"Ahoj! My jsme Vypsaná fixa," ozvalo se úderem půl desáté ze stage za tonů Benzínky. Bezesporu kluci ze San Piega byli čtvrtečním headlinerem, stejně to ale úplně jednoduchý neměli. Prvních pár písniček probíhalo takové lehké oťukávání (pro někoho možná i seznamování), ale od půlky koncertu si to evidentně už užívali obě strany pořádně.

Chvíli tak moc, že trochu Márdímu vypadával text, takže Holka s lebkou se stal skutečně ojedinělým zážitkem. Stejně jako Lunapark, kam se vkradlo pár swingových tónu, které pak umocnili 'pogovací' refrén. Sice se rozloučili historkou o jejich seznámení, ale rozprouděné publikum si vyskandovalo ještě přídavek v podobě Barový turistiky a Antidepresivní rybičky.

open air mardi

Půlnoční překlenovačkou do dnešního dne se šapitó stalo synonymem dekád minulých pod taktovkou DJ Jirky Neumanna. Kdo raději k poslechu a tanci volí soudobější muziku, určitě byl potěšen právě v Artic Zóně, kde hlavní slovo měl drum’n’bass. Warm – up den to rozhodně nebyl špatný a my už jsme zvědaví, co za hudební zážitky přinese páteční den!


Zdroj foto: Creative block - www.facebook.com/CreativeBlockCZSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 
Banner

Rozhovor

Melancholie Štefana Margity

200maAlbum plné slavných melodií od šansonu po muzikál, to je nová nahrávka světově proslulého operního pěvce Štefana Margity. Dostala název Melancholie a jde, jak sám pěvec říká, o jeho první album se skladbami na pomezí žánrů. „Když jsem v prodejně Metropoli...

Hledat

Chaty s osobností

Z archivu...


Literatura

Zkusíte si uvařit podle Malé úsporné kuchařky?


altNavzdory svému názvu není tato klasická kuchařka Anuše Kejřové z roku 1905 zrovna „malá“, neboť čítá 368 stran. Úspornost nejenom při vaření ale opravdu tvoří hlavní téma knihy. Autorka kuchařku věnovala své milované dceři Jiř...

Divadlo

Legendární Past na myši ve Zlíně

past-na-mysi-perexMěstské divadlo Zlín uvedlo v půlce října loňského roku jednu z nejznámějších detektivních her na celém světě, Past na myši od Agathy Christie. Jak se světoznámého dramatu zhostilo zlínské divadlo a jak se vyvedlo rozuzlení, tak typi...

Film

PRVNÍ NOVOZÉLANDSKÝ FESTIVAL V PRAZE

kiwi fest200Kiwi Film Fest, první novozélandský filmový festival konaný v Praze, začne v pátek 12. dubna v 19 hodin v Biu Oko českou premiérou oceňovaného filmu KLUK (Boy, NZ 2010) režiséra Taika Wa...