Na okraji společnosti na nás dohlížejí American Head Charge se svým EP Shoot

Na okraji společnosti na nás dohlížejí American Head Charge se svým EP Shoot

Email Tisk

200 FILMMnohočlenná kapela z Minnesoty, American Head Charge, se zformovala v roce 1997 a předvedla světu něco úplně nového a neokoukaného. Není to pravý industriální metal, ani rap metal či nu metal. Podařilo se jim zkombinovat vše zmíněné do netradiční směsice, kde nechybí řízný vokál, mocný a všehoschopný; nabouchané bicí, nezaměnitelná basa i neopomenutelné kytary.

 

 

AHC působili na hudební scéně do roku 2009, kdy to rozpustili, ale přede dvěma lety ohlásili nečekaný comeback. Za léta svého působení vydali pouze tři regulérní alba - Trepanation (1999), The War of Art (2001) a The Feeding (2005) a kompilační nahrávku Can't Stop The Machine (2007). Po více než šesti letech přišli s novým materiálem ve formě báječného EP Shoot, které si sami vydali 23. 7. 2013.

Jak kapela sama přiznává na svém webu, neměli to lehké – přežili problémy s nahrávacími společnostmi, turné, závislosti i smrt kytaristy Bryana Ottosona. Přesto AHC vytrvali a nabízí nám novou lahůdku ze svého krámu. Kapela nyní funguje ve složení: Cameron Heacock – zpěv, Chad Hanks – basa, Sin Quirin – kytara , Karma Singh Cheema – kytara, Justin Fowler – klávesy, Chris Emery – bicí.

film

Shoot se opět reprezentuje správnou kombinací agrese, vzteku, smutku a humoru, nezaměnitelnými texty a originalitou hudby samotné. Kapela vždy produkovala návykové písně a to se povedlo i nyní. Writhe má ze začátku temnou až zádumčivou melodii, která se přes posluchače přeleje a plazí se v uších hloub a hloub do hlavy. Zanechává neutuchající pocit smutku, zlosti a originality. Velmi povedená písnička v duchu starých AHC.
Set Yourself on Fire se s ničím nepáře, má těžkotonážní a přímočarý rozjezd. Experimenty se zvuky a nejrůznější polohy hlasu dělají píseň znepokojivou a až nepříjemně vlezlou.
Sugars of Someday je se stopáží 3:50 nejkratší písničkou z desky. Líbivá a jaksi lehká melodie s kouzelným hlasem člověka chytí a nepustí.
Sand má pomalý až hutný rozjezd a ani zde nechybí experimentování s vokálem, jako ostatně i s hudební složkou. Pomalé a valivé tempo dodává písni nádech akutnosti. Tohle zrovna není rádiovka. Ale do rozmanitého repertoáru AHC se skvěle hodí.
Rock N Roll N*gger je cover od americké rock/punk zpěvačky Patti Smith. Oproti předešlé písni je to pořádná změna a šok. Jakési radostné osvobození se z deprese a užívání si rebelie. Skočná, vtipná a hlavně vysoce návyková. Doporučuju poslech na vlastní nebezpečí! Tohle už z hlavy jen tak nedostanete.

film1

Comeback se víc než povedl. Připadá mi, že kapela vyrostla jak textově, tak hudebně a snaží se vyšplhat zpátky na vrchol. Nezbývá než počkat na plnohodnotné album a pak posoudit jejich snahu. Shoot je originální a dělá to, co hudba má – vyvolává emoce. Mě přímo dostává do kolen. Tak jim dejte šanci!


Název nosiče: Shoot (EP
Interpret: American Head Charge
Žánr: industrial metal
Skladby: 01. Writhe, 02. Set Yourself on Fire, 03. Sugars of Someday, 04. Sand, 05. Rock N Roll N*gger
Stopáž: 23:54
Vydavatelství: nezávislé vydání
Hodnocení: 95 %

Zdroj foto/obálka: headcharge.com


 

Rozhovor

S odstupem bych po poslechu alba už zase mnoho věcí udělal jinak, říká Oldřich Bohadlo

bohadlo 200Někde tam jsi. To je název debutového alba náchodského tria BohadloBand, jejímž výhradním autorem je její kapelník, kytarista a zpěvák Oldřich Bohadlo. Jeho texty, melodie a zpěv jsou poznávací značkou skupiny, která se sice na první pohled může j...

Hledat

Chaty s osobností

Z archivu...


Literatura

Čtenáři komiksů, střezte se – Živí Mrtví 11!

zivi mrtvi 200Živí mrtví se s přehledem řadí mezi fenomény dnešní kultury. Na počátku byla právě komiksová série, nyní ale fanoušci nedočkavě hltají také televizní sériál, videohry či soundtrack. Co stojí za úspěchem této značky?

Divadlo

Vánoce u Ivanovových aneb bezhlavé svátky naruby

vanoceV divadle Stará aréna uvádějí hru Vladislava Vveděnského Vánoce u Ivanovových čili Úplně předělaný snář. Jedná se o drama nebo komedii? Najdeme zde obojí. A jedno podtrhává druhé.  

...

Film

Profil: Satjádžit Ráj (1921-1992)

satyajit perexTématem letošního ročníku zlínského festivalu Culturea byla kultura indická, se kterou se návštěvníci mohli blíže seznámit např. během tanečních hodin inspirovaných Bollywoodem, tedy indickou „továrnou na sny”. Indická kinematografie, to ale...