Device – zpěvák Disturbed představuje svůj nový projekt

Device – zpěvák Disturbed představuje svůj nový projekt

Email Tisk

200hudV květnu 2012 oznámil David Draiman, zpěvák a frontman kapely Disturbed, že spolu s bývalým kytaristou Filter, Genem Lenardem, chystá vedlejší projekt. Tak se zrodilo uskupení Device, 9. dubna tohoto roku, které vydalo eponymní desku.

 Řádnými členy kapely jsou pouze David Draiman – zpěv, a Gene Lenardo – kytara. Na turné si najali sezónní členy: Willa Hunta – bicí, a osobu vystupující pod jménem Virus – kytara. Album je nabité hvězdnými hosty a to je jistě jeho (hlavní) devízou. Hudebníci, kteří si na tomto albu zahostovali, jsou: Lzzy Hale (Halestorm), Serj Tankian (System Of A Down), Geezer Butler (Black Sabbath), Tom Morello (Rage Against The Machine), M. Shadows (Avenged Sevenfold), Glenn Hughes (Deep Purple).

A jak že to vlastně zní? Hudba Device je příjemně rocková; zní velmi podobně jako Disturbed, ale řekla bych, že je spíše určená širšímu publiku. I když David Draiman předesílal, že by chtěl vytvořit album elektronické a industriální, něco ve stylu Nine Inch Nails, tak bych rozhodně neřekla, že tomu tak je. Cpát do hudby elektroniku může být sice moderní a v této době žádané, ale album mi spíš připadá pohodově rockové a snad až nadčasové.

hud

Otvírák alba, You Think You Know, je nadupaná písnička, kterou bych si klidně spletla s tvorbou Disturbed. Skočné, nápadné, chytlavé. V jednoduchosti je krása.
Penance - tak tady už slyším nějaké ty industriálně-elektronické prvky, ale opět cítím velký vliv experimentálních Disturbed. Ale podle mého názoru to není na škodu.
Vilify – to je poněkud tvrdší písnička, kde David Draiman ukazuje svá kouzla s hlasem a bezchybným frázováním. Trochu to postrádá drajv, ale rozhodně to má něco do sebe. Po několika posleších tu písničku z hlavy jen tak nevypudíte.
Na albu se nachází i jeden cover, a to nesmrtelné písně Close My Eyes Forever od Lity Ford a Ozzyho Osbournea. Hostuje tu hvězdička Lzzy Hale z Halestorm, avšak já bych uvítala ženský vokál se sytější barvou hlasu – napadá mě třeba Doro Pesch.

hud1

V Out of Line určitě všichni ocení dva pány muzikanty - Serje Tankiana a Geezera Butlera. Je to pěkné osvěžení už tak svižné a nápadité písničky. Prostě povedené!
Musím říct, že v písni Hunted mi elektronická složka připadá velmi rušivá, až nepatřičná. Pokud by se vynechala, šlo by o obstojnou rockovou píseň. Mně připadá překombinovaná.
I v další písničce, Opinion, na mě to elektronické kouzlení působí předimenzovaně. Ale chápu, že kapela chtěla vyzkoušet něco nového. Slavný Tom Morello opět ukazuje, že umí.
War of Lies je pěkně našláplá písnička, ale ze začátku mi k sobě moc nešel vokál s hudbou.
V písni Haze se představil zpěvák M. Shadows z Avenged Sevenfold a ačkoliv tuto kapelu nemusím, tak toto jeho hostování se povedlo. Haze je lehká, svěží až popová.
Album uzavírá nejdelší píseň z alba, Through It All, která mě dostala až slizkým hlasem Glena Hughese. Ten výborně pasuje k čistým, vymazleným vokálům Draimana. Z písničky mám stejný pocit jako z Close My Eyes Forever. Paráda!


Hlavním tahákem je Draimanův nezaměnitelný vokál, příjemné rockové kapely a osloví určitě i nával hvězdných hostů.

Mrknout se na klip Vilify můžete třeba tady:


Název nosiče: Device
Interpret: Device
Žánr: rock/industrial metal
Skladby: 01. You Think You Know, 02. Penance, 03. Vilify, 04. Close My Eyes Forever (feat. Lzzy Hale), 05. Out of Line (feat. Serj Tanki + Geezer Butler), 06. Hunted,
07. Opinion (feat. Tom Morello), 08. War of Lies, 09. Haze (feat. M. Shadows), 10. Through It All (feat. Glenn Hughes)
Stopáž: 40:22
Vydavatelství: Warner Bros. Records
Hodnocení: 70 %

Zdroj foto/obálka: deviceband.com


 
Banner

Rozhovor

Jiří Pavlovský: „Čistota půl zdraví. CREW celé.“


pavlovsky jiri 200Jiří Pavlovský
. Jméno, které by měl znát každý fanoušek ať už fantastické, nebo komiksové literatury v našich krajinách. Jiří Pavlovský byl jedním ze zakladatelů komiksového nakladatelství

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

Bosá dívka plná lidských osudů

bos divkaBosá dívka je název švédského rodinného thrilleru Kateřiny Janouchové, spisovatelky a novinářky českého původu, která žije ve Švédsku. Ústřední postavou knihy je porodní asistentka Cecilie Lundová, která oslavila čtyřicáté narozeniny a bilancuje…

Divadlo

Festival Setkání Stretnutie láká na herecké osobnosti a divadelní novinky

setkani 200Zlínský divadelní svátek je tu! Městské divadlo Zlín zahajuje předprodej vstupenek na festival Setkání Stretnutie. 24. ročník oblíbené akce se uskuteční ve dnech 13. – 18. května a opět nabídne to nejlepší, co se urodilo na divadelních prknech na...

Film

Hollywoodský režisér Robert Dornhelm natáčí pro Českou televizi příběh o Marii Terezii

terezie film 200Česká televize začíná s  režisérem Robertem Dornhelmem natáčet historickou minisérii o nejvýraznější evropské panovnici všech dob, Marii Terezii. V hlavních rolích dvoudílného filmu, jehož režisér má na svém kontě i oscarovou nominaci, se...