Staronoví Killswitch Engage se s s albem Disarm The Descent drží svého kopyta
Banner

Staronoví Killswitch Engage se s s albem Disarm The Descent drží svého kopyta

Email Tisk

200hudKillswitch Engage jsou americká metalcoreová kapela, která vznikla už v roce 1999. Letos v dubnu vydali své šesté studiové album, Disarm The Descent, kde po více než deseti letech přivítali zpět svého původního zpěváka. KSE nás zavalili v tradiční verzi alba 12 novými písněmi, speciální edice čítá 16 písní a japonská edice dokonce 18! Nových písní je 14, poslední 4 jsou z živých vystoupení.

 

 

KSE, to je ekvivalent pro pozitivní hudbu, kladné emoce a chuť do života. Živelné bicí, hra s vokály, refrény co nepustí a našlapaná, ale zároveň pekelně melodická kytarová sekce. Takoví jsou. Svěží a rychlé písničky, to je jejich poznávacím znamením.

Nejsou to žádní nováčci, na svém kontě mají 6 alb a 1 DVD (výborné (Set This) World Ablaze z roku 2005).

První dvě studiovky, Killswitch Engage (2000) a Alive or Just Breathing (2002), kapela nahrála se zpěvákem Jesse Leachem. U alb The End of Heartache (2004), As Daylight Dies (2006) a Killswitch Engage (2009) ho nahradil Howard Jones. Ale život je změna a proto na novinkovém albu Disarm the Descent (2013) máme možnost slyšet opět Leache.

Kapela tedy funguje ve složení: Jesse Leach - zpěv, Adam Dutkiewicz – kytara, Joel Stroetzel – kytara, Mike D'Antonio – basa, Justin Foley – bicí.

hud1

The Hell In Me skutečně rozpoutává peklo. Pustí se do posluchače s plnou vervou. Rozhodně se jedná o jednu ze zapamatovatelnějších a ambicióznějších písní na desce.
Beyond The Flames přináší zrychlení, ale jinak je to tradiční píseň KSE – chytlavé kytary, trocha řevu, melodický refrén a to vše v moderním hávu metalcoreu.
Třetí song, New Awakening, je chytlavý a patří k mým oblíbeným. Snad proto, že jde trošku do hardcoreu, i když samozřejmě poté opět vyměkne.
Singl a videoklip reprezentuje In Due Time, který předvádí propracovaný začátek a opět nezaměnitelné prvky HC. Žel, refrén už mi připadá ohraný a zavedené hudební schéma mě začíná pomalu, ale jistě unavovat. Nicméně jde pořád o solidní song.

A Tribute to the Fallen – tak toto tempo nemusím; ke zpěvu se mi prostě nehodí. Refrén je až návykový a nelze ho dostat z hlavy. Nevěřila bych, že nezpívá odešlý zpěvák Howard Jones.
U The Turning Point jako by rozjezd předznamenával tvrdší a snad temnější písničku, ale to je pro KSE typické a tradičně zavádějící. Opět mě nevyčerpatelný optimismus jejich hudby unavuje, ale daří se jim udržet mou pozornost jako posluchače, píseň je ozvláštněná.

hud

All That We Have je snad nejrychlejší skladba, velmi dobře koncipovaná a povedená!

You Don't Bleed for Me – tady bych řekla, že jde o nejrádiovější písničku. Začátek je podobný A Tribute to the Fallen, potom už mi to zapadá do šedi průměru.

The Call, to je rychlý sled hudby, taková míchanina. Až melodický refrén mi do písničky zapadl, jinak jsem se při poslechu cítila nesvá; hudebně mi to k sobě nesedělo.

No End In Sight – to je tradičně metalcoreová, avšak jemná a pozitivně laděná vypalovačka. Byť novinková, tak je to klasická písnička, která nese všechny rysy tvorby KSE.

Always představuje krásnou píseň o lásce a taky citelné zpomalení. Prostě balada se vším všudy, jemná a plná emocí. Ke kapele se to moc nehodí, ale mně se líbí právě proto, že je jiná.

Bujaré a energické rozjaření přináší Time Will Not Remain. Rozhodně jde o jednu z lepších písní, která vybočuje v tom dobrém slova smyslu.

Písně Blood Stains a Slave to the Machine najdete buď na speciální edici, nebo na té japonské. První jmenovaná má jednoduché, ale úderné bicí a zamlouvá se mi i souhra s ostatními nástroji. Šlape jim to dobře! Ve druhé písni slyším opět HC a vítám ho. Utkvělo mi to v hlavě i po mnoha posleších.

Živé písničky zastupují Numbered Days, My Curse, The End Of Heartache a Vide Infra – všechny natočené živě v roce 2012. Myslím, že na albu figurují hlavně proto, aby skupina světu potvrdila, že i staronový zpěvák umí výborně zpívat. Energii z koncertů přenesli do digitální podoby opravdu pěkně.

Disarm The Descent, to je šesté album kapely a třetí album se znovunalezeným zpěvákem Jesse Leachem. Ač nemám ráda změny a předešlého vokalistu, Howarda Jonese, jsem si jako frontmana, zpěváka i člověka velmi oblíbila, musím konstatovat, že návrat k původnímu zpěvákovi byla sázka na jistotu. Killswitch Engage si určitě zaslouží šanci, tak se na jejich um podívejte třeba tady: 


Název nosiče: Disarm the Descent
Interpret: Killswitch Engage
Žánr: metalcore
Skladby: 01. The Hell in Me, 02. Beyond the Flames, 03. The New Awakening, 04. In Due Time, 05. A Tribute to the Fallen, 06. The Turning Point, 07. All We Have, 08. You Don't Bleed for Me, 09. The Call, 10. No End in Sight, 11. Always, 12. Time Will Not Remain,
13. Blood Stain (SE), 14. Slave to the Machine (SE) , 15. Numbered Days (Live 2012; SE), 16. My Curse (Live 2012; SE), 17. The End of Heartache (Live 2012; JE); 18. Vide Infra (Live 2012; JE)
Stopáž: 1:03:27 (Japanese Edition)
Vydavatelství: Roadrunner Records
Hodnocení: 70 %

Zdroj foto/obálka: www.killswitchengage.com


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit





Přihlášení

Anketa


Partneři

Hledat

Nové komentáře


Literatura

Trochu jiné jižní Čechy

jizni cechy 200Nakladatelství Mladá fronta nedávno vydalo velkoformátovou obrazovou knihu Jana Lakosila Jižní Čechy krásné i zrádné v dobových fotografiích a dokumentech. Výpravná fotografická publikace nabízí zcela nový a unikátní pohled na novodobou hi...

Divadlo

Divadelní Ostrava představí v listopadu v Praze Shakespeara pětkrát jinak

ostrava v praze 200V Praze / Ostravě 25. října – Divadelní Ostrava míří do Prahy - od 6. do 28. listopadu představí v průběhu pěti večerů výběr her nesmrtelného Williama Shakespeara. V Praze tak vyvrcholí celoroční projekt SHAKESPEARE OSTRAVA 2016, j...

Film

DAS FILMFEST uvede u příležitosti 90. výročí kultovní Metropolis s živou hudbou

das 200Jeden z klíčových snímků světové kinematografie, legendární Metropolis Fritze Langa, nabídne pražským a brněnským filmovým fajnšmekrům festival německy mluvených filmů DAS FILMFEST.

...