Sunday Music Jam: Nejlepší neděle v roce!
Banner

Sunday Music Jam: Nejlepší neděle v roce!

200sundaymjJedna z posledních akcí pod širým nebem tohoto léta odstartovala v minulou neděli 8. září před polednem. Restaurant Pražan ve Stromovce podruhé pohostil jednodenní festival plný (nejen) skvělé muziky. Aneb devátý ročník této unikátní akce je za námi. Sunday Music Jam letos přilákal okolo 600 návštěvníků a odehrálo se dvanáct koncertů!

 

Specifický genius loci restaurantu Pražan poskytl perfektní útočiště kapelám i návštěvníkům. Prostorný venkovní plácek nabízel mnoho míst k posezení i k tanečkům, zřízen byl i dětský koutek a stánek s festivalovým občerstvením. V jednu odpoledne odstartovalo hudebně mlaďoučké duo Pervert Virgin sérii dvanácti půlhodinových koncertů. Nejspíše poslední hřejivou neděli si na podiu užili pop-rockoví Algorytmus, Povětroň se svým indie rockem, tanečněji ladění 4signs či pardubické trio The Partisan. Pozvání přijala i pražská partička MZH či hardcoroví Underside.

sundaymj1

Zahraničním headlinerem byl Vinnie James. Muzikant z britského Belfastu předvedl emotivní hudební show, střídal jazyky, žánry i výrazy. Rozezpíval publikum českou folkovou klasikou od Karla Kryla v jednotný sborový hlas, který se rozléhal po celé Stromovce. Svým půlhodinovým koncertem pohladil po duši, rozhoupal v kolenou i rozesmál. 

Tuzemskými headliners byli 1St Choice a Flattus. První zmíněná partička odehrála svůj koncert v čele se zpěvákem Michalem Skořepou. Ten si společné vystoupení s kapelou střihl sice po roce bez zkoušení, ale předvedl slušný pěvecký výkon a v kombinaci s čistým a kvalitním zvukem kapely se jednalo o skvělý zážitek! Po nich následující pražští Flattus naservírovali návštěvníkům skvělou show. Jejich poctivý český devadesátkový rock se silným hlasem zpěváka Jiřího Haška byl orámovaný originálním outfitem. Kluci v pruhovaných tričkách nešli nejen přeslechnout, ale ani přehlídnout.

Závěrečné koncerty pak patřily metalovým Attack The Hero a ostravské kapele Sweet Leopard.

Celý Sunday Music Jam ale není jen o hudbě. Akce je i charitativně zaměřená a letos se pořadatelé rozhodli podpořit útulek pro kočičky a pejsky v Bohnicích, který není dotován státem ani městem a funguje jen díky hodným lidem. Trojice fotografů Jan Dvořák, Marek Holoubek a Vesna Walden nafotili speciální kalendář, který se dal na festivalu zakoupit za 250 korun. Výtěžek z fotek se zvířátky, nástroji a dvanácti účinkujícími hudebníky celý poputoval právě do útulku. Navíc návštěvníci mohli přinést i praktickou pomoc, jako pamlsky, hračky či misky.

Kromě toho na festivalu byl i informační stánek organizace SADBA (Salesiánská asociace Dona Boska), která se zaměřuje na působení dobrovolníků (nejen) v rozvojových zemích, kteří jezdí pomáhat dětem. Mimo fotografií, informací a povídání organizace na Sunday Music Jam přivezla i dokumentární film. Ten se promítal po skončení koncertů. Od desáté večerní se tak návštěvníci mohli vcítit do prožitků dobrovolníků v Kongu.

sundaymj

Letošní Sunday Music Jam se zkrátka povedl. Akce s kvalitní muzikou, příjemnou atmosférou i s účelem pomoci potřebným byla kvalitním kulturním zážitkem. Ostatně si to myslí i jeden z pořadatelů: "Byla to nejlepší neděle v roce, mile mě překvapil profesionální přístup jak všech kapel, tak celého organizačního týmu, který pro nás pracoval na zcela dobrovolnické bázi. Jednotlivá vystoupení byla skvělá, u některých kapel se jednalo jednoznačně o nejlepší koncerty, jaké jsem od nich kdy viděl. Už teď se těším na příští, desátý ročník," řekl nám Jan Martinek, spolupořadatel celého projektu. Nezbývá než souhlasit!

Sunday Music Jam
8. 9. 2013/ Restaurant Pražan, park Stromovka
Hodnocení: 100 %

Zdroj foto: Marek Holoubek


 

Rozhovor

Smola a Hrušky: „Chceme spraviť československý hit, ktorý prevalcuje obe republiky“

200rozSkupina Smola a Hrušky zabáva obecenstvo svojou veselou ska-punk popovou muzikou už od roku 1996. Ako sa majú a čo chystajú, aké sú ich sny, to sa dozviete v tomto rozhovore. Ponúka veľa nových a zaujímavých informácií, ktoré nie sú je len...

Hledat

Chaty s osobností

Z archivu...


Literatura

Wulf Dorn – psychiatr s jedinečným talentem napínat čtenáře až do poslední chvilky (1. díl)

wulf dorn 200Knihy Wulfa Dorna nepatří do skupiny románů, na jejichž knihu se netrpělivě čeká několik dlouhých měsíců. Nepatří ani mezi nejprodávanější autory, kteří se pravidelně umisťují v prvních deseti předních příčkách. I přesto jsou jeho knihy velice ...

Divadlo

Etiketa je životní styl

dobre mravy 200Už v předminulé sezóně, v červnu roku 2016 mělo premiéru představení Dobré mravy, které se inspirovalo a vycházelo z nikoho jiného z etikety Ladislava Špačka, guru českého společenského chování. Co toto ztřeštěné představení přineslo?

Film

Festival tanečních filmů uvede retrospektivu Davida Hintona i dance fashion snímky

tanecni filmy Nora David  Hinton200Již potřetí Festival tanečních filmů nabídne výjimečnou podívanou díky originálním snímkům, které vznikly spojením současného tance a filmového umění. Letošní ročník proběhne od 1...