Naprostí nováčci na scéně – Contentions – představují debutové EP
Banner

Naprostí nováčci na scéně – Contentions – představují debutové EP

Email Tisk

200hudHudba se pořád vyvíjí a vznikají nové skladby, nové kapely, nové hudební škatulky a zároveň se všechno různě prolíná a proplétá. Náhodou jsem narazila na kapelu Contentions, mladé nováčky z amerického Ohia, kteří svou hudbu stylizují do podoby melodického hardcoreu, metalcoreu s jemnými vsuvkami djentu. Své debutové EP The Great Divide vydali 23. dubna tohoto roku a už teď slibují vydání nového materiálu s názvem Lost Lights.

 

 

Mladá a nadějná kapela funguje v tomto složení: Michael Fristick – zpěv, Giuseppe Vilano – zpěv, Steven Kline – kytara, Brody McKeegan – kytara, David Byers – bicí, Austin Wade – basa. Je zajímavé mít dva zpěváky a obvykle toho nejsem zastáncem, ale tady to asi funguje.

hud

V Impartiality se představí komplexní zvuk kytar a kolébavé vokály, které se kdesi v pozadí hlásí o své místo. Na poslech náročnější kytarové party, lomozivé bicí a v dáli mnohovrstvý dvojzpěv. Přechází to až do djentových vod. Zajímavé přechody – ke konci klidná kytara, která plyne jako řeka, a následně opět nečekaný přechod do klasického metalcoreu. Plynule přichází druhá melodická skladba, Outspoken, teď už i s použitím syntetizátorů. Zvuk je až předimenzovaný, ale pokud to člověk neposlouchá pořád dokola celý den, tak je to únosné. Písni The Great Divide kromě melodického death metalového zpěvu dominuje klepavé bicí a posléze se přidávají i význačné party kytar, které ještě dlouho po poslechu rezonují v uších. Zakončuje svižně našláplá písnička Vices and Virtues, která jede až do konce na plný plyn. Zklamal mě přespříliš melodický refrén, který se k tomuto hudebnímu ražení pranic nehodí.

Hudební scéna produkuje hromady mladých kapel, které chtějí prorazit, něco dokázat, jezdit na turné a stát se hvězdou. Mnohým se to nepodaří. Ale Contentions nastavili laťku svou prvotinou vysoko. Do Contentions však vkládám naděje, protože pokud do toho dají všechno, tak o nich rozhodně ještě uslyšíme.

hud1

Název nosiče: The Great Divide (EP)
Interpret: Contentions
Žánr: Melodic hardcore/metalcore
Skladby: 01. Impartiality, 02. Outspoken, 03. The Great Divide, 04. Vices And Virtues
Stopáž: 14:44
Vydavatelství: Contentions
Hodnocení: 65 %

Zdroj foto/obálka: https://www.facebook.com/ContentionsOH


 
Banner

Rozhovor

Rozhovor s Josefem Vágnerem k novému CD a singlu

200rozRozhovor s Josefem Vágnerem o novém CD a singlu Nezapírám si můžete přečíst v tomto článku.

...

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

Katja Kettu: Porodní bába

Porodni baba 200Má milá, máš „hřívu máš jak kobyla a stehna jak mladý hříbě“. Tak tato citace by mohla charakterizovat jeden extrém knihy. Naprosto živočišný, ale veskrze pozitivní. Na druhé straně pak je množství krutých syrových obrazů války probíhajíc...

Divadlo

Teenagerský muzikál Andílci za školou si odbyde svoji premiéru 22. října

andilci z skolou laurinova 5angelsNový teenagerský muzikál Andílci za školou bude mít premiéru 22. října. Režie se ujal Filip Renč, hudbu složil Michal David a texty si vzal na sta...

Film

13.ročník festivalu krátkého filmu: snímky (ne)jen pro náročné diváky

sff perexLetos proběhl v pražských kinech Světozor a Pilotů ve dnech 17.-21.1. 2018 v pořadí již  13. ročník festivalu krátkých filmů, který nabídl to nej pro filmové fajnšmekry z řad české i mezinárodní tvorby.

...