Zpěvák Tomáš Savka slaví třicetiny. Obdaroval se koncertním turné
Banner

Zpěvák Tomáš Savka slaví třicetiny. Obdaroval se koncertním turné

Savka200Zlaté i platinové album a patnáctka muzikálových rolí. To je jen stručný výčet dosavadní kariéry českého zpěváka Tomáše Savky. Letos na podzim oslaví úspěšný muzikálový zpěvák 30. narozeniny a jako dárek dá sobě i svým fanouškům turné, při kterém rozezvučí Brno, Pardubice a Českou Lípu nejznámějšími českými a světovými swingovými melodiemi.


"Je to vlastně takové turňátko než turné. Nepůjde zase až tolik o mé jubileum, jako spíš o to, aby se diváci bavili a živá muzika je chytla," říká Tomáš Savka.

Za doprovodu smyčcového kvarteta a jazzového tria se na koncertech po jeho boku představí i dva hosté, dvě muzikálové zpěvačky Radka Fišarová a Markéta Procházková, kterým je také blízký swing a šanson.

Savka prochazkova

"Vím, že to není styl muziky, který by v dnešní době hrál prim, ale já se v ní našel, už takhle při různých příležitostech objíždím česká města osm let a musím říct, že neznám nic působivějšího než zpívat před hrajícím orchestrem," říká zpěvák, jehož pěveckými vzory jsou například Karel Hála, Waldemar Matuška či Sammy Davis Jr.

Na turné Tomáše Savky mohou diváci vyrazit 12. října do Brna, 19. října do Pardubic a 8. listopadu do České Lípy.

Předprodej vstupenek probíhá v sítích Ticketon, Ticketart či přímo v místě konání.

savka turne plakat

O Tomáši Savkovi: Cestu mu otevřela premiérová řada soutěže Česko hledá Superstar. Poté vydal dvě alba, za která dostal zlaté a platinové album. V současnosti je jedním nejobsazovanějších muzikálových zpěváků. Za roli Kenickieho v muzikálu Pomáda byl v roce 2013 v širší nominaci na cenu Thálie. Zároveň také pravidelně koncertuje po České republice s předními českými big bandy.

{youtube}bHPhOMedH9E{/youtube}

POZOR: Kultura21 vám přináší speciální výhodu, a to vstupenky na turné za pouhých 100,-Kč! Stačí zaslat mail na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript s heslem „kultura21“ a vstupenky za zvýhodněnou cenu jsou vaše.Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 


Literatura

Na cukrovku s humorem a inzulinovou pumpou

lecba pumpou perexJe-li cukrovka i vaším tématem a řadíte-li se vy nebo někdo z vašich rodinných příslušníků do více než milionové skupiny pacientů s diabetem, je pro vás na knižním trhu nachystána populárně naučná publ...

Divadlo

Setkání divadel slaví čtyřicáté jubileum

cerviven perexJubilejní čtyřicátý ročník festivalu amatérských divadelních souborů Setkání divadel – Malé jevištní formy se uskuteční v Kulturním zařízení ve Valašském Meziříčí ve dnech 16. až 17. března. O postup na celostátní přehl...

Film

Tibetští mniši a televize

altFilm, který se může pyšnit nálepkou “první skutečně tibetský film”, Tiché svaté kameny, odpovídá kritériím profesionálního filmu délkou i technickým zpracováním. Herecké obsazení je sice poskládané z neherců, ale i ti pod režijním vedením ...