Zpěvák Tomáš Savka slaví třicetiny. Obdaroval se koncertním turné

Zpěvák Tomáš Savka slaví třicetiny. Obdaroval se koncertním turné

Email Tisk

Savka200Zlaté i platinové album a patnáctka muzikálových rolí. To je jen stručný výčet dosavadní kariéry českého zpěváka Tomáše Savky. Letos na podzim oslaví úspěšný muzikálový zpěvák 30. narozeniny a jako dárek dá sobě i svým fanouškům turné, při kterém rozezvučí Brno, Pardubice a Českou Lípu nejznámějšími českými a světovými swingovými melodiemi.


"Je to vlastně takové turňátko než turné. Nepůjde zase až tolik o mé jubileum, jako spíš o to, aby se diváci bavili a živá muzika je chytla," říká Tomáš Savka.

Za doprovodu smyčcového kvarteta a jazzového tria se na koncertech po jeho boku představí i dva hosté, dvě muzikálové zpěvačky Radka Fišarová a Markéta Procházková, kterým je také blízký swing a šanson.

Savka prochazkova

"Vím, že to není styl muziky, který by v dnešní době hrál prim, ale já se v ní našel, už takhle při různých příležitostech objíždím česká města osm let a musím říct, že neznám nic působivějšího než zpívat před hrajícím orchestrem," říká zpěvák, jehož pěveckými vzory jsou například Karel Hála, Waldemar Matuška či Sammy Davis Jr.

Na turné Tomáše Savky mohou diváci vyrazit 12. října do Brna, 19. října do Pardubic a 8. listopadu do České Lípy.

Předprodej vstupenek probíhá v sítích Ticketon, Ticketart či přímo v místě konání.

savka turne plakat

O Tomáši Savkovi: Cestu mu otevřela premiérová řada soutěže Česko hledá Superstar. Poté vydal dvě alba, za která dostal zlaté a platinové album. V současnosti je jedním nejobsazovanějších muzikálových zpěváků. Za roli Kenickieho v muzikálu Pomáda byl v roce 2013 v širší nominaci na cenu Thálie. Zároveň také pravidelně koncertuje po České republice s předními českými big bandy.

{youtube}bHPhOMedH9E{/youtube}

POZOR: Kultura21 vám přináší speciální výhodu, a to vstupenky na turné za pouhých 100,-Kč! Stačí zaslat mail na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript s heslem „kultura21“ a vstupenky za zvýhodněnou cenu jsou vaše.Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Chceme osvěžit zapadlá srdce kapkou poezie

poezie 200KLADNO/ BUŠTĚHRAD – Mám to štěstí, že je mohu řadit mezi své přátele. Je to dvojice, která je ojedinělá v tom, že se jim podařilo spojit dva zdánlivě odlišné žánry – poezii a hudbu, které se k sobě ale báječně hodí. Dělají to takovým způsobem, že...

Hledat

Chaty s osobností

Z archivu...


Literatura

Žárlivé ženy dělají zoufalé věci

znicim-te-a-vezmu-si-co-je-me 200Zničím tě a vezmu si co je mé je název knihy Jane Lythellová, která vyšla v loňském roce v nakladatelství Metafora. Co se skrývá pod tímto psychologickým thrillerem, jak napovídá obálka?

...

Divadlo

„Je to otázka estetiky – ta molekula je krásná“

elegance molekuly 200Třešničkou na dortu letošního ročníku festivalu Setkání Stretnutie bylo představení Elegance molekuly Dejvického divadla. Na to se těšil vyprodaný hlavní sál, kterým se nesla slavnostní atmosféra. Vše umocnil ještě krátký pro...

Film

KOYAANISQATSI: fascinující pastva pro oči

KOYAANISQATSI 200V roce 1983 vypustil režisér Godfrey Reggio do světa Koyaanisqatsi. Pozoruhodný počin, jehož název pochází z jazyka indiánského kmene Hopi a jeden z jeho významů je „život vyvedený z rovnováhy“.

...