Vypsaná fixa se do Zlína hodně těší! Budete tam?

Vypsaná fixa se do Zlína hodně těší! Budete tam?

majales 200Nenápadnými, leč velmi nápaditými a originálními černobílými plakáty s vyzývavými dotazy (Bude tam pivo! Budeš tam? Budeme tančit a skákat! Budeš tam?) o sobě dal vědět Majáles Univerzity Tomáše Bati 2014, za jehož organizací stojí akční Studentská unie. Tento Majáles se uskuteční už 22. dubna na platformě 14|15 Baťova institutu. Půjde tedy o pořádnou open air party!

 

Vše samozřejmě začne majálesovým průvodem, který vyrazí ve 14 hodin od budovy Max32 a projde skrze město až k 14|15 Baťovu Institutu. Kromě spousty studentů uvidíte v čele průvodu sambový bubenický orchestr Tokhi & Groove Army, tanečníky a tanečnice z Dance Studia Starlight nebo žongléry z Ardor Viridis.

Od 15 hodin si pak všichni mohou s pivem v ruce vychutnávat pořádnou muziku! Představí se pardubická Vypsaná fiXa, která jistě doveze pecky z nového alba Krásný smutný den. „Těšíme se opravdu hodně, protože ve Zlíně si lidi na našich koncertech vždycky uměli užívat světa a tak věříme, že na Majáles to bude stejné. Z aparátu zazní naše písně, lidi vytančí poslední zbytky zimy a zvolí místního Ginsberga králem,“ říká frontman skupiny Márdi. „Zahrajeme mnoho písní z naší nový desky, kterou jsme ještě ve Zlíně nepředvedli a oznámíme datum naší podzimní návštěvy, kdy v tomto příjemném městě oslavíme naše kulaté narozeniny! Určitě to bude krásná akce,“ dodává.

Na ska notu se naladíte u slovenských Polemic a milovníci Charlie Straight by neměli opomenout vystoupení skupiny Lake Malawi s Albertem Černým, který nadšeně říká: „Do města našeho prvního videoklipu Lake Malawi se těšíme opravdu hodně. Moje sestra Karolína studuje návrhářství na UTB a doufám, že na koncert přijde taky. Připravujeme premiéru dvou nových písniček, teď je zkoušíme v Třinci. Používáme v nich harmonium, což jsou takové staré šlapací varhany, které mají krásný zvuk. Po koncertě zůstaneme, kdyby někdo chtěl pokecat, nebo si pohladit kouzelný kufr.”

Indie z Olomouce přivezou No Distance Paradise a zatančit v rytmech blues, funku a latiny si můžete s kapelou Bandaband. Vystoupí také vítězná kapela ze soutěže University Band Contest, jazzfunkoví Blue Tone Band.

Pro milovníky elektroniky je připravena stage v kavárně Šachmat, kde se představí například charismatický slovenský DJ EKG, duo Kenneth Spice a Peet Crue nebo moderátoři rádia Kiss Publikum Ondra Albrecht a DJ Stenli. Show nakoupnutou Red Bullem pak zaručí DJ Cube.

Nezapomeňte také na to, že se můžete stát králem nebo královnou majálesu! Stačí pouze vytvořit NĚCO na téma: Majáles – Oslava krás studentského života. Omezení jsou tři – musí vám být nad 18 let, výtvor musí být publikovatelný na Facebooku a v den Majálesu jej na pódiu musíte představit divákům. Návod naleznete zde. Svůj výtvor můžete poslat do neděle 20. dubna na email Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Přečtěte si také rozhovor s loňskou královnou Majálesu.

Více informací na: majales.utb.czSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

PřihlášeníImago, imagines I.-II.

Autoři zvolili jako východisko koncepce nové syntetické publikace věnované středověkému umění v českých zemích latinské slovo imago (označující nejen dvourozměrný obraz, kresbu apod., ale i výtvory trojrozměrné a případně i díla architektonická). academia.cz

Život byl pes

Tak to jsem já – pes Život. Rozhodně jsem se nenarodil jako domácí mazlíček. Díky různým okolnostem, které vám budu vyprávět, a také díky mému vzhledu a povaze, nikoho nenapadlo ho ze mě udělat. grada.cz


Literatura

PS: Pozor na depresi! Silný příběh o smrti partnera a trnité cestě jeho ženy zpět do života

ps miiluji te200Považuji se za emočně stabilního člověka, ale na straně 34 jsem si uvědomila, že je to už potřetí, co při této knize roním slzy.

...

Divadlo

Muzikál Edith a Marlene se v Národním divadle moravskoslezském dočká čtyřiačtyřicáté reprízy

edith a marlene perex1Jubilejní 44. reprízy se dočká v pondělí 28. prosince na jedné ze scén Národního divadla moravskoslezského Ostrava, konkrétně na jevišti Divadla Jiřího Myrona, komorní muzikál Edith a Marlene, jehož autorkou je maďar...

Film

Demolition Man: Předzvěst naší budoucnosti?altFilm Demolition Man je velmi propracovaným ztvárněním příběhu o vnímání zločinu, sexu a násilí v nedaleké budoucnosti. S hlavními hrdiny se vydáváme do města, kde je každý aspekt všedního života čistý a dobrý.