Vypsaná fixa se do Zlína hodně těší! Budete tam?

Vypsaná fixa se do Zlína hodně těší! Budete tam?

Email Tisk

majales 200Nenápadnými, leč velmi nápaditými a originálními černobílými plakáty s vyzývavými dotazy (Bude tam pivo! Budeš tam? Budeme tančit a skákat! Budeš tam?) o sobě dal vědět Majáles Univerzity Tomáše Bati 2014, za jehož organizací stojí akční Studentská unie. Tento Majáles se uskuteční už 22. dubna na platformě 14|15 Baťova institutu. Půjde tedy o pořádnou open air party!

 

Vše samozřejmě začne majálesovým průvodem, který vyrazí ve 14 hodin od budovy Max32 a projde skrze město až k 14|15 Baťovu Institutu. Kromě spousty studentů uvidíte v čele průvodu sambový bubenický orchestr Tokhi & Groove Army, tanečníky a tanečnice z Dance Studia Starlight nebo žongléry z Ardor Viridis.

Od 15 hodin si pak všichni mohou s pivem v ruce vychutnávat pořádnou muziku! Představí se pardubická Vypsaná fiXa, která jistě doveze pecky z nového alba Krásný smutný den. „Těšíme se opravdu hodně, protože ve Zlíně si lidi na našich koncertech vždycky uměli užívat světa a tak věříme, že na Majáles to bude stejné. Z aparátu zazní naše písně, lidi vytančí poslední zbytky zimy a zvolí místního Ginsberga králem,“ říká frontman skupiny Márdi. „Zahrajeme mnoho písní z naší nový desky, kterou jsme ještě ve Zlíně nepředvedli a oznámíme datum naší podzimní návštěvy, kdy v tomto příjemném městě oslavíme naše kulaté narozeniny! Určitě to bude krásná akce,“ dodává.

Na ska notu se naladíte u slovenských Polemic a milovníci Charlie Straight by neměli opomenout vystoupení skupiny Lake Malawi s Albertem Černým, který nadšeně říká: „Do města našeho prvního videoklipu Lake Malawi se těšíme opravdu hodně. Moje sestra Karolína studuje návrhářství na UTB a doufám, že na koncert přijde taky. Připravujeme premiéru dvou nových písniček, teď je zkoušíme v Třinci. Používáme v nich harmonium, což jsou takové staré šlapací varhany, které mají krásný zvuk. Po koncertě zůstaneme, kdyby někdo chtěl pokecat, nebo si pohladit kouzelný kufr.”

Indie z Olomouce přivezou No Distance Paradise a zatančit v rytmech blues, funku a latiny si můžete s kapelou Bandaband. Vystoupí také vítězná kapela ze soutěže University Band Contest, jazzfunkoví Blue Tone Band.

Pro milovníky elektroniky je připravena stage v kavárně Šachmat, kde se představí například charismatický slovenský DJ EKG, duo Kenneth Spice a Peet Crue nebo moderátoři rádia Kiss Publikum Ondra Albrecht a DJ Stenli. Show nakoupnutou Red Bullem pak zaručí DJ Cube.

Nezapomeňte také na to, že se můžete stát králem nebo královnou majálesu! Stačí pouze vytvořit NĚCO na téma: Majáles – Oslava krás studentského života. Omezení jsou tři – musí vám být nad 18 let, výtvor musí být publikovatelný na Facebooku a v den Majálesu jej na pódiu musíte představit divákům. Návod naleznete zde. Svůj výtvor můžete poslat do neděle 20. dubna na email Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Přečtěte si také rozhovor s loňskou královnou Majálesu.

Více informací na: majales.utb.czSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 
Banner

Rozhovor

Balet a Twerk? V dnešní turbulentní době je třeba upoutat vždy netradičně

balet twerk 200Dva natáčecí dny, 15 lidí na place, 3 kamery, 1 jeřáb a 1 smeták, to je bilance tvorby kontroverzního propagačního videa baletu Národního divadla Brno s názvem Balet a Twerk. Jeho cílem bylo přiblížit ...

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

Manželovo tajemství: Román o tom, že na minulost se nedá zapomenout

Manzelovo tajemstvi perexNěkolik týdnů před koncem roku 2014 na český knižní trh vstoupila Liane Moriatry – australská spisovatelka žijící v Sydney. Přestože původně pracovala jako marketingová manažerka, knihy s obchodní tématikou byste v jej...

Divadlo

VALDŠTEJN, PŘÍBĚH JEDNOHO Z NEJMOCNĚJŠÍCH POLITIKŮ ČESKÉ HISTORIE NA DIVADELNÍCH PRKNECH

Geisslers perexDivadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten bude mít další premiéru. Tentokrát si vzal pod drobnohled některými lidmi oslavovanou, některými zatracovanou osobu Albrechta z Valdštejna a pokusi...

Film

5. ROČNÍK FESTIVALU SEVERSKÁ FILMOVÁ ZIMA PŘINESE FILMY NEJEN ZE SKANDINÁVIE, ALE I Z GRÓNSKA

seversk 200Na mrazivé příběhy z ledových plání či skandinávských metropolí Vás již po páté zve zimní festival severské kinematografie, pořádaný Severským filmovým klubem. Festival tentokrát zavítá do dvanácti českých a moravských měst a nabídne celkem 30 film...