Průvodce světem audioknih

Průvodce světem audioknih

napos 200V úterý 6. ledna 2015 byl spuštěn web naposlech.cz určený všem příznivcům audioknih. Pokračuje v aktivitách publicistické části projektu audiokniharoku.cz a webu audioknihy.net, tedy především v popularizaci audioknih, šíření osvěty mezi posluchači, poskytování kvalitních informací či konání tematicky zaměře-ných akcí.

 

Naposlech.cz má ambici být audioknižním průvodcem přinášejícím rychlé, správ-né a komplexní zpravodajství. Ve spolupráci s autory, kteří se zvukovým knihám dlouhodobě věnují a také díky dobrým vztahům s jednotlivými audioknižními vydavateli a jejich Asociací, publikuje informace o chystaných, nových i starších titulech, jejich recenze, rozhovory s tvůrci, tematické články a další rubriky. Sou-částí naposlech.cz je postupně doplňovaný katalog soustřeďující informace o audioknižních titulech a jejich tvůrcích s možností pokročilého vyhledávání.

napos 1


Žádný podobně rozsáhlý a na české audioknihy specializovaný magazín dosud neexistoval, přitom zájem o tuto zvukovou formu literatury neustále sílí. Zvyšuje se počet vydávaných titulů a rozrůstá se posluchačské publikum. To je dnes tvo-řeno nejen zrakově hendikepovanými či časově zaneprázdněnými, ale ve velké míře také posluchači, kteří vnímají audioknihu jako interpretační umění.

Vedoucím a šéfredaktorem audioknižního průvodce naposlech.cz je Jakub Horák, vyhlašovatel ocenění Audiokniha roku. Jeho zásluhou byly odbornou porotou vybrány a vyhlášeny vítězné tituly Ceny Audiokniha roku 2013.

www.naposlech.cz


 
Banner

Rozhovor

„Kniha Smrtící byznys je dva v jednom - napínavý příběh a současně osvěta“

hindrakova 200Spisovatelka Hana Hindráková před pár dny vydala knihu Smrtící byznys týkající se tématu falešných léků, o kterou jste nedávno soutěžili na našem webu. My jsme toho využili a položili spisovatelce několik otázek.

...

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (28)

Z archivu...

Čtěte také...

P. D. Jamesová: Zahalte jí tvář

james 200První detektivní román anglické spisovatelky P. D. Jamesové právě vychází na CD. Audioverze vznikla na základě rozhlasové úpravy pro BBC v překladu Kateřiny Hilské.

...

Literatura

David Deid a jeho kniha Sex jako cesta k Bohu. Dostaňte se v sexu a energii na vyšší level

sex jako cesta k bohu200Kdybych měla tuto knihu zařadit do celé Deidovy tvorby, tak bude právě ten krůček, ten předěl, který dělí všechny ty hluboce něžné, moudré knihy od té jedné, o které s...

Divadlo

Martin Sobotka - herec, který chodí poctivě na konkurzy!

sobotka perexMartina Sobotku mohou diváci vidět v Divadle Kalich v představení Tajemství. Chcete-li se dozvědět, jaké jsou jeho koníčky, prázdninové plány, jak vnímá roli dabingu či jak se cítí coby otec, přečtěte si násl...

Film

Normální autistický film získal v Jihlavě cenu za nejlepší český dokument

autisticky film200Na 20. ročníku MFDF Ji.hlava získala Česká televize po Ceně Respektu pro Reportéry ČT tři další ocenění. Normální autistický film Miroslava Janka bodoval v kategorii Česká radost a získal i Cenu studentské poroty. Televizní dokume...