Lábus, Kaiser, Jiráň: „Knihy Karla Maye o indiánech nás naučily být pravými muži“
Banner

Lábus, Kaiser, Jiráň: „Knihy Karla Maye o indiánech nás naučily být pravými muži“

Vlak do Santa Fe200Jiří Lábus, Oldřich Kaiser, Jan Jiráň a řada dalších známých herců přichází v této mimořádně zdařilé humoristické dramatizaci s vlastní verzí známých dobrodružství z Divokého západu. Na CD Vlak do Santa Fe uslyšíme příhody, jak Sam Hawkens přišel o vlasy, jak se Old Shatterhand s Vinnetouem sbratřili nebo jak Vinetou zemřel.


„Natáčení a psaní Vlaku do Santa Fe byla veliká zábava. Společně s Jirkou Lábusem a s Oldou Kaiserem jsme sedávali po divadelní zkoušce u Kaiserů v kuchyni a vymýšleli si, co všechno pan May ve svých knihách zamlčel nebo nevěděl přesně... Já sám jsem bral ono psaní také jako splátku našeho dluhu vůči Indiánům. Viděl jsem totiž na vlastní oči některé jejich rezervace,“ vzpomíná Jan Jiráň.

Jiří Lábus dodává:“ Při přípravě této audioknihy jsem se vrátil do dětství a připomněl jsem si známé hrdiny. Rád i po tolika letech na natáčení vzpomínám. Spolupráce s Borisem Rösnerem i dalšími je nezapomenutelná.“

vlak do santa fe labus

Reedici nahrávky z roku 1992 vydalo vydavatelství Popron Music.

Parodii na slavné příběhy Karla Maye si užívali Oldřich Kaiser v roli Old Shatterhand a Jiří Lábus jako Vinetou. Nšo-či ztvárnila Hana Maciuchová, Sama Hawkense Martin Dejdar. Na CD zazní hlasy dalších známých českých herců. Nahrávka je doplněná řadou ruchů s originálních hudebním doprovodem.

Na závěr se tvůrci shodují, že je Karel May a jeho knihy o indiánech naučily být pravými muži.

Vlak do Santa FeSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Ondřej Ruml – zpěvák a muzikálový herec

ruml 200Herec Ondřej Ruml se z finalisty X-factoru dostal na dosky Divadla Kalich. O jeho současném působení v divadle i o zkušenostech ze soutěže se dozvíte v následujícím rozhovoru.

...

Hledat

Chaty s osobností

Z archivu...

Čtěte také...

Emil a detektivové poprvé ve formě mluveného slova

200mluAčkoliv tato detektivka pro děti vyšla poprvé v roce 1929, čili před více jak osmdesáti lety, drží se stále v oblibě malých i větších čtenářů. Do dnešního dne se dočkala překladu do více jak šedesáti světových jazyků. Kästnerův Emil oslnil hned na počátku ...


Literatura

Věčný polštář z trávy Antonína Límana

vecny polstar z travy limanKdyby můj otec i matka
byli lučními kvítky,
mohli by se mnou sdílet
polštář z trávy,
až budu na cestách.
(Manjóšú 4325, XX)

 

 

...

Divadlo

Divadlo Archa: Kdo je srab a kdo je hrdina aneb představení Vadí-nevadí.cz

arc 200V září a říjnu můžete zavítat do divadla Archa na dokumentárně divadelní inscenaci Vadí–nevadí.cz od autorů Jany Svobodové a Philippa Schenkera. Ti spolu s hudebníkem Janem Burianem a videoartistou Jaroslavem Hrdličkou postavili na náměstí...

Film

Filmová sci-fi novinka Ex Machina

Exmachina 200Je novinkou letošního roku a fanoušci sci-fi si můžou pomalu odpočítávat dny do 30. 4. 2015, kdy tento film má, díky společnosti CinemaArt, v České Republice svoji premiéru.

...