Audiokniha Elegie s verši Jiřího Ortena v podání Jana Potměšila a Vladimíra Javorského čeká na Katalyzátoru na vaši podporu!
Banner

Audiokniha Elegie s verši Jiřího Ortena v podání Jana Potměšila a Vladimíra Javorského čeká na Katalyzátoru na vaši podporu!

eleg200Elegie Jiřího Ortena patří k vrcholným básnickým dílům české moderní poezie, generace čtenářů se k nim vracejí s novým, osobním poznáním. CD s nahrávkou Elegií v mistrovské interpretaci Jana Potměšila a Vladimíra Javorského otevírá cestu k připomenutí či objevení vrcholného díla básníka tragicky zesnulého počátkem druhé světové války také posluchačům. Audiokniha Elegie je kompletně natočená, sestříhaná, doplněná hudbou a masterovaná pro vydání. K tomu však občanské sdružení Aréna, iniciátor projektu, potřebuje pokrýt zbývajících 50 % nákladů (50 000 Kč) na vydání. A snaží se o to prostřednictvím české platformy pro crowdfunding Katalyzátor (www.katalyzator.cz). Přispět může kdokoliv!

 

 

Jiří Orten v Elegiích zobrazil nejen veškerou pochmurnost doby, ve které žil, ale také osudovou předzvěst toho, co mělo potkat české Židy v období holocaustu. Elegie jsou však zároveň básní o lásce a touze, o věcech větších a mocnějších než smrt a zánik, o věcech stojících nad námi i nad těmi, kdo nás ohrožují a ničí. Šedesátiminutové CD s nahrávkou Elegií v režii Ireny Žantovské vychází ze scénického představení v pražském Divadle v Celetné. Životní zkušenost Vladimíra Javorského a Jana Potměšila, kterou promítají do vysoce osobního přednesu, je předurčuje k naléhavé a působivé interpretaci, umocněné žánrově a stylově pestrým hudebním doprovodem skladatele Tomáše Reindla, který má zkušenosti s etnickou, rockovou i vážnou hudbou.

eleg8


Audiokniha Elegie bude kromě prodejen hudebních nosičů a knihkupectví distribuována především do škol a knihoven. Nejen tento fakt může být pro dárce tou správnou motivací – na Katalyzátoru jsou pro připraveny i další odměny. Například kniha vybraná z děl soudobých českých spisovatelů, sbírka básní Petra Žantovského Tady bydlím, CD Ireny Žantovské a Tomáše Reindla Zahrada soch nebo CD world music z edice Francophonie.
Více na www.katalyzator.cz/projekt/48-audiobook-jiri-orten-elegie

Kontakty
www.katalyzator.cz

 


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

LUKÁŠ LOUŽECKÝ


šéfredaktor

    32 let, ve znamení Štír. Je z Prahy a zaměstnán prozatím v Datartu na Službách zákazníkům. V rámci své amatérské žurnalistické kariéry má za sebou psaní a fotografování pro několik webů – zejména hudebních a literárních. Namátkou zmíníme ireport.cz, vaseliteratura.cz nebo cbdb.cz. Na šéfredaktorskou pozici nastoupil počátkem roku 2018 a doufá, že tento web povede k ještě větším úspěchům, než má prozatím za sebou.

    Pro Kulturu 21 píše již několik let. “Na práci pro Kulturu 21 mě baví především to, že je tento web tak všestranný. Můžu psát o knížkách, výstavách i třeba hudbě. Navíc je v něm přátelské prostředí."

    Ve volném čase se vedle psaní a fotografování věnuje zejména své rodině – manželce a téměř tříletému synovi. Je téměř abstinent, ale občas si dá skleničku vína. Odnaučený kuřák se závislostí na brambůrkách.

    Životní motto:

    Užívej života než ti uteče.

Toulavka

Anketa


Chat s osobností

Partneři

Hledat

Mimísek 36

Z archivu...

Čtěte také...

Zájem o audioknihy s biblickou tématikou u nás dlouhodobě roste

bible audiokniha200Co mají společného kardinál Vlk, herečka Naďa Konvalinková nebo moderátor Marek Eben? Všichni se podíleli na nahrávkách duchovních a náboženských audioknih. I když jsou Češi označ...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Vlastivědná knížka pro vzpomínání a procvičování paměti

vlastivedna knizka200Existuje hodně titulů, které se věnují problematice paměti. Některé učí různé paměťové techniky jak si zapamatovat řady čísel, jména, nezapomínat věci, jak se učit a mnoho dalších prospěšných rad, ke zlepšení paměti.

...

Divadlo

Muzikál ROCKY natočil speciální vánoční videoklip k písni Šťastní být

rockyPředstavitel hlavní role Rockyho Peter Pecha se svojí kolegyní Markétou Procházkovou alias Adrian natočili pro svoje fanoušky speciální vánoční videoklip k romantické písni Šťastní být.

 

Film

Vsetínský filmový maraton

200filmVsetínský filmový maraton ve Vsetíně pokračuje i v letošním ročníku mapováním balkánského filmu. Po Rumunsku, Makedonii, Bulharsku, Slovinsku, Srbsku a Chorvatsku se bude letos věnovat černohorskému filmu. Slavnostní za...