Audiokniha Elegie s verši Jiřího Ortena v podání Jana Potměšila a Vladimíra Javorského čeká na Katalyzátoru na vaši podporu!
Reklama
Banner

Audiokniha Elegie s verši Jiřího Ortena v podání Jana Potměšila a Vladimíra Javorského čeká na Katalyzátoru na vaši podporu!

eleg200Elegie Jiřího Ortena patří k vrcholným básnickým dílům české moderní poezie, generace čtenářů se k nim vracejí s novým, osobním poznáním. CD s nahrávkou Elegií v mistrovské interpretaci Jana Potměšila a Vladimíra Javorského otevírá cestu k připomenutí či objevení vrcholného díla básníka tragicky zesnulého počátkem druhé světové války také posluchačům. Audiokniha Elegie je kompletně natočená, sestříhaná, doplněná hudbou a masterovaná pro vydání. K tomu však občanské sdružení Aréna, iniciátor projektu, potřebuje pokrýt zbývajících 50 % nákladů (50 000 Kč) na vydání. A snaží se o to prostřednictvím české platformy pro crowdfunding Katalyzátor (www.katalyzator.cz). Přispět může kdokoliv!

 

 

Jiří Orten v Elegiích zobrazil nejen veškerou pochmurnost doby, ve které žil, ale také osudovou předzvěst toho, co mělo potkat české Židy v období holocaustu. Elegie jsou však zároveň básní o lásce a touze, o věcech větších a mocnějších než smrt a zánik, o věcech stojících nad námi i nad těmi, kdo nás ohrožují a ničí. Šedesátiminutové CD s nahrávkou Elegií v režii Ireny Žantovské vychází ze scénického představení v pražském Divadle v Celetné. Životní zkušenost Vladimíra Javorského a Jana Potměšila, kterou promítají do vysoce osobního přednesu, je předurčuje k naléhavé a působivé interpretaci, umocněné žánrově a stylově pestrým hudebním doprovodem skladatele Tomáše Reindla, který má zkušenosti s etnickou, rockovou i vážnou hudbou.

eleg8


Audiokniha Elegie bude kromě prodejen hudebních nosičů a knihkupectví distribuována především do škol a knihoven. Nejen tento fakt může být pro dárce tou správnou motivací – na Katalyzátoru jsou pro připraveny i další odměny. Například kniha vybraná z děl soudobých českých spisovatelů, sbírka básní Petra Žantovského Tady bydlím, CD Ireny Žantovské a Tomáše Reindla Zahrada soch nebo CD world music z edice Francophonie.
Více na www.katalyzator.cz/projekt/48-audiobook-jiri-orten-elegie

Kontakty
www.katalyzator.cz

 


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

KATEŘINA HAJŇUKOVÁ


redaktorka a editorka

    Narodila se koncem března 2000, je tedy znamení berana a jak říká, zcela odpovídá její tvrdohlavosti. Pochází z Karlových Varů, které moc ráda a v současnosti je studentkou čtyřletého gymnázia.

    S K21 spolupracuje od začátku července a říká, že je za to neskutečně ráda. "Editace mi otevřela nový svět, který pro mně mnoho znamená a dává mi mnoho možností."

    Mezi koníčky Kačka řadí poslouchání hudby, čtení, psaní různých příběhů, hraní na keyboard, jízdu na skateboardu a trávení času se svými přáteli. "Dalo by se říct, že mým velkým koníčkem je barvení vlasů. D§vod? Už čtyři roky si barvím své hnědé vlasy částečně na modro a nikdy bych svoje modro-hnědé vlasy nevyměnila."

    Mimo studia a editace se věnuje svému blogu. Blogerkou je už asi sedm let, při čemž svůj dosavadní blog má čtyři roky. Ve škole ji nejvíc baví psychologie, český jazyk a angličtina.

    "Ze všeho nejdůležitější je pro mě moje rodina, která mě vždy drží nad vodou. Motta a citáty jsou moje doména. Už jako malá jsem si sepisovala a opisovala motta z internetu nebo ráda prohledávala mamčiny sešity s citáty. Můj nejoblíbenější pochází od zpěváka Andyho Biersacka, který má skupinu Black Veil Brides, kterou miluji: "Každý na světě má sny. Drž je blízko svého srdce a nikdy nepouštěj..."

Toulavka

Anketa


Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 29

Z archivu...

Čtěte také...

Klapzubáci na CD

klapzubaci perexSvou Klapzubovu jedenáctku (vyprávění o nejslavnějším fotbalovém mužstvu) napsal Eduard Bass v roce 1922. Pokud bychom dílo měli zařadit do nějaké škatulky, mělo by rozhodn...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Feynmanovy přednášky z fyziky aneb bible fyzikářů

200litSvětovým bestsellerem v oblasti fyziky jsou bezesporu třídílné Feynmanovy přednášky z fyziky (Lectures on Physics, 1963), které nyní v novém revidovaném vydání přináší českým čtenářům nakladatelství Fragment, jež tak reaguje na jejich poptávku, jelikož p...

Divadlo

Na podzim do divadla: Jméno růže

vcd2009Divadla mají za sebou přípravy na další sezonu a díky nám si můžete vybrat, na co v podzimních měsících vyrazíte. Nyní vás zveme na středověkou detektivku s prvky thrilleru Jméno růže v podání Východočeského divadla Pardubice.

...

Film

Populární kultura v českém prostředí

200filmVíce než dvacet příspěvků, které mapují nejrůznější projevy rozličných kulturních odvětví (nejen) v tuzemské kotlině, shrnuje kniha Populární kultura v českém prostoru. Vydalo ji nakladatelství Karolinum a autory textů jsou zpravidla začínající badatelé z...