K Ježíšku chci audioknížku!

onehot200Máme pro vás tipy na vánoční dárky, díky kterým si budou vaši blízcí moci literaturu dopřávat i ve chvílích, kdy si zrovna nemohou číst. Audiokniha potěší každého, jen je třeba vybrat tu pravou. A nemusíte s tím nutně čekat až na Ježíška. Vždyť při balení dárků, předvánočním úklidu, pečení cukroví i zdobení stromku rozhodně oceníte rozptýlení v podobě „mluveného slova“ i vy. Užijete si tak chvíle strávené s rodinou u společného příběhu, který vás možná dojme, třeba rozesměje, ale hlavně stmelí.

 


PRO MÁMU
Dívka ve vlaku
Paula Hawkins
účinkují: Petra Špalková, Tereza Bebarová, Lucie Pernetová
Lahůdka pro každého, kdo má rád psychologické thrillery, které kouzlí spíš překvapivými zvraty, než akčními efekty. Rachel dojíždí vlakem do Londýna. Každý den nahlíží oknem do soukromí mladého páru žijícímu v domě u kolejí. Jednou však zahlédne něco, co ji šokuje. Krátce nato se dozví, že jeden z nich se pohřešuje. Má se plést do cizího příběhu?
Poslechněte si ukázku z audioknihy: http://bit.ly/1RIJzB7


PRO TÁTU
Syn
Jo Nesbø
čte: Petr Kubes
Samostatný román od finského krále detektivek má v sobě to nejlepší z případů Harryho Holea, ale nechybí mu ani archetypální osudovost divadelního dramatu. Sonny celé dětství vzhlížel k otci policistovi. Když se v něm zklamal, našel útěchu v heroinu. Za pravidelnou dávku si odpykává ve vazbě zločiny jiných. Teď ale zjistil, že všechno bylo jinak a ze smířeného vězně se proměnil v nesmiřitelného soudce.
Poslechněte si ukázku z audioknihy: http://bit.ly/1WziHoN


PRO BABIČKU
Babička pozdravuje a omlouvá se
Fredrik Backman
čte: Valérie Zawadská
Hravé, jímavé a zábavné vyprávění potěší opravdu každého, kdo dosud neztratil smysl pro humor, avšak zároveň má rád „příběhy ze života“ se všemi jeho strastmi i radostmi. Audiokniha líčí neobyčejný vztah babičky a vnučky, ale také ukazuje, že i zdánlivě banální věci a všední lidé v našem okolí skrývají mnohdy nečekaně barvitou osobní historii.
Poslechněte si ukázku z audioknihy: http://bit.ly/1OxVvp8


PRO DĚDEČKA
Mortdecai: Záhadný případ s knírem
Kyril Bonfiglioli
čte: Lukáš Hlavica
Tuhle neodolatelnou taškařici si nemůže nechat ujít žádný milovník suchého britského humoru (ale může připomenout třeba i absurdně rozverného českého Saturnina). Světem protřelý aristokrat, excentrik a obchodník s uměním Charlie Mortdecai, zaujatý právě kultivací nové ozdoby svého horního rtu, je povolán do Oxfordu, aby přišel na kloub podezřelé nehodě tamní profesorky.
Poslechněte si ukázku z audioknihy: http://bit.ly/1kGKx76

onehot98

 

PRO PARTNERA
Podvolení
Michel Houellebecq
čte: Igor Bareš
Kontroverzní satira, jež vzbuzuje vášnivé debaty, je prostě textem, který je nutno znát. Francie, rok 2022. Ve volbách vítězí strana Muslimské bratrství, s níž se ostatní partaje spojily, aby nevyhrála extrémně pravicová Národní fronta. Celou situaci sarkasticky glosuje mizantropický akademik bez pevných vztahů k lidem ve svém okolí, jehož momentálně trápí nedostatek sexu.
Poslechněte si ukázku z audioknihy: http://bit.ly/1ledCHd

PRO PARTNERKU
S elegancí ježka
Muriel Barbery
účinkují:  Taťjana Medvecká, Lucie Pernetová

onehot0


Jemně ironické vyprávění o hlubokých věcech se svůdnou lehkostí, prostý a dojemný příběh o setkávání a míjení, o slepotě a vidění, o pomíjivosti i věčnosti. Renée působí jako typická stárnoucí, omezená domovnice. Potají se však oddává četbě filosofie a náročné literatury. Její pokoutné intelektuální spády odhalí dvanáctiletá Paloma, odhodlaná pro nesmyslnost života k sebevraždě.
Poslechněte si ukázku z audioknihy: http://bit.ly/1N66dTj

PRO BRATRA
Mycelium II: Led pod kůží
Vilma Kadlečková
účinkují: Jaroslav Plesl, Jana Stryková, Kristýna Frejová, Klára Issová, Marek Holý, Valerie Zawadská, Jaromír Meduna,
Každý příznivec české sci-fi  již nedočkavě vyhlíží velkolepou mnohohlasou adaptaci druhého dílu díl originální pentalogie Mycelium. V něm se vrátí do Lucasovy minulosti, nahlédne do politických rozbrojů v rámci össenské Církve i do záměrů Aš~šáda z Fomalhiwy. Nakolik všechna tajemství souvisí s Loděmi? A co s nimi má společného samotný Lucas?
Poslechněte si ukázku z audioknihy: http://bit.ly/1LS7oSn

PRO SESTRU
Sběratel
John Fowles
účinkují: Jaroslav Plesl, Lucie Pernetová
Pod fasádou napínavého thrilleru se skrývá důmyslně vystavěný psychologický román od jednoho z nejproslulejších autorů britské postmoderny. Frederick Clegg je zakomplexovaný úředník platonicky zamilovaný do dívky z vyšších vrstev, jíž unese a uvězní ve sklepě. Netradiční vyprávění ukazuje situaci z pohledu obou zúčastněných, jejichž zájmy se nikdy nemohou prolnout.
Poslechněte si ukázku z audioknihy: http://bit.ly/21mNoTn

PRO KAMARÁDA
Usměvavý muž
Henning Mankell
čte: Jiří Vyorálek
Wallander je jiný než ostatní detektivové skandinávské krimi. A o to ho budete mít raději. Po prožitém traumatu chce ale komisař definitivně odejít od policie. Odmítne i dávného přítele, který jej požádá o pomoc při vyšetřování podezřelé smrti svého otce. Když však tentýž starý známý rovněž nalezen mrtev, vrací se Wallander do práce, aby případ dvojnásobné vraždy vyjasnil.
Poslechněte si ukázku z audioknihy: http://bit.ly/1LYfHMo

onehot9

 

PRO KAMARÁDKU
Aristokratka ve varu
Evžen Boček
čte: Veronika Kubařová
Smíchu není nikdy dost a při líčení „kastelánských historek“ se budete doslova za břicho popadat. Provozovat hrad není žádná legrace. Ale je to zatraceně vtipné! Střelené osazenstvo nejchudšího zámku v Čechách se vrací s nášupem bláznivých situací, gagů a nápadů, jak učinit z Kostky sídlo hodné šlechticů a důstojně se začlenit mezi výhonky evropské aristokracie.
Poslechněte si ukázku z audioknihy: http://bit.ly/1OBInlI

PRO DCERKU
Hvězdy nám nepřály
John Green
účinkují: Veronika Kubařová, Matouš Ruml
Blíží-li se dcera věkem k pubertě a pod polštářem skrývá knižní předlohu (a několikrát viděla filmovou adaptaci), zaručeně se neobejde ani bez audio verze. „Nejvtipnější smutný příběh“ šestnáctileté Hazel, jež od dětství trpí rakovinou a na nemoc, která ji jednou zabije, už pohlíží s ironií. Pak se na schůzce podpůrné skupiny sblíží s Augustem, jemuž se chorobu podařilo překonat.
Poslechněte si ukázku z audioknihy: http://bit.ly/1AvK5PN

PRO SYNKA
PAX
Asa Larsson, Ingela Korsell
čte: Jan Vondráček
Moderní urban fantasy, inspirovaná severskou mytologií nabízí příběh o zrání, dospívání, iniciaci, překonávání překážek, o tom, jak si vybojovat místo v životě. Bratři Alrik a Viggo přicházejí do městečka Mariefred, aby se stali členy nové pěstounské rodiny. Možná jsou tu ale proto, aby pomohli chránit tajnou knihovnu, neboť kdosi přivolává z hlubin věků temné síly…
Poslechněte si ukázku z audioknihy: http://bit.ly/1IIiIQN

PRO CELOU RODINU
Staré izraelské báje a pověsti
Eduard Petiška
čte: Miroslav Táborský

onehot88


Nikdo jiný než oblíbený český autor nedokázal mýty, legendy či Bibli převyprávět tak, že stále okouzlují dnešní děti a dospělí se k nim rádi vrací. Čtrnáct přístupně podaných příběhů ze starého Izraele ukazuje starozákonní židovský výklad dějin od stvoření světa přes vyvedení Izraelitů z Egypta a stavbu Jeruzalému až po babylonské zajetí Židů.

Poslechněte si ukázku z audioknihy: http://bit.ly/1NQLJ4v

Pokud si pořád nejste jisti správným výběrem, využijte naši Ježíškovu audioknižní poradnu, v níž vám speciální dárkový guru pomůže vybrat dárek na míru dle osobnosti obdarovaného.
Přidejte se na OneHotBook Facebook, abyste nepropásli soutěže o pozoruhodné ceny ani novinky ze světa audioknih, literatury a čtení!


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

IRENA AMBROŽOVÁ


redaktorka ve věku kolem třiceti let :-)

    Pochází z Prahy, kde strávila celý svůj život, kromě půlročního studia v Litvě a několika měsíčního toulání se Asií.

    Vystudovala Provoz a řízení letecké dopravy na ČVUT a Enviromental Engineering na ČZU. Pracuje jako dispečer v letecké dopravě.

    Pro K21 píše od léta 2014, před tím pracovala jako redaktorka a korektorka pro Studentpoint.cz, též přispívala do Informuji.cz, Info-Koktejl, CityBee a dalších. Na K21 má ráda příjemnou atmosféru podobně naladěných lidí  a možnost se dostat k zajímavým knižním a filmovým titulům.

    Mezi koníčky Ireny patří: literatura, letectví, cestování, tvůrčí psaní (je spoluautorkou dvou almanachů Odemykání), sport (zejména běh – členka běžeckého oddílu SK Svěrák, aktivně se účastní běžeckých závodů všech délek  a profilů, od krátkých krosů až po silniční maratony), běhá i Spartan race, ráda trávím čas v horách a nepohrdne dobrým pivem a vínem.

    A Ireny motto? „Daleká ať cesta má! Marné volání“

Toulavka

Anketa


Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 27

Z archivu...

Čtěte také...

Cesta pravého muže vychází v audiopodobě

cestapravenomuzePamatujete si na Cestu pravého muže? Úžasný bestseller Davida Deidy? Tak se dočkal své audiopodoby a jestli na něco člověk čeká s chvěním rukou a tiky v obou očích, tak je to něco takového? Tak dokonalá sexy kniha opředená hlubokou ducho...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Loutkař: umělec, nebo vyšinutý vrah?
ImageKrimi Loutkař z pera německé autorky Mariny Heib bude pravděpodobně správnou volbou pro milovníky rázných a přímočarých detektivek nezpomalených dlouhými popisnými pasážemi. Choromyslného vraž...

Divadlo

DIVADLO TRAMTARIE MÁ ZA SEBOU PRVNÍ PROFESIONÁLNÍ SEZÓNU

div perexUvedením inscenace Jedlíci čokolády Davida Drábka na Letní filmové škole v Uherském Hradišti v sobotu 26. 7. ukončilo nezávislé Divadlo Tramtarie svoji jubilejní 10. sezónu. V sezóně 2013/2014 uvedlo Divadlo T...

Film

Walt Disney a hledání genderových stereotypů

200filmHodnocení odkazu Walta Disneye (nebo Disneyho?), ať již jeho samého, nebo studia nesoucího jeho jméno, se zpravidla odvíjelo ve dvou rovinách. Jedna zdůrazňovala kýčovitost produktů, druhá obdivovala obchodní talent. Nalezneme však také badatele, kteř...