Hraničářův učeň je zpátky a objeví most
Banner

Hraničářův učeň je zpátky a objeví most

horici-most 200Audiotéka přinesla další díl z fantasy série Rozvaliny Gorlanu tentokrát s názvem Hořící most. Komu se líbila první kniha o Hraničářském učni, rozhodně nebude zklamán.

 

 

Příběh Hořícího mostu se vůbec ničím nezdržuje a přirozeně pokračuje. Bez žádného představování nebo připomínání se posluchač v úvodu setkává s hraničářem Haltem a jeho učněm Willem, kteří jsou na dobrodružné výpravě za nestvůrami – wargaly. Těmto dvěma hraničářům se posléze dostávají do rukou protivníkovy plány, které okamžitě odevzdají králi. Hraničář Gilan dostane za úkol dovézt poselství celtickému králi a vezme s sebou Willa a jeho kamaráda z bojové školy - Horáce. Právě na základě toho se formuluje nová výprava, která je stěžejní skupinkou celé knihy.

Děj se svižně posouvá a s tím vším se mění i téma knihy – už se zde neprojevuje vztah učitel a žák jako u prvního dílu, ale do popředí vystupují spíše vztahy. Will s Horácem jsou dobří kamarádi, jde u nich vidět také jakási vyspělost a jejich pokroky. Navíc se zde objevuje také něžné pohlaví v podobě Evanlyn, která se k chlapcům přidává.

Velká část knihy se točí kolem velkého dřevěného mostu přes Trhlinu, který se Will s Evanlyn pokouší zničit. Do toho se zde objevují Skandijci mající velmi důležitý význam především v napínavém závěru audioknihy.

Výkon Matouše Rumla je opět perfektní a není mu co vytknout. Je patrné, že už se s Willem a jeho partou pěkně sžil a skvěle se poslouchá. I díky jeho projevu si posluchač vytváří vztah k protagonistům. A audioknihu posouvá do výšin i hudba Jana Kaciana – je výpravná a přesně tak dobrodružná, jak by měla být.

Audiokniha Hořící most je skvělá a po jejím poslechu určitě hned nadšeně sáhnete po dalším dílu, věřte mi.

horici-most

John Flanagan (1944) je australský spisovatel, který nejprve pracoval jako reklamní textař a později redaktor na volné noze. Věnoval se také psaní scénářů pro televizní komedie. Vlastní fantastický svět, do kterého vstupují čtenáři po celém světě, původně vytvořil pro svého syna, kterého chtěl zábavným způsobem přivést ke čtení. Dnes patří k nejproduktivnějším australským prozaikům a mezi jeho velmi úspěšné počiny patří především tato fantasy série.

Matouš Ruml (1985) Herectví poprvé Matouše Rumla oslovilo už jako malého, v Dětském divadelním studiu. Na scéně začal vystupovat v dětských rolích po boku uznávaných herců. Dnes patří mezi členy souboru Městského divadla v Mladé Boleslavi a hostuje v pražském Divadle Na prádle i ve Švandově divadle. Ztvárnil také několik televizních postav, například ve filmu Princezna a písař nebo v populárním seriálu Comeback. Za své hudebně dramatické umění získal Cenu Zuzany Navarové a Cenu Thálie pro mladého činoherce.

Rozvaliny Gorlanu – Hořící most
Autor: John Flanagan
Interpret: Matouš Ruml
Vydavatelství: Audiotéka, Bookmedia
Délka: 7 hodin 17 minut
Typ: audiokniha
Hodnocení: 96 %

http://audioteka.com/cz/audiobook/horici-most

Zdroj foto: audioteka.czSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

RENÁTA LUCKOVÁ


redaktorka

    je fotografka, novinářka, moderátorka a koučka. V autorské dvojici s Pavlem Veselým organizovali a moderovali mnoho akcí. Vedla rozhovory s různými významnými osobnostmi – podnikateli, manažery, politiky, diplomaty, s lidmi z kultury a dalšími. Její fotografie a texty byly publikovány např. v Katolickém týdeníku, na webových stránkách Arcibiskupství pražského, Historická šlechta, Svět úspěšných, v kulturní a hospodářské revue Fragmenty, v časopise Naše rodina, v tiskové agentuře MediapressServis, v časopise Policista, Český bratr, Překvapení aj. Absolventka VŠE a UK. Má zkušenosti v oblasti PR, reklamy a marketingu, ale i v oblasti  firemních financí, personálního řízení a andragogiky.

    Spolu s Pavlem Veselým jsou autoři knihy "Setkání s Dominikem kardinálem Dukou OP", která vyšla k jeho 70-tým narozeninám, kde publikovala i své fotografie.

Toulavka

Anketa


Partneři

Hledat

Mimísek 38

Čtěte také...

Třešně voní vždycky po třešních, zvlášť v hokejových městech

Medvedin 200Vydavatelství OneHotBook nedávno přineslo další audioknihu nejen u nás stále oblíbenějšího autora Fredrika Backmana. Ten nadchl čtenáře románem Muž jménem Ove a nyní čtenáře a posluchače přivádí do malé vesnice, do Medvědína.

...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Loutkař: umělec, nebo vyšinutý vrah?
ImageKrimi Loutkař z pera německé autorky Mariny Heib bude pravděpodobně správnou volbou pro milovníky rázných a přímočarých detektivek nezpomalených dlouhými popisnými pasážemi. Choromyslného vraž...

Divadlo

Katovský příběh přivezlo na zlínské Setkání Stretnutie Bábkové divadlo Žilina

kata dcera kata 200Zlínský divadelní festival Setkání Stretnutie se letos konal již poosmnácté. V dobách svých začátků byl zaměřen především na tvorbu zemí Visegrádu, postupem času vykrystalizoval do přehlídky české a slovenské diva...

Film

SVĚTY NA POKRAČOVÁNÍ

svety na pokrac 200Pětatřicetiletý badatel v audiovizi Radomír D. Kokeš, spjatý s brněnskou univerzitou, se čtenáři komunikuje už déle než celé desetiletí (hlavně skrze časopis Cinepur).  Nedávno se představil knihou Rozbor filmu, shrnující výsledky p...