Hraničářův učeň je zpátky a objeví most
Banner

Hraničářův učeň je zpátky a objeví most

horici-most 200Audiotéka přinesla další díl z fantasy série Rozvaliny Gorlanu tentokrát s názvem Hořící most. Komu se líbila první kniha o Hraničářském učni, rozhodně nebude zklamán.

 

 

Příběh Hořícího mostu se vůbec ničím nezdržuje a přirozeně pokračuje. Bez žádného představování nebo připomínání se posluchač v úvodu setkává s hraničářem Haltem a jeho učněm Willem, kteří jsou na dobrodružné výpravě za nestvůrami – wargaly. Těmto dvěma hraničářům se posléze dostávají do rukou protivníkovy plány, které okamžitě odevzdají králi. Hraničář Gilan dostane za úkol dovézt poselství celtickému králi a vezme s sebou Willa a jeho kamaráda z bojové školy - Horáce. Právě na základě toho se formuluje nová výprava, která je stěžejní skupinkou celé knihy.

Děj se svižně posouvá a s tím vším se mění i téma knihy – už se zde neprojevuje vztah učitel a žák jako u prvního dílu, ale do popředí vystupují spíše vztahy. Will s Horácem jsou dobří kamarádi, jde u nich vidět také jakási vyspělost a jejich pokroky. Navíc se zde objevuje také něžné pohlaví v podobě Evanlyn, která se k chlapcům přidává.

Velká část knihy se točí kolem velkého dřevěného mostu přes Trhlinu, který se Will s Evanlyn pokouší zničit. Do toho se zde objevují Skandijci mající velmi důležitý význam především v napínavém závěru audioknihy.

Výkon Matouše Rumla je opět perfektní a není mu co vytknout. Je patrné, že už se s Willem a jeho partou pěkně sžil a skvěle se poslouchá. I díky jeho projevu si posluchač vytváří vztah k protagonistům. A audioknihu posouvá do výšin i hudba Jana Kaciana – je výpravná a přesně tak dobrodružná, jak by měla být.

Audiokniha Hořící most je skvělá a po jejím poslechu určitě hned nadšeně sáhnete po dalším dílu, věřte mi.

horici-most

John Flanagan (1944) je australský spisovatel, který nejprve pracoval jako reklamní textař a později redaktor na volné noze. Věnoval se také psaní scénářů pro televizní komedie. Vlastní fantastický svět, do kterého vstupují čtenáři po celém světě, původně vytvořil pro svého syna, kterého chtěl zábavným způsobem přivést ke čtení. Dnes patří k nejproduktivnějším australským prozaikům a mezi jeho velmi úspěšné počiny patří především tato fantasy série.

Matouš Ruml (1985) Herectví poprvé Matouše Rumla oslovilo už jako malého, v Dětském divadelním studiu. Na scéně začal vystupovat v dětských rolích po boku uznávaných herců. Dnes patří mezi členy souboru Městského divadla v Mladé Boleslavi a hostuje v pražském Divadle Na prádle i ve Švandově divadle. Ztvárnil také několik televizních postav, například ve filmu Princezna a písař nebo v populárním seriálu Comeback. Za své hudebně dramatické umění získal Cenu Zuzany Navarové a Cenu Thálie pro mladého činoherce.

Rozvaliny Gorlanu – Hořící most
Autor: John Flanagan
Interpret: Matouš Ruml
Vydavatelství: Audiotéka, Bookmedia
Délka: 7 hodin 17 minut
Typ: audiokniha
Hodnocení: 96 %

http://audioteka.com/cz/audiobook/horici-most

Zdroj foto: audioteka.czSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

LUKÁŠ LOUŽECKÝ


šéfredaktor

    32 let, ve znamení Štír. Je z Prahy a zaměstnán prozatím v Datartu na Službách zákazníkům. V rámci své amatérské žurnalistické kariéry má za sebou psaní a fotografování pro několik webů – zejména hudebních a literárních. Namátkou zmíníme ireport.cz, vaseliteratura.cz nebo cbdb.cz. Na šéfredaktorskou pozici nastoupil počátkem roku 2018 a doufá, že tento web povede k ještě větším úspěchům, než má prozatím za sebou.

    Pro Kulturu 21 píše již několik let. “Na práci pro Kulturu 21 mě baví především to, že je tento web tak všestranný. Můžu psát o knížkách, výstavách i třeba hudbě. Navíc je v něm přátelské prostředí."

    Ve volném čase se vedle psaní a fotografování věnuje zejména své rodině – manželce a téměř tříletému synovi. Je téměř abstinent, ale občas si dá skleničku vína. Odnaučený kuřák se závislostí na brambůrkách.

    Životní motto:

    Užívej života než ti uteče.

Toulavka

Anketa


Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 32

Z archivu...

Čtěte také...

DVD Vláčky

 

vlacky 200Tak jsem se zase vrátila do dětských let. Přesně jsem si vzpomněla, jak jsem jezdila k tetě na prázdniny. Bratranec měl parádní kolejiště a byl to vždycky rituál, než to rozestavěl i se stromečky a podjezdy a nadjezdy. Všechno mělo svoj...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Naše normalizace: Cenné vzpomínky, ale selektivně vybrané
ImageNa osobních výpovědích je postaven sborník Naše normalizace vydaný občanským sdružením Člověk v tísni. Záměru nelze co vytknout - konkrétní lidské prožitky přiblíží jakoukoli dob...

Divadlo

LETNÍ SCÉNA NA STŘEŠE GALERIE HARFA UVEDE LETOS CELKEM 60 PŘEDSTAVENÍ

letni Galerie Harfa 200Po loňské úspěšné první divadelní sezóně Letní scény Galerie Harfa se mohou diváci těšit na ještě širší nabídku divadelních představení a to nejenom z repertoáru Divadla Artur. Hostovat zd...

Film

Nevšední festival íránského filmu
ImageVe středu 11. ledna odstartuje v kině Světozor historicky první filmový festival íránského současného filmu, který potrvá do neděle 15. ledna. Co všechno divákům přinese letošní zahajovací přehl...