Malý princ za stovku? Jedině ve zlínském divadle!

Malý princ za stovku? Jedině ve zlínském divadle!

maly princ00Městské divadlo Zlín dává jasně najevo, že mu záleží na dětech. Jeho první letošní premiéra patří pohádce O človíčkovi, který je známý především z večerníčku nebo z knih Zdenky a Pavla Teisingerových. Kromě toho si v únoru můžete s lístkem odnést domů i audioknihu Malý princ, namluvenou dvěma zlínskými herci. Vyjde vás na 99 Kč.

 

 

Za dávných časů, kdy na zemi rostly přesličky vyšší než panelák a mezi nimi se proháněly obrovské ještěrky zvané dinosauři, se objevil první Človíček. Neměl to ze začátku vůbec jednoduché. Neměl drápy ani ostré zuby, ale protože byl chytrý, vynalézavý a statečný, brzy přišel na to, jak mezi dravou havětí přežít a jak si najít kamarády, se kterými mu bude veselo.

"Vydejte se s námi do pravěku a uvidíte, jak si Človíček rozdělal oheň, jak se oblékl, jak vyzrál na Šavlozubého tygra, jak napálil škodolibou Opici, jak si našel věrného přítele Psa a jak pro svou milovanou Človíčku složil první písničku," láká Hana Mikolášková. "O Človíčkovi bude pohybovou pohádkou místy s akrobatickými prvky. Bude se šplhat po palmách a liánách. A než se Človíček naučí mluvit, bude se dorozumívat pantomimou," dodala.

Kromě skvělého zážitku můžete v lednu a únoru ke vstupence získat i audioknihu Malý princ za zvýhodněnou cenu, a to 99 Kč. Půvabný a legendární příběh od Antoine de Saint-Exupéryho namluvili dva mladí herci zlínského divadla, Kateřina Liďáková a Pavel Vacek. Toho jsme u této příležitosti oslovili se dvěma otázkami.

maly princ
Pavle, co pro Tebe znamená Malý princ?

Pro mě osobně je Malý princ nejgeniálnější beletrie s jakou jsem se zatím setkal. Ta forma „pohádky“, do které je promítnuta nejhlubší filozofie a morálka, je fascinující nápad. To vše vtěsnáno do velice útlé knížečky a orámováno strhujícím příběhem, který chytne za srdce snad každého… Přitom je vše nenásilné a velice originální… Jedním slovem: geniální.

A jak vzpomínáš na nahrávání audioknihy Malý princ?

Ta práce pro mě byla velice příjemná a obohacující, i když poměrně náročná. Nikde jsme se nechtěli uchýlit k nějakému kompromisu, často jsme hledali a vybírali z více variant. Bylo třeba vytvořit celou škálu postav, které si přitom musely zachovat nějaký společný rys jednoho vypravěče. Byla to velká zkušenost - po všech stránkách. Ačkoli se později vyskytly nějaké administrativní problémy, které vlastně dodnes nejsou uspokojivě vyřešeny, jsem moc rád, že tahle audio kniha vznikla. Díky opětovnému hlubšímu ponoru do tohoto skvostného textu jsem v něm našel znovu nové rozměry, které jsem dříve nevnímal. Za to jsem vděčný.

Ukázky z audioknihy a více informací naleznete na http://www.malyprinc-audiobook.cz/#!Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

KATEŘINA HAJŇUKOVÁ


redaktorka a editorka

    Narodila se koncem března 2000, je tedy znamení berana a jak říká, zcela odpovídá její tvrdohlavosti. Pochází z Karlových Varů, které moc ráda a v současnosti je studentkou čtyřletého gymnázia.

    S K21 spolupracuje od začátku července a říká, že je za to neskutečně ráda. "Editace mi otevřela nový svět, který pro mně mnoho znamená a dává mi mnoho možností."

    Mezi koníčky Kačka řadí poslouchání hudby, čtení, psaní různých příběhů, hraní na keyboard, jízdu na skateboardu a trávení času se svými přáteli. "Dalo by se říct, že mým velkým koníčkem je barvení vlasů. D§vod? Už čtyři roky si barvím své hnědé vlasy částečně na modro a nikdy bych svoje modro-hnědé vlasy nevyměnila."

    Mimo studia a editace se věnuje svému blogu. Blogerkou je už asi sedm let, při čemž svůj dosavadní blog má čtyři roky. Ve škole ji nejvíc baví psychologie, český jazyk a angličtina.

    "Ze všeho nejdůležitější je pro mě moje rodina, která mě vždy drží nad vodou. Motta a citáty jsou moje doména. Už jako malá jsem si sepisovala a opisovala motta z internetu nebo ráda prohledávala mamčiny sešity s citáty. Můj nejoblíbenější pochází od zpěváka Andyho Biersacka, který má skupinu Black Veil Brides, kterou miluji: "Každý na světě má sny. Drž je blízko svého srdce a nikdy nepouštěj..."

Toulavka

Anketa


Chat s osobností

Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 28

Z archivu...

Čtěte také...

Audiokniha Pejsek vypravuje rozveselí léto těm nejmenším

 

Pejsek vypravuje 200Rodičům, kteří shání veselé a vtipné příběhy pro nejmenší a neví si rady s výběrem, vydavatelství Tympanum před létem pěkně zahrálo do noty. Nová audiokniha Pejsek vypravuje před ned...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Pečeť smrti a Král nezná bratra

kral perexPokud má čtenář současně k dispozici historickou knížku s detektivní zápletkou od dvou různých autorů navíc s dějem v Praze, může porovnávat nejen autory, ale také jak se měnilo město. Oba autory není potřeba zvlášť představovat Jan Bauer

Divadlo

V Lomnici nad Popelkou proběhlo klání ochotnických souborů
ImageOchotnický soubor při Tylově divadle v Lomnici nad Popelkou má poměrně dlouhou tradici. Jeho historie se datuje už od roku 1825. Ve dnech 1. -  4.března 2012 uspořádal domácí Divadelní spolek J. K. Tyl již tradiční př...

Film

Oceňovaní filmoví tvůrci Šlajer, Štindl a Špaček začali natáčet film o dospívání s názvem Místa

Nový snímek oceňovaných filmových tvůrců nese název Místa a hlavní roli v něm sehraje dospívání, láska a pomsta. mista 200Spojení osobností producenta Vratislava Šlajera, scenáristy Ondřeje Štindla a režiséra Radima Š...