Malý princ za stovku? Jedině ve zlínském divadle!
Banner

Malý princ za stovku? Jedině ve zlínském divadle!

maly princ00Městské divadlo Zlín dává jasně najevo, že mu záleží na dětech. Jeho první letošní premiéra patří pohádce O človíčkovi, který je známý především z večerníčku nebo z knih Zdenky a Pavla Teisingerových. Kromě toho si v únoru můžete s lístkem odnést domů i audioknihu Malý princ, namluvenou dvěma zlínskými herci. Vyjde vás na 99 Kč.

 

 

Za dávných časů, kdy na zemi rostly přesličky vyšší než panelák a mezi nimi se proháněly obrovské ještěrky zvané dinosauři, se objevil první Človíček. Neměl to ze začátku vůbec jednoduché. Neměl drápy ani ostré zuby, ale protože byl chytrý, vynalézavý a statečný, brzy přišel na to, jak mezi dravou havětí přežít a jak si najít kamarády, se kterými mu bude veselo.

"Vydejte se s námi do pravěku a uvidíte, jak si Človíček rozdělal oheň, jak se oblékl, jak vyzrál na Šavlozubého tygra, jak napálil škodolibou Opici, jak si našel věrného přítele Psa a jak pro svou milovanou Človíčku složil první písničku," láká Hana Mikolášková. "O Človíčkovi bude pohybovou pohádkou místy s akrobatickými prvky. Bude se šplhat po palmách a liánách. A než se Človíček naučí mluvit, bude se dorozumívat pantomimou," dodala.

Kromě skvělého zážitku můžete v lednu a únoru ke vstupence získat i audioknihu Malý princ za zvýhodněnou cenu, a to 99 Kč. Půvabný a legendární příběh od Antoine de Saint-Exupéryho namluvili dva mladí herci zlínského divadla, Kateřina Liďáková a Pavel Vacek. Toho jsme u této příležitosti oslovili se dvěma otázkami.

maly princ
Pavle, co pro Tebe znamená Malý princ?

Pro mě osobně je Malý princ nejgeniálnější beletrie s jakou jsem se zatím setkal. Ta forma „pohádky“, do které je promítnuta nejhlubší filozofie a morálka, je fascinující nápad. To vše vtěsnáno do velice útlé knížečky a orámováno strhujícím příběhem, který chytne za srdce snad každého… Přitom je vše nenásilné a velice originální… Jedním slovem: geniální.

A jak vzpomínáš na nahrávání audioknihy Malý princ?

Ta práce pro mě byla velice příjemná a obohacující, i když poměrně náročná. Nikde jsme se nechtěli uchýlit k nějakému kompromisu, často jsme hledali a vybírali z více variant. Bylo třeba vytvořit celou škálu postav, které si přitom musely zachovat nějaký společný rys jednoho vypravěče. Byla to velká zkušenost - po všech stránkách. Ačkoli se později vyskytly nějaké administrativní problémy, které vlastně dodnes nejsou uspokojivě vyřešeny, jsem moc rád, že tahle audio kniha vznikla. Díky opětovnému hlubšímu ponoru do tohoto skvostného textu jsem v něm našel znovu nové rozměry, které jsem dříve nevnímal. Za to jsem vděčný.

Ukázky z audioknihy a více informací naleznete na http://www.malyprinc-audiobook.cz/#!Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

LUKÁŠ LOUŽECKÝ


šéfredaktor

    32 let, ve znamení Štír. Je z Prahy a zaměstnán prozatím v Datartu na Službách zákazníkům. V rámci své amatérské žurnalistické kariéry má za sebou psaní a fotografování pro několik webů – zejména hudebních a literárních. Namátkou zmíníme ireport.cz, vaseliteratura.cz nebo cbdb.cz. Na šéfredaktorskou pozici nastoupil počátkem roku 2018 a doufá, že tento web povede k ještě větším úspěchům, než má prozatím za sebou.

    Pro Kulturu 21 píše již několik let. “Na práci pro Kulturu 21 mě baví především to, že je tento web tak všestranný. Můžu psát o knížkách, výstavách i třeba hudbě. Navíc je v něm přátelské prostředí."

    Ve volném čase se vedle psaní a fotografování věnuje zejména své rodině – manželce a téměř tříletému synovi. Je téměř abstinent, ale občas si dá skleničku vína. Odnaučený kuřák se závislostí na brambůrkách.

    Životní motto:

    Užívej života než ti uteče.

Toulavka

Anketa


Chat s osobností

Partneři

Hledat

Mimísek 35

Z archivu...

Čtěte také...

Staňte se odborníky na webcopywriting

webcopywriting perexProgres Guru nedávno vydali další audioknihu určenou k osobnímu rozvoji a zlepšení zkušeností – po díle Pište jako copywriter od Otty Bohuše je to Webcopywriting pro samouky: Průvodce moderního marketéra a podnikatele po webovém...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Lovci – letní superhrdinské čtení od Františka Kotlety

kotleta lovci 200Nakladatelství Epocha nám servíruje další výborný chod, tentokráte futuristickou akční adrenalinovku od Františka Kotlety, která nese úsečný název Lovci. Kdo by si ji neměl nechat ujít a čím vším oblaží vaše smysly, se dozvíte v nás...

Divadlo

Zimu v Praze ovládne Sněhová královna, žezlo převezme v březnu Královna Kapeska!

perex 33O čem se tu vlastně hovoří? Produkční společnost PIXA PRO ve svých velkovýpravných muzikálech s pohádkovým příběhem jednoduše královnami nešetří, má jich ve dvou muzikálech přesně osm. Dvě z nich najdeme v názvu mu...

Film

Populární kultura v českém prostředí

200filmVíce než dvacet příspěvků, které mapují nejrůznější projevy rozličných kulturních odvětví (nejen) v tuzemské kotlině, shrnuje kniha Populární kultura v českém prostoru. Vydalo ji nakladatelství Karolinum a autory textů jsou zpravidla začínající badatelé z...