Reklama

Malý princ za stovku? Jedině ve zlínském divadle!

maly princ00Městské divadlo Zlín dává jasně najevo, že mu záleží na dětech. Jeho první letošní premiéra patří pohádce O človíčkovi, který je známý především z večerníčku nebo z knih Zdenky a Pavla Teisingerových. Kromě toho si v únoru můžete s lístkem odnést domů i audioknihu Malý princ, namluvenou dvěma zlínskými herci. Vyjde vás na 99 Kč.

 

 

Za dávných časů, kdy na zemi rostly přesličky vyšší než panelák a mezi nimi se proháněly obrovské ještěrky zvané dinosauři, se objevil první Človíček. Neměl to ze začátku vůbec jednoduché. Neměl drápy ani ostré zuby, ale protože byl chytrý, vynalézavý a statečný, brzy přišel na to, jak mezi dravou havětí přežít a jak si najít kamarády, se kterými mu bude veselo.

"Vydejte se s námi do pravěku a uvidíte, jak si Človíček rozdělal oheň, jak se oblékl, jak vyzrál na Šavlozubého tygra, jak napálil škodolibou Opici, jak si našel věrného přítele Psa a jak pro svou milovanou Človíčku složil první písničku," láká Hana Mikolášková. "O Človíčkovi bude pohybovou pohádkou místy s akrobatickými prvky. Bude se šplhat po palmách a liánách. A než se Človíček naučí mluvit, bude se dorozumívat pantomimou," dodala.

Kromě skvělého zážitku můžete v lednu a únoru ke vstupence získat i audioknihu Malý princ za zvýhodněnou cenu, a to 99 Kč. Půvabný a legendární příběh od Antoine de Saint-Exupéryho namluvili dva mladí herci zlínského divadla, Kateřina Liďáková a Pavel Vacek. Toho jsme u této příležitosti oslovili se dvěma otázkami.

maly princ
Pavle, co pro Tebe znamená Malý princ?

Pro mě osobně je Malý princ nejgeniálnější beletrie s jakou jsem se zatím setkal. Ta forma „pohádky“, do které je promítnuta nejhlubší filozofie a morálka, je fascinující nápad. To vše vtěsnáno do velice útlé knížečky a orámováno strhujícím příběhem, který chytne za srdce snad každého… Přitom je vše nenásilné a velice originální… Jedním slovem: geniální.

A jak vzpomínáš na nahrávání audioknihy Malý princ?

Ta práce pro mě byla velice příjemná a obohacující, i když poměrně náročná. Nikde jsme se nechtěli uchýlit k nějakému kompromisu, často jsme hledali a vybírali z více variant. Bylo třeba vytvořit celou škálu postav, které si přitom musely zachovat nějaký společný rys jednoho vypravěče. Byla to velká zkušenost - po všech stránkách. Ačkoli se později vyskytly nějaké administrativní problémy, které vlastně dodnes nejsou uspokojivě vyřešeny, jsem moc rád, že tahle audio kniha vznikla. Díky opětovnému hlubšímu ponoru do tohoto skvostného textu jsem v něm našel znovu nové rozměry, které jsem dříve nevnímal. Za to jsem vděčný.

Ukázky z audioknihy a více informací naleznete na http://www.malyprinc-audiobook.cz/#!Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

IRENA AMBROŽOVÁ


redaktorka ve věku kolem třiceti let :-)

    Pochází z Prahy, kde strávila celý svůj život, kromě půlročního studia v Litvě a několika měsíčního toulání se Asií.

    Vystudovala Provoz a řízení letecké dopravy na ČVUT a Enviromental Engineering na ČZU. Pracuje jako dispečer v letecké dopravě.

    Pro K21 píše od léta 2014, před tím pracovala jako redaktorka a korektorka pro Studentpoint.cz, též přispívala do Informuji.cz, Info-Koktejl, CityBee a dalších. Na K21 má ráda příjemnou atmosféru podobně naladěných lidí  a možnost se dostat k zajímavým knižním a filmovým titulům.

    Mezi koníčky Ireny patří: literatura, letectví, cestování, tvůrčí psaní (je spoluautorkou dvou almanachů Odemykání), sport (zejména běh – členka běžeckého oddílu SK Svěrák, aktivně se účastní běžeckých závodů všech délek  a profilů, od krátkých krosů až po silniční maratony), běhá i Spartan race, ráda trávím čas v horách a nepohrdne dobrým pivem a vínem.

    A Ireny motto? „Daleká ať cesta má! Marné volání“

Banner

Anketa


Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 26

Z archivu...

Čtěte také...

Saturnin opět zahání nudu každodennosti

saturnin mp3Před několika lety jste si při návštěvě kavárny pražského hotelu Imperial mohli za 1 934 korun objednat u číšníka mísu koblih a bez bázně a hany jimi zaútočit na ostatní hosty. Kavárna tím vyšla vstříc fanouškům legendárního humoristického r...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

O století, v němž málokdy vítězila moudrost

Stoleti-moudrosti 200Při čtení Století moudrosti, pamětí Alice Herzové-Sommerové, sepsaných Caroline Stoessingerovou a do češtiny přeložených Libuší Čižmárovou, snad každého napadn...

Divadlo

Divadlo VOSTO5 a režisér Jiří Havelka připravují v Baráčnické rychtě Dechovku: představení o dobronínském masakru s živou hudbou Jana Kaliny ze Sto zvířat

200divSál pražské Baráčnické rychty se stane dějištěm nové inscenace Dechovka Divadla VOSTO5, kterou připravuje na základě skutečných poválečných událostí režisér Jiří Havelka s více než dvaceti pěti herci, hudebníky a tanečníky. Mezi nimi jsou kromě členů soubo...

Film

Jiří Langmajer: Všiváci jsou pro mě jedna velká emoce

vsivaci perexUž 19. června přijde do kin dlouho očekávaný film režiséra Romana Kašparovského Všiváci. Ústřední dvojici bratrů v něm ztvárnili Jiří Langmajer a Ondřej Vetchý...