Jaké audioknihy by vám neměly uniknout
Banner

Jaké audioknihy by vám neměly uniknout

audioknihy brusinky200Na poli mluveného slova a audioknih se objevilo několik novinek, které rozhodně stojí za zmínku. Například Heda Gablerová od Henrika Ibsena, za kterou stojí Vilma Cibulková. Fanoušci Miroslava Horníčka si přijdou na své hned ve dvou počinech – Listy z Provence a Malá noční rozprava. Dětem můžete pustit Stelu Zázvorkovou vyprávějící o kačence Matyldě a vy se zaposlouchat do Brusinek od Báry Nesvadbové.


Brusinky pro maminky i tatínky

Brusinky, to je audiokniha plná fejetonů, povídek a glos o životě, lásce, přátelství, partnerství, rodičovství a také sexu. Bára Nesvadbová má svoje věrné čtenářky, kterým život předkládá takový, jaký opravdu je, ale činí tak s lehkostí i laskavou ironií. Pro muže to pak může být příjemná exkurze nebo alespoň drobný klíč k pochopení dámského světa.

Audiokniha je rozdělena do tří tematických celků – Milenky, Manželky, Rozvod a co dál – a předčítají ji Markéta Hrubešová a Ivana Jirešová.

Jen v tomto týdnu ji na serveru Audiotéka.cz seženete za exklusivní cenu 99 Kč.

audioknihy brusinky

Ženu současnosti představuje Vilma Cibulková

Heda Gablerová je jedno z nejvýznamnějších děl Henrika Ibsena z roku 1890. Díky víceznačnosti dramatu a modernímu překladu Františka Fröhlicha se z něj pod vedením režisérky Hany Kofránkové stává stále promlouvající ženský příběh o svízelích života.

Tato rozhlasová hra se honosí i několika oceněními (Prix Bohemia pro režisérku a Neviditelný herec pro hlavní aktérku Vilmu Cibulkovou), velkou zásluhu na tom má právě Vilma, které sekundují výrazné mužské hlasy Lukáš Hlavica, Ivan Trojan a Viktor Preiss.

audioteka heda-gablerova-duze

Dvakrát s Miroslavem Horníčkem

O audioknize plné Miroslavových vzpomínek Listy z Provence jsme vás nedávno informovali v samostatném článku. Druhou audioknihou je pak Malá noční rozprava, která se také týká vzpomínek a zdůrazňuje oblíbené knihy pana Horníčka. Vyprávění je protkáno ukázkami hudby jeho oblíbených autorů Johana Sebastiana Bacha, Clauda Debussyho, Igora Stravinského, Dmitrije Šostakoviče, Leoše Janáčka, Bohuslava Martinů a dalších.

Nahrávka vznikla ve dnech 3. a 4. dubna 1985 ve studiu Lucerna a dnes vychází jako připomínka desetiletého výročí úmrtí pana Horníčka († 15. února 2003).

audiokniha mala-nocni-rozprava-duze

Rozvíjejte se s audioknihami

Pokud se zajímáte o osobní rozvoj, jsou tu pro vás hned tři zajímavé knihy – dvě z pera Davida Grubera a třetí od Renaty Kronowetterové. Ta nese název Nový začátek a poodhalí vám tajemství o skutečné změně – udělá tlustou čáru za minulostí, nastartuje kariéru a život, po kterém jste vždy snili. Audiokniha, která pojednává o životních změnách a výzvách vznikla ve spolupráci s Brianem Tracym a je předčítána autorkou – Renatou Kronowetterovou.

A knihy Davida Grubera? Jeho prvotina Jak dosáhnout úspěchu vyšla v roce 1985 a tehdy byla vyprodána za 16 hodin. Jak název knihy napovídá, tento kouč pomáhá lidem především v oblasti úspěchu, a to různého typu – zdravotního, kulturního, rodinného, sexuálního a podobně.

Druhá audiokniha Pokud neprodáte, jako byste nebyli obsahuje 111 rad a tipů seřazených do 11kapitol. Týkají se například sběru informací o zákazníkovi, reklamy, budování vztahu a dalších důležitých věcí. Vše je podepřeno zkušenostmi autora nejen z oblasti prodeje knih, ale i kurzů a komodit.

audioknihy pokud-neprodate-jako-byste-nebyli

Putujte po světě s Matyldou a Stelou

Na závěr tip na audioknihu pro děti namluvenou samotnou Stellou ZázvorkovouMatylda. Vyprávění o této zkušené kachně v nejlepších letech je z pera Hany Lamkové. Matyldu můžete znát i z Večerníčku a zde si poslechnete historky například o zajícovi, námluvách, pokladě nebo svatebním daru.

Zdroj informací a foto: audioteka.czSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

LUKÁŠ LOUŽECKÝ


šéfredaktor

    32 let, ve znamení Štír. Je z Prahy a zaměstnán prozatím v Datartu na Službách zákazníkům. V rámci své amatérské žurnalistické kariéry má za sebou psaní a fotografování pro několik webů – zejména hudebních a literárních. Namátkou zmíníme ireport.cz, vaseliteratura.cz nebo cbdb.cz. Na šéfredaktorskou pozici nastoupil počátkem roku 2018 a doufá, že tento web povede k ještě větším úspěchům, než má prozatím za sebou.

    Pro Kulturu 21 píše již několik let. “Na práci pro Kulturu 21 mě baví především to, že je tento web tak všestranný. Můžu psát o knížkách, výstavách i třeba hudbě. Navíc je v něm přátelské prostředí."

    Ve volném čase se vedle psaní a fotografování věnuje zejména své rodině – manželce a téměř tříletému synovi. Je téměř abstinent, ale občas si dá skleničku vína. Odnaučený kuřák se závislostí na brambůrkách.

    Životní motto:

    Užívej života než ti uteče.

Toulavka

Anketa


Partneři

Hledat

Mimísek 32

Z archivu...

Čtěte také...

Poslechněte si klasiku - Bílou velrybu

bila velryba 200Radiotéka vydala audioknižní podobu díla klasické literatury Bílou velrybu od Hermana Melvilla – příběh přímo vonící mořem. O jeho interpretaci se postaral Miroslav Středa a nezbývá než tento počin doporučit.

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Vladimír Ráž jako detektivní případ

altNapsat knihu o nějakém slavném herci, to dnes dokáže kdekdo. Jenže ne každý z mnohých vydavatelských počinů, jimiž jsou zaplaveny regály českých knihkupectví, je skutečně tak hodnotný, aby mělo smysl ho vůbec vzít do ruky.  To, co novinářka Blanka Kova...

Divadlo

Česká premiéra inscenace Sissi v titulní roli s Pavlínou Kafkovou!

ndmNárodní divadlo moravskoslezské uvedete v české premiéře drama Viliama Klimáčka Sissi (Útěky Alžběty Rakouské). Tato demytizující současná slovenská hra dosahující až antických rozměrů představuje Alžbětu nejen tak, jak ji známe, ale poodhaluje nám tajemství, o ...

Film

„Čtyřlístek ve službách krále“

ctyrlistek-ve-sluzbach-krale2 200Odložená premiéra filmu Čtyřlístek ve službách krále je naplánována na 28.2.2013. Konečně se tedy dočkáme oblíbených animáků a uvidíme, jaká dobrodružství budou zažívat ...