Další týden, další nové audioknihy!

audioteka hypnotizer200Starý týden sice ještě neskončil, ale už nyní pro vás máme souhrn toho, co chystá Audiotéka.cz. Především vychází očekávaný Lars Kepler a jeho thriller Hypnotizér. Těšit se můžete i na hlas Vojty Dyka v povídkách Jaroslava Haška a na mnoho dalšího.

 

 

Audioknihou týdne, jež si můžete pořídit za poloviční cenu, je klasika na poli českého humoristického románu – Muži v offidu Karla Poláčka. Na nahrávce plné nejen židovských anekdot účinkují Rudolf Deyl, Karel Höger, Lubomír Lipský a další.

audioteka muzi-v-offsidu

Očekávané i neočekávané novinky

Pokud se chcete bát, sáhněte po audioknize Hypnotizér – severské detektivce autorské dvojice skrývající se pod pseudonymem Lars Kepler. Tento celosvětový bestseller přináší případ komisaře Joona Linna, který potřebuje k vyšetřování služby psychiatra Erika, čímž se roztáčí nečekaný koloběh událostí. Audioknihu namluvil Pavel Rímský.

audioteka hypnotizer

Na vážnější notu hraje skutečný příběh, který sepsal John St. Greene, Mámin seznam. Tento seznam obsahuje pokyny mámy, která když věděla, že se nemůže vyléčit z rakoviny, chtěla dát dětem a manželovi pokyny, jak pokračovat v životě bez její přítomnosti. Jedná se o knihu velmi dojemnou, prostou, věcnou, ale i nadějeplnou. Recenzi si můžete přečíst na našem webu. Audioknize vdechl život David Novotný.

audioteka mamin-seznam

Mnohem lehčí téma zpracovává další novinková audiokniha Povídky o zvířatech. Jedná se o jeden z mnoha povídkových souborů Jaroslava Haška, otce Švejka a také milovníka zvířat. O různých rozmarech a příhodách z redakce Světa zvířat si můžete poslechnout od mladého Vojtěcha Dyka.

audioteka povidky-o-zviratech

Ve slavné romantické humoresce Fanfán Tulipán uslyšíte mnoho talentovaných umělců: Viktora Preisse, Svatopluka Beneše Otakara Brouska, Vlastimila Fišara, Janu Hlaváčovovou, Rudolfa Hrušínského, Miloše Kopeckého, Lubomíra Lipského a další. Dobrodružný příběh mladého Fanfána, který bojuje s osudem, tak dostane úplně jiný rozměr.

audioteka fanfan-tulipan

Milovníkům kabaretních vystoupení je určena audiokniha Ozvěny malých scén 1. Ta je plná různých scének či písní, například dvojice Jana Buriana a Jiřího Dědečka či Jana Borna s Jaroslavem Duškem. Ti bývají srovnávání s tvorbou Voskovce a Wericha. Brněnský kabaret pak zastupuje Šimek-Opluštil-Unzeitig. V dohledné době bude realizována i druhá část ozvěn - Ozvěny malých scén 2.

audioteka ozveny-malych-scen-1

Pusťte dětem pohádky

Luděk Munzar převyprávěl pohádku od Oty Hofmana Lucie a zázraky o holčičce z dětského domova, která by moc chtěla maminku nebo o tom, co se stane, když obživne plyšový pes. Naopak o kočičkách je audiokniha Pestrý život jedné kočky od Rudolfa Čechury, jež namluvil Petr Nárožný. Legendární Jiřina Bohdalová byla požádána spisovatelem Pavlem Šrutem, aby vdechla život jeho Pavoučku Pájovi. Příběhy mrňouska a nešiky jsou protkány zapamatovatelnými písničkami a brzy se dočkají i večerníčku.

audioteka pavoucek-paja

Konec výmluvám – učte se v autě

Dlouho jste se chtěli naučit anglicky nebo německy, ale nenašli jste na to čas? Pokud jezdíte autem, je tu pro vás velmi praktické řešení. Jsou ním audioknihy Angličtina nejen do auta a Němčina nejen do auta. Obě jsou poslechovou učebnicí, která obsahuje nejzákladnější a nejpoužívanější fráze pro mírně pokročilé. Celkem je připraveno šestnáct témat, která obsahují pět cvičení – první je zaměřeno na správnou výslovnost, druhé na porozumění, třetí na upevnění znalostí slovíček. Čtvrté cvičení pracuje se slovními spojeními a v pátém jde už o samotné použití slovíček v praxi.

audioteka nemcina-nejen-do-auta

Zdroj informací a foto: audioteka.cz


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

KATEŘINA HAJŇUKOVÁ


redaktorka a editorka

    Narodila se koncem března 2000, je tedy znamení berana a jak říká, zcela odpovídá její tvrdohlavosti. Pochází z Karlových Varů, které moc ráda a v současnosti je studentkou čtyřletého gymnázia.

    S K21 spolupracuje od začátku července a říká, že je za to neskutečně ráda. "Editace mi otevřela nový svět, který pro mně mnoho znamená a dává mi mnoho možností."

    Mezi koníčky Kačka řadí poslouchání hudby, čtení, psaní různých příběhů, hraní na keyboard, jízdu na skateboardu a trávení času se svými přáteli. "Dalo by se říct, že mým velkým koníčkem je barvení vlasů. D§vod? Už čtyři roky si barvím své hnědé vlasy částečně na modro a nikdy bych svoje modro-hnědé vlasy nevyměnila."

    Mimo studia a editace se věnuje svému blogu. Blogerkou je už asi sedm let, při čemž svůj dosavadní blog má čtyři roky. Ve škole ji nejvíc baví psychologie, český jazyk a angličtina.

    "Ze všeho nejdůležitější je pro mě moje rodina, která mě vždy drží nad vodou. Motta a citáty jsou moje doména. Už jako malá jsem si sepisovala a opisovala motta z internetu nebo ráda prohledávala mamčiny sešity s citáty. Můj nejoblíbenější pochází od zpěváka Andyho Biersacka, který má skupinu Black Veil Brides, kterou miluji: "Každý na světě má sny. Drž je blízko svého srdce a nikdy nepouštěj..."

Toulavka

Anketa


Chat s osobností

Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 27

Z archivu...

Čtěte také...

Rusalka: Vojtu Dyka svádí Tatiana Vilhelmová

Rusalka 200Radioservis přináší nejen dětem v rámci hudebně-výchovného projektu Nebojte se klasiky! další díl Hudební školy na CD, tentokrát věnovaný jedné z nejznámějších českých oper, Rusalce Antonína Dvořáka. Jedná se o d...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Cesta do středu mozku se sympaťákem doktorem Benešem

200litV poutavé publikaci Cesta do středu mozku dává MUDr. Beneš, spolu s novinářem Martinem Čápem, možnost i laickým čtenářům zamyslet se nad fenoménem jménem „lidský mozek“. Sídlí lidská duše v mozku, jak vůbec náš mozek funguje a jaké jsou současné možnost...

Divadlo

Na palubě Lodi Tajemství 2013

divadlo bratri formanu 200Divadlo bratří Formanů a Divadlo AQUALUNG vás zvou Na palubu Lodi Tajemství 2013! Loď Tajemství vyplouvá 21. května z Rašínova nábřeží na Výtoni (mezi Palackého a ž...

Film

MRAZIVÉ VRAŽDY S COOL DETEKTIVEM

snehulak1KRÁL SEVERSKÉ KRIMI JO NESBØ A JEHO ROMÁN, SVÉRÁZNÝ DETEKTIV HARRY HOLE A NA VRCH MICHAEL FASSBENDER V HLAVNÍ ROLI. Z TĚCHTO KOULÍ JE UPLÁCÁN FILM SNĚHULÁK, DETEKTIVNÍ THRILLER SE SKANDINÁVSKÝM KOLORITEM, KTERÝ PRÁVĚ VSTOUPIL DO NAŠICH KIN.