Další týden, další nové audioknihy!
Banner

Další týden, další nové audioknihy!

audioteka hypnotizer200Starý týden sice ještě neskončil, ale už nyní pro vás máme souhrn toho, co chystá Audiotéka.cz. Především vychází očekávaný Lars Kepler a jeho thriller Hypnotizér. Těšit se můžete i na hlas Vojty Dyka v povídkách Jaroslava Haška a na mnoho dalšího.

 

 

Audioknihou týdne, jež si můžete pořídit za poloviční cenu, je klasika na poli českého humoristického románu – Muži v offidu Karla Poláčka. Na nahrávce plné nejen židovských anekdot účinkují Rudolf Deyl, Karel Höger, Lubomír Lipský a další.

audioteka muzi-v-offsidu

Očekávané i neočekávané novinky

Pokud se chcete bát, sáhněte po audioknize Hypnotizér – severské detektivce autorské dvojice skrývající se pod pseudonymem Lars Kepler. Tento celosvětový bestseller přináší případ komisaře Joona Linna, který potřebuje k vyšetřování služby psychiatra Erika, čímž se roztáčí nečekaný koloběh událostí. Audioknihu namluvil Pavel Rímský.

audioteka hypnotizer

Na vážnější notu hraje skutečný příběh, který sepsal John St. Greene, Mámin seznam. Tento seznam obsahuje pokyny mámy, která když věděla, že se nemůže vyléčit z rakoviny, chtěla dát dětem a manželovi pokyny, jak pokračovat v životě bez její přítomnosti. Jedná se o knihu velmi dojemnou, prostou, věcnou, ale i nadějeplnou. Recenzi si můžete přečíst na našem webu. Audioknize vdechl život David Novotný.

audioteka mamin-seznam

Mnohem lehčí téma zpracovává další novinková audiokniha Povídky o zvířatech. Jedná se o jeden z mnoha povídkových souborů Jaroslava Haška, otce Švejka a také milovníka zvířat. O různých rozmarech a příhodách z redakce Světa zvířat si můžete poslechnout od mladého Vojtěcha Dyka.

audioteka povidky-o-zviratech

Ve slavné romantické humoresce Fanfán Tulipán uslyšíte mnoho talentovaných umělců: Viktora Preisse, Svatopluka Beneše Otakara Brouska, Vlastimila Fišara, Janu Hlaváčovovou, Rudolfa Hrušínského, Miloše Kopeckého, Lubomíra Lipského a další. Dobrodružný příběh mladého Fanfána, který bojuje s osudem, tak dostane úplně jiný rozměr.

audioteka fanfan-tulipan

Milovníkům kabaretních vystoupení je určena audiokniha Ozvěny malých scén 1. Ta je plná různých scének či písní, například dvojice Jana Buriana a Jiřího Dědečka či Jana Borna s Jaroslavem Duškem. Ti bývají srovnávání s tvorbou Voskovce a Wericha. Brněnský kabaret pak zastupuje Šimek-Opluštil-Unzeitig. V dohledné době bude realizována i druhá část ozvěn - Ozvěny malých scén 2.

audioteka ozveny-malych-scen-1

Pusťte dětem pohádky

Luděk Munzar převyprávěl pohádku od Oty Hofmana Lucie a zázraky o holčičce z dětského domova, která by moc chtěla maminku nebo o tom, co se stane, když obživne plyšový pes. Naopak o kočičkách je audiokniha Pestrý život jedné kočky od Rudolfa Čechury, jež namluvil Petr Nárožný. Legendární Jiřina Bohdalová byla požádána spisovatelem Pavlem Šrutem, aby vdechla život jeho Pavoučku Pájovi. Příběhy mrňouska a nešiky jsou protkány zapamatovatelnými písničkami a brzy se dočkají i večerníčku.

audioteka pavoucek-paja

Konec výmluvám – učte se v autě

Dlouho jste se chtěli naučit anglicky nebo německy, ale nenašli jste na to čas? Pokud jezdíte autem, je tu pro vás velmi praktické řešení. Jsou ním audioknihy Angličtina nejen do auta a Němčina nejen do auta. Obě jsou poslechovou učebnicí, která obsahuje nejzákladnější a nejpoužívanější fráze pro mírně pokročilé. Celkem je připraveno šestnáct témat, která obsahují pět cvičení – první je zaměřeno na správnou výslovnost, druhé na porozumění, třetí na upevnění znalostí slovíček. Čtvrté cvičení pracuje se slovními spojeními a v pátém jde už o samotné použití slovíček v praxi.

audioteka nemcina-nejen-do-auta

Zdroj informací a foto: audioteka.cz


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

LUKÁŠ LOUŽECKÝ


šéfredaktor

    32 let, ve znamení Štír. Je z Prahy a zaměstnán prozatím v Datartu na Službách zákazníkům. V rámci své amatérské žurnalistické kariéry má za sebou psaní a fotografování pro několik webů – zejména hudebních a literárních. Namátkou zmíníme ireport.cz, vaseliteratura.cz nebo cbdb.cz. Na šéfredaktorskou pozici nastoupil počátkem roku 2018 a doufá, že tento web povede k ještě větším úspěchům, než má prozatím za sebou.

    Pro Kulturu 21 píše již několik let. “Na práci pro Kulturu 21 mě baví především to, že je tento web tak všestranný. Můžu psát o knížkách, výstavách i třeba hudbě. Navíc je v něm přátelské prostředí."

    Ve volném čase se vedle psaní a fotografování věnuje zejména své rodině – manželce a téměř tříletému synovi. Je téměř abstinent, ale občas si dá skleničku vína. Odnaučený kuřák se závislostí na brambůrkách.

    Životní motto:

    Užívej života než ti uteče.

Toulavka

Anketa


Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 32

Z archivu...

Čtěte také...

Pavel Soukup je Steve Carella z 87. revíru

Brokovnice 200Detektivní romány Ed McBaina, odehrávající se na smyšleném 87. revíru města Isola, jsou oblíbenou četbou už pěknou řádku let. Patří do tzv. americké drsné školy, která se vyznačuje tím, že její detektivové jsou pěkně ostříle...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Lauritzi, otevři oči!


klapky perexZavírat oči před zjevnými věcmi nebo strkat hlavu do písku jako pštros – to je špatná vlastnost. Ale pro koho je to horší - pro toho, kdo má klapky na očích, nebo pro ty, kteří s takovou osobou musí žít? Jan Guillou přichází s dalším dílem...

Divadlo

Úspěšná bilance a nová sezóna 2016-2017 ve Švandově divadle

svandovo divadlo 200Návštěvnost překračující 90 %, vysoký počet odehraných představení, hostování v zahraničí a za sebou vůbec nejúspěšnější období v novodobé historii Švandova divadla. To je bilance smíchovské scény, která v říjnu 2016 oslaví už 1...

Film

Film Prezident Blaník bude na plátnech kin už 1. února

halka perexTvůrci celovečerního snímku Prezident Blaník, jehož hlavním hrdinou je lobbista Antonín Blaník (Marek Daniel), dokončí svůj film v rekordním čase. Film půjde do kin už 1. února 2018. Příběh filmu navazujícího na úspěšný ser...