Top 10 roku 2013 na Audioteka.cz
Banner

Top 10 roku 2013 na Audioteka.cz

audioteka perex 1Elektronické audioknihy, které se dají stáhnout do počítače nebo do mobilu, si získávají čím dál větší oblibu. Audioteka.cz  sestavila žebříček nejprodávanějších titulů právě uplynulého roku.

 

 

Žebříček vede životopis Steva Jobse, nechybí v něm Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel, dvakrát nejznámější spisovatel současnosti Dan Brown, dvě knihy Michala Viewegha či klasika, Egypťan Sinuhet. Jednoznačně nejoblíbenějším interpretem audioknih je podle tohoto žebříčku herec Martin Stránský

Top 10:
1. Walter Isaacson: Steve Jobs, interpret Martin Stránský, vydal Práh. Na základě více než čtyřiceti rozhovorů se Stevem Jobsem, jeho rodinou a nejbližšími spolupracovníky vznikla kniha o životě plném vrcholů i propastí.
2. Jonas Jonasson: Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel, interpret Martin Stránský, vydal Panteon. Alan Karlsson má sté narozeniny a město se připravuje na velké oslavy. Jenže stařík má jiné plány. Jednoduše zmizí…
3. Mika Waltari: Egypťan Sinuhet, interpret Josef Červinka, vydal Radioservis. Zkrácená verze rozsáhlých románových pamětí lékaře faraona Achnatona. Osamělý Sinuhet znovu v paměti prožívá s velkým utrpením i zábleskem radosti všechny příhody svého bohatého života.
4. Dan Brown: Inferno, interpret Miroslav Táborský, vydal Tympanum audioknihy. Další bestseller s hlavním hrdinou Robertem Langdonem, který tentokrát řeší záhadu spojenou s Dantonovým Peklem.
5. Don Miguel Ruiz: Čtyři dohody, interpret Jaroslav Dušek, vydal Tympanum audioknihy. Kniha moudrosti starých Toltéků a praktický průvodce osobní svobodou.
6. Michal Viewegh: Mráz přichází z Hradu, interpret Jiří Dvořák, vydala Audioteka.cz. V pokračování bestselleru Mafie v Praze se objevují jako vedlejší postavy i tehdejší premiér Petr Nečas, Jana Nagyová, Livia Klausová a celá plejáda postav politického života. Vše se točí kolem supertajné knihy, deníku, který si psal milenec prezidenta Klause.
7. Stieg Larsson: Muži, kteří nenávidí ženy – Milénium I., interpret Martin Stránský, vydal ADK – Prague. První část trilogie, která vzbudila celosvětový zájem o severskou literaturu. Mikael Bloomkvist a Lisbeth Salanderová se dávno staly jedněmi z nejznámějších literárních postav.
8. Michal Viewegh: Mafie v Praze, interpreti Jiří Dvořák a Michal Viewegh, vydala Audioteka.cz. Thriller o politických poměrech v Praze, který vznikl ve spolupráci s investigativním reportérem Jaroslavem Kmentou.
9. Dan Brown: Pavučina lží, interpret Vladimír Kudla, vydal Tympanum audioknihy. Nakolik je objev pravděpodobného důkazu mimozemského života součástí nemilosrdného politického boje o post prezidenta USA?
10. Christopher Paolini: Eldest, interpret Martin Stránský, vydal Fragment. Druhý díl fantasy ságy Odkaz Dračích jezdců.

audioteka top 1

Audiotéka je služba poskytující mobilní přístup k audioknihám působící v několika evropských zemích. Během dvou let své existence Audiotéka prodala v Česku přes šedesát tři tisíc digitálních audioknih. Devadesát tisíc uživatelů si stáhlo mobilní aplikace Audiotéka a více než pětadvacet tisíc uživatelů Audiotéku aktivně používá. Audiotéka.cz českým milovníkům audioknih nabízí přes 1700 titulů mluveného slova všech významných českých vydavatelů. K nákupu i poslechu audioknih fanoušci využívají aplikace Audiotéka pro chytré mobilní telefony a tablety na platformách iOS (Apple), Android i Windows Phone nebo stahují nahrávky v MP3 formátu do počítače z webu www.audioteka.cz

 

Zdroj foto/obálky: www.audioteka.cz


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

RENÁTA LUCKOVÁ


redaktorka

    je fotografka, novinářka, moderátorka a koučka. V autorské dvojici s Pavlem Veselým organizovali a moderovali mnoho akcí. Vedla rozhovory s různými významnými osobnostmi – podnikateli, manažery, politiky, diplomaty, s lidmi z kultury a dalšími. Její fotografie a texty byly publikovány např. v Katolickém týdeníku, na webových stránkách Arcibiskupství pražského, Historická šlechta, Svět úspěšných, v kulturní a hospodářské revue Fragmenty, v časopise Naše rodina, v tiskové agentuře MediapressServis, v časopise Policista, Český bratr, Překvapení aj. Absolventka VŠE a UK. Má zkušenosti v oblasti PR, reklamy a marketingu, ale i v oblasti  firemních financí, personálního řízení a andragogiky.

    Spolu s Pavlem Veselým jsou autoři knihy "Setkání s Dominikem kardinálem Dukou OP", která vyšla k jeho 70-tým narozeninám, kde publikovala i své fotografie.

Toulavka

Anketa


Chat s osobností

Partneři

Hledat

Mimísek 38

Z archivu...

Čtěte také...

První pravidlo: Nikdy nemluvit o klubu rváčů

Klub rvacu 200Klub rváčů, román amerického spisovatele Chucka Palahniuka, který získal celosvětovou proslulost také díky stejnojmenné filmové adaptaci režiséra Davida Finchera (1999), vychází jako audiokniha v podání Ivana Luptáka. Součástí nahrávky je i ...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Jak udržovat mozek zdravý a mladý?

neuroimunita200K čtenářům se nyní dostala velmi zajímavá kniha Neuroimunita autorek Michal Schwartzové a Anat Londonové s předmluvou Olleho Lindvalla. Autorky si v ní kladou závažné otázky typu, zda je možné udržet mozek mladý a zdravý navzdory letům opotřebení, zda je možné léčit o...

Divadlo

Manželka poručíka Colomba bude zasahovat v Ústí nad Orlicí

madam colombova 200Divadelní soubor Vicena srdečně zve všechny příznivce ochotnického divadla i amatérské detektivy v sobotu 6. prosince od 19:30 hod. do Roškotova divadla, kde proběhne premiéra detektivní komedie Jana Váchala Madam Colombová zasa...

Film

Vyšla další kniha o Vladimíru Menšíkovi

mensi200O Vladimíru Menšíkovi jsme si mohli přečíst řadu knížek - jak ty drbavé, tak s menšími či většími ambicemi. Nyní k  nim přistupuje tlustý, téměř sedmisetstránkový spis Lumíra Holčáka VLADIMÍR MENŠÍK A JEHO FILMY. Autor se rozhodl pro nezvyklý postup: v c...