Top 10 roku 2013 na Audioteka.cz

Top 10 roku 2013 na Audioteka.cz

audioteka perex 1Elektronické audioknihy, které se dají stáhnout do počítače nebo do mobilu, si získávají čím dál větší oblibu. Audioteka.cz  sestavila žebříček nejprodávanějších titulů právě uplynulého roku.

 

 

Žebříček vede životopis Steva Jobse, nechybí v něm Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel, dvakrát nejznámější spisovatel současnosti Dan Brown, dvě knihy Michala Viewegha či klasika, Egypťan Sinuhet. Jednoznačně nejoblíbenějším interpretem audioknih je podle tohoto žebříčku herec Martin Stránský

Top 10:
1. Walter Isaacson: Steve Jobs, interpret Martin Stránský, vydal Práh. Na základě více než čtyřiceti rozhovorů se Stevem Jobsem, jeho rodinou a nejbližšími spolupracovníky vznikla kniha o životě plném vrcholů i propastí.
2. Jonas Jonasson: Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel, interpret Martin Stránský, vydal Panteon. Alan Karlsson má sté narozeniny a město se připravuje na velké oslavy. Jenže stařík má jiné plány. Jednoduše zmizí…
3. Mika Waltari: Egypťan Sinuhet, interpret Josef Červinka, vydal Radioservis. Zkrácená verze rozsáhlých románových pamětí lékaře faraona Achnatona. Osamělý Sinuhet znovu v paměti prožívá s velkým utrpením i zábleskem radosti všechny příhody svého bohatého života.
4. Dan Brown: Inferno, interpret Miroslav Táborský, vydal Tympanum audioknihy. Další bestseller s hlavním hrdinou Robertem Langdonem, který tentokrát řeší záhadu spojenou s Dantonovým Peklem.
5. Don Miguel Ruiz: Čtyři dohody, interpret Jaroslav Dušek, vydal Tympanum audioknihy. Kniha moudrosti starých Toltéků a praktický průvodce osobní svobodou.
6. Michal Viewegh: Mráz přichází z Hradu, interpret Jiří Dvořák, vydala Audioteka.cz. V pokračování bestselleru Mafie v Praze se objevují jako vedlejší postavy i tehdejší premiér Petr Nečas, Jana Nagyová, Livia Klausová a celá plejáda postav politického života. Vše se točí kolem supertajné knihy, deníku, který si psal milenec prezidenta Klause.
7. Stieg Larsson: Muži, kteří nenávidí ženy – Milénium I., interpret Martin Stránský, vydal ADK – Prague. První část trilogie, která vzbudila celosvětový zájem o severskou literaturu. Mikael Bloomkvist a Lisbeth Salanderová se dávno staly jedněmi z nejznámějších literárních postav.
8. Michal Viewegh: Mafie v Praze, interpreti Jiří Dvořák a Michal Viewegh, vydala Audioteka.cz. Thriller o politických poměrech v Praze, který vznikl ve spolupráci s investigativním reportérem Jaroslavem Kmentou.
9. Dan Brown: Pavučina lží, interpret Vladimír Kudla, vydal Tympanum audioknihy. Nakolik je objev pravděpodobného důkazu mimozemského života součástí nemilosrdného politického boje o post prezidenta USA?
10. Christopher Paolini: Eldest, interpret Martin Stránský, vydal Fragment. Druhý díl fantasy ságy Odkaz Dračích jezdců.

audioteka top 1

Audiotéka je služba poskytující mobilní přístup k audioknihám působící v několika evropských zemích. Během dvou let své existence Audiotéka prodala v Česku přes šedesát tři tisíc digitálních audioknih. Devadesát tisíc uživatelů si stáhlo mobilní aplikace Audiotéka a více než pětadvacet tisíc uživatelů Audiotéku aktivně používá. Audiotéka.cz českým milovníkům audioknih nabízí přes 1700 titulů mluveného slova všech významných českých vydavatelů. K nákupu i poslechu audioknih fanoušci využívají aplikace Audiotéka pro chytré mobilní telefony a tablety na platformách iOS (Apple), Android i Windows Phone nebo stahují nahrávky v MP3 formátu do počítače z webu www.audioteka.cz

 

Zdroj foto/obálky: www.audioteka.cz


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

KATEŘINA HAJŇUKOVÁ


redaktorka a editorka

    Narodila se koncem března 2000, je tedy znamení berana a jak říká, zcela odpovídá její tvrdohlavosti. Pochází z Karlových Varů, které moc ráda a v současnosti je studentkou čtyřletého gymnázia.

    S K21 spolupracuje od začátku července a říká, že je za to neskutečně ráda. "Editace mi otevřela nový svět, který pro mně mnoho znamená a dává mi mnoho možností."

    Mezi koníčky Kačka řadí poslouchání hudby, čtení, psaní různých příběhů, hraní na keyboard, jízdu na skateboardu a trávení času se svými přáteli. "Dalo by se říct, že mým velkým koníčkem je barvení vlasů. D§vod? Už čtyři roky si barvím své hnědé vlasy částečně na modro a nikdy bych svoje modro-hnědé vlasy nevyměnila."

    Mimo studia a editace se věnuje svému blogu. Blogerkou je už asi sedm let, při čemž svůj dosavadní blog má čtyři roky. Ve škole ji nejvíc baví psychologie, český jazyk a angličtina.

    "Ze všeho nejdůležitější je pro mě moje rodina, která mě vždy drží nad vodou. Motta a citáty jsou moje doména. Už jako malá jsem si sepisovala a opisovala motta z internetu nebo ráda prohledávala mamčiny sešity s citáty. Můj nejoblíbenější pochází od zpěváka Andyho Biersacka, který má skupinu Black Veil Brides, kterou miluji: "Každý na světě má sny. Drž je blízko svého srdce a nikdy nepouštěj..."

Toulavka

Anketa


Chat s osobností

Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 28

Z archivu...

Čtěte také...

Audiokniha Svědkyně ohně – vraždy s nečekaným rozuzlením

svedkyne ohne keplerPatnáct hodin s komisařem Linnou – to už je pěkná porce napětí a vzrušujících okamžiků. Jako audiokniha vyšel na sklonku minulého roku detektivní román Svědkyně ohně od Larse Keplera. Pod tí...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Punisher opět tvrdě nakopává zadky

punisher muz z kamene 200MAX série Punishera pokračuje sedmým komiksem nazvaným Muž z kamene. Tentokrát se Frank Castle vydává až do Afghánistánu, kde svede souboj se zákeřným ruským parchante...

Divadlo

Jubilejní MIME FEST uctí památku Borise Hybnera

mime 200Už pátý ročník populárního mezinárodního festivalu MIME FEST se koná od 12. do 17. září ve východočeské Poličce. Přední umělci z různých koutů světa i domácí špička mezi klauny, mimy či akrobaty předvedou svá nejlepší představení a zároveň předají zkuše...

Film

Festival LA PELÍCULA uvede novinku s Penelope Cruz, zaměří se na baskické filmy i snímky Latinské Ameriky

pelic9V únoru bude českými a moravskými kiny opět znít španělština. Festival La Película zamíří mezi 16. a 29. únorem do Prahy, Brna, Hradce Králové a Ostravy a nabídne výběr toho nejzajímavějšího z aktuální španělsky mluvených kinematografií. Diváci se tentok...