Top 10 roku 2013 na Audioteka.cz
Banner

Top 10 roku 2013 na Audioteka.cz

audioteka perex 1Elektronické audioknihy, které se dají stáhnout do počítače nebo do mobilu, si získávají čím dál větší oblibu. Audioteka.cz  sestavila žebříček nejprodávanějších titulů právě uplynulého roku.

 

 

Žebříček vede životopis Steva Jobse, nechybí v něm Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel, dvakrát nejznámější spisovatel současnosti Dan Brown, dvě knihy Michala Viewegha či klasika, Egypťan Sinuhet. Jednoznačně nejoblíbenějším interpretem audioknih je podle tohoto žebříčku herec Martin Stránský

Top 10:
1. Walter Isaacson: Steve Jobs, interpret Martin Stránský, vydal Práh. Na základě více než čtyřiceti rozhovorů se Stevem Jobsem, jeho rodinou a nejbližšími spolupracovníky vznikla kniha o životě plném vrcholů i propastí.
2. Jonas Jonasson: Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel, interpret Martin Stránský, vydal Panteon. Alan Karlsson má sté narozeniny a město se připravuje na velké oslavy. Jenže stařík má jiné plány. Jednoduše zmizí…
3. Mika Waltari: Egypťan Sinuhet, interpret Josef Červinka, vydal Radioservis. Zkrácená verze rozsáhlých románových pamětí lékaře faraona Achnatona. Osamělý Sinuhet znovu v paměti prožívá s velkým utrpením i zábleskem radosti všechny příhody svého bohatého života.
4. Dan Brown: Inferno, interpret Miroslav Táborský, vydal Tympanum audioknihy. Další bestseller s hlavním hrdinou Robertem Langdonem, který tentokrát řeší záhadu spojenou s Dantonovým Peklem.
5. Don Miguel Ruiz: Čtyři dohody, interpret Jaroslav Dušek, vydal Tympanum audioknihy. Kniha moudrosti starých Toltéků a praktický průvodce osobní svobodou.
6. Michal Viewegh: Mráz přichází z Hradu, interpret Jiří Dvořák, vydala Audioteka.cz. V pokračování bestselleru Mafie v Praze se objevují jako vedlejší postavy i tehdejší premiér Petr Nečas, Jana Nagyová, Livia Klausová a celá plejáda postav politického života. Vše se točí kolem supertajné knihy, deníku, který si psal milenec prezidenta Klause.
7. Stieg Larsson: Muži, kteří nenávidí ženy – Milénium I., interpret Martin Stránský, vydal ADK – Prague. První část trilogie, která vzbudila celosvětový zájem o severskou literaturu. Mikael Bloomkvist a Lisbeth Salanderová se dávno staly jedněmi z nejznámějších literárních postav.
8. Michal Viewegh: Mafie v Praze, interpreti Jiří Dvořák a Michal Viewegh, vydala Audioteka.cz. Thriller o politických poměrech v Praze, který vznikl ve spolupráci s investigativním reportérem Jaroslavem Kmentou.
9. Dan Brown: Pavučina lží, interpret Vladimír Kudla, vydal Tympanum audioknihy. Nakolik je objev pravděpodobného důkazu mimozemského života součástí nemilosrdného politického boje o post prezidenta USA?
10. Christopher Paolini: Eldest, interpret Martin Stránský, vydal Fragment. Druhý díl fantasy ságy Odkaz Dračích jezdců.

audioteka top 1

Audiotéka je služba poskytující mobilní přístup k audioknihám působící v několika evropských zemích. Během dvou let své existence Audiotéka prodala v Česku přes šedesát tři tisíc digitálních audioknih. Devadesát tisíc uživatelů si stáhlo mobilní aplikace Audiotéka a více než pětadvacet tisíc uživatelů Audiotéku aktivně používá. Audiotéka.cz českým milovníkům audioknih nabízí přes 1700 titulů mluveného slova všech významných českých vydavatelů. K nákupu i poslechu audioknih fanoušci využívají aplikace Audiotéka pro chytré mobilní telefony a tablety na platformách iOS (Apple), Android i Windows Phone nebo stahují nahrávky v MP3 formátu do počítače z webu www.audioteka.cz

 

Zdroj foto/obálky: www.audioteka.cz


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

LUKÁŠ LOUŽECKÝ


šéfredaktor

    32 let, ve znamení Štír. Je z Prahy a zaměstnán prozatím v Datartu na Službách zákazníkům. V rámci své amatérské žurnalistické kariéry má za sebou psaní a fotografování pro několik webů – zejména hudebních a literárních. Namátkou zmíníme ireport.cz, vaseliteratura.cz nebo cbdb.cz. Na šéfredaktorskou pozici nastoupil počátkem roku 2018 a doufá, že tento web povede k ještě větším úspěchům, než má prozatím za sebou.

    Pro Kulturu 21 píše již několik let. “Na práci pro Kulturu 21 mě baví především to, že je tento web tak všestranný. Můžu psát o knížkách, výstavách i třeba hudbě. Navíc je v něm přátelské prostředí."

    Ve volném čase se vedle psaní a fotografování věnuje zejména své rodině – manželce a téměř tříletému synovi. Je téměř abstinent, ale občas si dá skleničku vína. Odnaučený kuřák se závislostí na brambůrkách.

    Životní motto:

    Užívej života než ti uteče.

Toulavka

Anketa


Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 32

Z archivu...

Čtěte také...

Radioservis vydává Babičku Boženy Němcové s oceněnou Hanou Kofránkovou

Babicka 200Ta první velká próza Boženy Němcové vznikala pod zataženou oblohou. Sotva si lidé kultury v Čechách začali v roce 1848 zvykat na svobodné jednání, už jim úřady šlapaly na paty. Nad „bídností našich dnů a nad nestydatostí duchamorů“ lamentoval z...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Lhotákův vláček opět míří mezi děti

vlacekobalkaNakladatelství Albatros přináší nejen dětem nové vydání mnoha generacemi milovaného a jako rodinnou vzácnost uchovávaného leporela Šťastně dojeď, dlouhý vláčku!, jehož stránky zdobí nostalgický půvabné ilustrace jednoho z nejznámějších českých ...

Divadlo

Mamma Mia odznie v podaní Adama Nováka. Český jazyk je v poradí pätnástym jazykom.

MammaMia 1Česká verzia Muzikálu Mamma Mia sa uskutoční 12. decembra v pražskom Kongresovom centre s kapacitou 1650 divákov. Od jeho vzniku si ho po celom svete navštívilo cez 54 miliónov diváko...

Film

Jiřího Langmajera doplní Tatiana Vilhelmová a Jan Hájek. Začalo natáčení seriálu Labyrintu II.

labyrint200V druhé řadě kriminálního seriálu řeší tým majora Remeše další rozsáhlý a komplikovaný případ série vražd. Detektivové nacházejí v lese nedaleko Brna tělo mladé atraktivní dívky, která zemřela obzvlášť trýznivým způsobem. Vyšetřování její smrti je ...