Čarodějný svět Jiřího Žáčka se podruhé otevírá posluchačům. Pohádky opět vypráví Petr Kostka.

predek zacek carodejne pohadky perex„Vyprávění pohádek z celého světa plné kouzel kouzelníků, čar čarodějnic, kouzelných předmětů, magických zaklínadel, zázračných schopností a divotvorných proměn, veselých i strašidelných, uvěřitelných i neuvěřitelných...“Těmito slovy jsme uvedli první audioknihu Čarodějných pohádek Jiřího Žáčka, kterou vydalo vydavatelství Tympanum v minulém roce. Na první pohled je jasné, že malé posluchače čekala výprava do zemí plných fantazie a šťastných konců. Protože pohádkové příběhy musejí zahřát u srdce a vyloudit na dětské tváři jiskřivý úsměv. A ještě před začátkem letních prázdnin v roce 2014 se mohou děti ponořit do zbrusu nových čarodějných příběhů, které mohou být třeba brzkým dárkem za dobré vysvědčení a pro ty menší kamarádem před usnutím. Fantastický svět Jiřího Žáčka se znovu otevírá posluchačům, tentokrát pod názvem Čarodějné pohádky podruhé.

predek zacek carodejne pohadky podruhe

Díky moderním vymoženostem máme sice možnost létat a pozorovat každý kout země bez opuštění domova, ale přece jen nás kouzelné zrcadlo fascinuje mnohem víc než televize a létajícímu koberci se nevyrovná ani seberychlejší letadlo. Pohádkový svět je prostě krásnější, kouzelnější a zábavnější než obyčejná skutečnost. Jiří Žáček svým nezaměnitelným způsobem sepsal další pohádky z celého světa a na pomoc mu opět přichází vypravěč z nejpovolanějších Petr Kostka. Autorský kolektiv doplňují režisér Jiří Tušl, ilustrátor Adolf Born a hudební skladatel Jiří Pazour. Dětští posluchači se mohou mimo jiné těšit na francouzskou pohádku O třech pomerančích, norský námořnický příběh O třech vlnách, pohádku z Lotyšska o kočičím zámku, nebo dozvědět se, Co je na světě nejvzácnější. A malí kouzelníci po poslechu pohádek pochopí, že na nejmocnější ze všech kouzel – lásku – jsou i nejstrašnější čarodějové krátcí.

predek pejsek vypravuje

Čarodějné pohádky podruhé vycházejí na trh 12. května 2014, v týdnu, který je v Tympanu plně zasvěcen dětským posluchačům, neboť těm nejmenším je věnovaná také druhá novinka vydavatelství, Pejsek vypravuje od Josefa Glosera. Slavnostní křest nových pohádek proběhne v sobotu 17. května ve 13 h v rámci mezinárodního veletrhu Svět knihy. Pohádky budou pokřtěny v sále projektu Rosteme s knihou, v přítomnosti autorského týmu a moderátorky Kateřiny Šildové.

Banner Svet knihy 2014

Čarodějné pohádky podruhé i Pejsek vypravuje jsou součástí dlouhodobé snahy vydavatelství Tympanum přinášet dětem novinky v podobě mluveného slova. Právě audioknihy jsou ideální formou, jak děti spontánně seznámit se světem literatury a vypěstovat u nich vztah ke knížkám ještě dříve, než přečtou svá první písmenka. Také pro rodiče jsou audioknihy vítaným výchovným zpestřením, protože hlas oblíbeného vypravěče dovede děti příjemně zabavit prakticky kdykoli – před usnutím, v deštivém odpoledni, nebo třeba při dlouhé jízdě v autě. V pestré paletě dětských titulů vydavatelství Tympanum si posluchači mohou vybrat například Tracyho tygra od Williama Saroyana, Karlíka a továrnu na čokoládu Roalda Dahla, veselé příběhy Kvak a žbluňk jsou kamarádi, klasické tituly jako Čarodějův učeň, Kiplingovy Bajky a nebajky nebo Šťastný princ od Oscara Wilda. V neposlední řadě pak na děti čekají i předchozí díly Žáčkových pohádek – první Čarodějné pohádky, které opět vypráví Petr Kostka a Hrůzostrašné pohádky v podání Jiřího Somra.

Ve snaze uvádět děti do knižního světa Tympanum také dlouhodobě spolupracuje s projektem Rosteme s knihou, který je i partnerem vydávané novinky.

Pár slov o autorech

Jiří Žáček (1945)

Dětství a školní léta prožil v jihočeských Strakonicích. Vystudoval Střední průmyslovou školu stavební ve Volyni (1959-1963) a stavební fakultu ČVUT v Praze (1963-1970). Po tříleté praxi na vodohospodářské správě v Benešově u Prahy dezertoval od inženýrství k literatuře. Do roku 1991 pracoval jako redaktor nakladatelství Československý spisovatel, necelý půlrok v nakladatelství Carmen, v létech 1992-1994 v časopise Vlasta. Od té doby spisovatel na volné noze. Žije v Praze, je ženatý a má dvě děti. O psaní pro děti říká: „Kolegové psavci obvykle tvrdí, že psát pro děti je obtížnější. Mně to převlékání do dětské duše, bez něhož se pro malé čtenáře psát nedá, vždycky připadalo snadné, protože jsem – ať chci nebo nechci – homo ludens neboli člověk hravý. Proto jsme doma se ženou řádku let vášnivě hráli scrabble; zúčastnili jsme se dokonce dvou ročníků mistrovství ČR v kategorii veteránů.“

Petr Kostka (1938)

Populární a za všech okolností galantní a charismatický český herec pochází se starého divadelního rodu. Jeho kořeny sahají až do první poloviny předminulého století. Ačkoliv vyrůstal téměř na jevišti, zajímal se v mládí o exaktní vědy. Studovat herectví na DAMU se rozhodl až po maturitě na Vyšší hospodářské škole v Plzni v roce 1957. I když studia nakonec nedokončil, už v roce 1960 získal angažmá v Městských divadlech pražských, kde ztvárnil řadu postav temperamentních mladíků v současném i klasickém repertoáru. Od roku 1994 je členem souboru Divadla na Vinohradech. Hraje ale také u různých agentur se zájezdovými představeními po celé republice. Z řady jeho úspěšných filmových a televizních rolí v často reprízovaných titulech připomeňme seriály Sanitka (1984 a 2013), Dobrodružství kriminalistiky (1989), Cesty domů (2010) a filmy jako Dva lidi v ZOO (1989), Oběti: Svědek (2001) nebo nezapomenutelnou roli ve snímku Fešák Hubert (1984).

3d zacek carodejne pohadky podruhe

www.tympanum.cz


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

KATEŘINA HAJŇUKOVÁ


redaktorka a editorka

    Narodila se koncem března 2000, je tedy znamení berana a jak říká, zcela odpovídá její tvrdohlavosti. Pochází z Karlových Varů, které moc ráda a v současnosti je studentkou čtyřletého gymnázia.

    S K21 spolupracuje od začátku července a říká, že je za to neskutečně ráda. "Editace mi otevřela nový svět, který pro mně mnoho znamená a dává mi mnoho možností."

    Mezi koníčky Kačka řadí poslouchání hudby, čtení, psaní různých příběhů, hraní na keyboard, jízdu na skateboardu a trávení času se svými přáteli. "Dalo by se říct, že mým velkým koníčkem je barvení vlasů. D§vod? Už čtyři roky si barvím své hnědé vlasy částečně na modro a nikdy bych svoje modro-hnědé vlasy nevyměnila."

    Mimo studia a editace se věnuje svému blogu. Blogerkou je už asi sedm let, při čemž svůj dosavadní blog má čtyři roky. Ve škole ji nejvíc baví psychologie, český jazyk a angličtina.

    "Ze všeho nejdůležitější je pro mě moje rodina, která mě vždy drží nad vodou. Motta a citáty jsou moje doména. Už jako malá jsem si sepisovala a opisovala motta z internetu nebo ráda prohledávala mamčiny sešity s citáty. Můj nejoblíbenější pochází od zpěváka Andyho Biersacka, který má skupinu Black Veil Brides, kterou miluji: "Každý na světě má sny. Drž je blízko svého srdce a nikdy nepouštěj..."

Toulavka

Anketa


Chat s osobností

Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 27

Z archivu...

Čtěte také...

Vychází unikátní DVD s vláčky

vlacky perexFascinující svět železničních modelů v pohybu představuje ojedinělé DVD Vláčky, které právě vychází u vydavatelství Popron Music. Jedná se o filmovou projížďku miniaturními městečky, lesy a horami...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Legendární sportovci pokřtili knihu o slavném Wimbledonu

win 200Nakladatelství Fragment uspořádalo ve středu 14. ledna křest knihy Wimbledon a příběhy tenisových hrdinů. Jedná se již o druhé vydání, první bylo beznadějně vyprodáno. Vydejte se na cestu za oblíbenými sportovci.

...

Divadlo

Komiksová opera "Kdo chce prodat nevěstu?"

prodana nevesta200Komorní opera Hudební fakulty Janáčkovy akademie múzických umění v Brně uvedla další z svých titulů v Divadle na Orlí. Po podzimním zabydlení se v DNO je Prodaná nevěsta Bedřicha Smetany

Film

Válečný hrdina jinak: Příběh muže, který rozluštil kód Enigmy

Kod enigmy 200Film Kód Enigmy (The Imitation Game) přináší do kin příběh trochu netradičního hrdiny druhé světové války. Profesor Alan Turing vedl tým vědců, kteří rozluštili šifrovací kód Enigmy, a později položil základy moderní informatiky.