BETLÉM HLINSKO
Banner

BETLÉM HLINSKO

Email Tisk

Vanoce Hlinsko 200Památková rezervace lidové architektury, expozice bydlení drobných městských řemeslníků v roubených domcích z poloviny 19. století. Ukázka bydlení domáckého tkalce, výrobce dřevěných hraček, prodejna upomínkových předmětů, bylinek a keramiky.

Program v Turistickém informačním centru na Betlémě


Když kolovrátek zpívá (sobota 20. a 27.12., 9-16 hodin)
Pan Josef Fidler, držitel značky Kvalita z Hlinecka, se s nadšením snaží oživit tkalcovské řemeslo na Hlinecku. Právě on zavítá po dvě soboty – 20. a 27.12. (od 9 do 16 hodin) do Turistického informačního centra na Betlém s programem Když kolovrátek zpívá. Kromě vyprávění o tkalcovském řemesle na Hlinecku se dozvíte, jak vzniká jeho tkaná Hlinecká šála – od skaní na kolovrátku, přes přípravu osnovy až k samotnému tkaní na malém tkalcovském stavu. Všechny činnosti si budete moci také sami vyzkoušet. Pokud hledáte originální vánoční dárek nebo si chcete prostě jen udělat radost, můžete si Hlineckou šálu také zakoupit.
Cena programu: zdarma

Marcipánová dílnička (neděle 21. a 28.12., 9-16 hodin)
Neděle 21. a 28.12. (od 9 do 16 hodin) se ponesou ve znamení vůně marcipánu a mandliček. Zavítá k nám totiž paní Soňa Pelcová a informační centrum promění v marcipánové království. Připraveny budou vánoční i nevánoční staročeské dřevěné formičky pro vytvoření originálních marcipánových dekorací a dobrot. Každý výtvor si můžete vymalovat jedlými barvami a použít jako vánoční ozdobu nebo originální jedlou visačku na dáreček.
Cena programu: 30 Kč/ 1 výrobek

Vanoce Hlinsko 2

Tipy na originální vánoční dárky v Turistickém informačním centru na Betlémě
Chcete udělat radost svým blízkým, ke kterými jedete na vánoční návštěvu? Přinášíme tipy na vánoční dárečky z Hlinecka (k zakoupení v informačním centru na Betlémě)...
Balíčky regionálních produktů z Hlinecka – cena: od 180,-
Tkané šály a plédy – výrobce pan Josef Fidler, Čertovina, cena: 320,- až 520,-
Cyklotoulky – zábavná stolní hra, která prověří vaše znalosti o České republice, nechybí ani otázky z regionu Hlinecko, cena: 449,-
www.hlinsko.cz, www.hlineckesaly.webnode.cz

Program Souboru lidových staveb Vysočina na Betlémě


Betlém vánoční (16.12. – 4.1.)
Výstava je věnovaná způsobu oslavy zimních svátků na přelomu 19. a 20. století. Prohlédnete si ozdoby, pečivo, dárky a lidové betlémy. Vystaveny budou všechny lidové betlémy ze sbírek SLS Vysočina, včetně velkého mechanického betlému.
Doprovodný program – kostýmované prohlídky Návštěva v minulosti: 19., 20., 26. a 27. 12. vždy od 16,30 hodin
Výstava se koná pod patronací projektu Náš Ježíšek.

Vanoce Hlinsko 1

Expozice masopustních obchůzek a masek z Hlinecka
V domku č.p. 362 jsou vystaveny dokumenty věnované zápisu masopustních obchůzek z Hlinecka do světového nehmotného dědictví UNESCO. Můžete si zde prohlédnout množství historických i současných fotografií masek, stejně jako originální masky z Blatna, Hamrů, Studnice a Vortové. Součástí expozice jsou i promítané dokumenty, výtvarná dílna pro děti a speciální programy pro školy.

www.vesely-kopec.eu


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

Anketa


Partneři

Hledat

Čtěte také...

Prezentuje se jako Fotograf bez talentu a přesto má více pracovních nabídek než „profíci“. Získává je drzou marketingovou komunikací.

fotografie200Skrytá identita, sarkasmus, cynismus a originální (neotřelé) fotografie tvoří soubor komunikační strategie používané Fotografem bez talentu na jeho oficiální stránce na Facebooku. Po necelých dvou letech od založení stránky získal základnu fan...

Nové komentáře

Z archivu...


Literatura

Příručka mladých svišťů pro singl třicátníky

duvod200Jen co dozněl aplaus nad blogem (a knihami) plných věcí, které nás serou, máme tu další várku k zamyšlení. A ne jen tak ledajakého - jdeme po stopách posledního důvodu, proč se nezabít. Najdete si ten svůj?

 

...

Divadlo

Divadlo AQUALUNG na Lodi Tajemství v sezóně 2014

Daqualung perexivadlo AQUALUNG vás srdečně zve na Loď Tajemství, která vyplouvá 22. června z Rašínova nábřeží na Výtoni (mezi Palackého a železničním mostem). 

Film

Strážci galaxie

Strazci galaxie 200Do chvíle, než přišel konkurenční DC Comics s perfektním Mužem z oceli, neměli marvelovci problém. Ostatně, úspěch Iron Mana, Thora, či Avengerů to jasně dokázal. Jenže, i ti největší hrdinové se p...