FILIP RENČ PŘEDSTAVIL DALŠÍ OBSAZENÍ LÍDY BAAROVÉ

FILIP RENČ PŘEDSTAVIL DALŠÍ OBSAZENÍ LÍDY BAAROVÉ

Email Tisk

Baarova perexRežisér Filip Renč odtajnil na tiskové konferenci v hotelu Paříž zbylé herecké obsazení ve svém chystaném velkofilmu Lída Baarová. Vedle slovenské herečky Tatiany Pauhofové, která bude hrát hlavní roli Lídy Baarové, a zahraničních hvězd Karla Markovicse a Gedeona Burkharda, bude ve snímku o jedné z největších hvězd prvorepublikové kinematografie účinkovat například Martin Huba, Simona Stašová nebo Klára Issová.

 

 

„Je pro mě témeř neuvěřitelné, že po všech těch problémech, které nás se scénáristou Ivanem Hubačem přes 14 let pronásledovaly, se projekt Lídy Baarové bude realizovat. Všem, kteří se o to zasloužili, patří můj velký dík a nemůžu se dočkat, až začneme pracovat,“ neskrýval své nadšení Filip Renč. Toho na tiskové konferenci doplnily i dvě zahraniční filmové hvězdy – Karl Markovics a Gedeon Burkhard.

renc 3

„Před pár lety jsem hrál ve filmu Ďáblova dílna, který získal Oscara jako nejlepší cizojazyčný film, hlavní roli židovského vězně Salomona Sorowitsche, který byl od roku 1936 uvězněn v koncentračním táboře, a musel pro nacisty padělat dolary. Ve filmu o Lídě Baarové, neboť se odehrává ve stejném období, se dívám na přesně opačnou stranu, a čeká mě role samotného ministra propagandy, klíčové postavy Třetí říše. Hrát Goebbelse je pro každého herce velká výzva, na roli se důkladně připravuji, například tím, že jsem si najal hlasového trenéra, se kterým nyní nacvičuji jeho specifický přízvuk a způsob mluvy,“ přiznal se rakouský herec Karl Markovics.

renc 4

Jeho německý kolega Gedeon Burkhard pak v Lídě Baarové bude hrát postavu Gustava Frölicha, jednoho z nejpopulárnějších německých meziválečných herců. „Když jsem se dozvěděl, že ve filmu bude hrát můj herecký kolega Karl Markovics, jehož zahraniční úspěchy dlouhodobě sleduji, byla to pro mě kromě samostatného filmu velká výzva, právě hrát jeho protivníka o přízeň Baarové, proslulého německého herce Gustava Fröhlicha,“ dodal s úsměvem Burkhard.

renc 1

 

Velmi silné zastoupení bude mít ve snímku ale i tuzemská herecká škola – velké role získali Simona Stašová, Martin Huba nebo Klára Issová. Velký zájem je o film Lída Baarová u zahraničních distributorů. „Pro zahraničí máme připravený název Ďáblova milenka, který tam velmi rezonuje. Zájem máme z řady evropských zemí, ale i z USA. Už teď se jedná o projekt, který má světové ambice, které hodláme naplnit. V týmu filmu je i Filip Albrecht, který má na starosti také německy mluvící země,“ ríká producent filmu Peter Kovarčík. "Ihned po tiskové konferenci odjíždím na Berlinale, kde mě čeká několik hovorů a jednání s klíčovými distributory z Německa a Rakouska, kteří projevili zájem o kinodistribuci v německy mluvicích zemích. Díky mezinárodnímu obsazení s námi jednají i firmy, které se jinak o české filmy téměř nezajímají,“ potvrzuje Filip Albrecht.

renc 2

 

Natáčení Lídy Baarové by mělo odstartovat v březnu letošního roku. Kdy přesně by pak snímek měl jít do kin, zatím není známo.

Foto: produkce filmu Lída Baarová


 
Banner

PřihlášeníAnketa

 • Mezinárodní festival kresleného humoru 2019
  Čtvrtý ročník skončil a opět se vydařil. Kdo jste nepřijeli, budete celý rok litovat, že jste nebyli. Tak příští rok...
 • Tapír červenec-srpen 2019
  Od 28. června vychází další číslo našeho humoristického časopisu TAPÍR. Můžete se těšit na: – Rozhovor s Václavem Vydrou a Pavlem Rakem...
 • Tapír č. 3- 2019
  Od 30. dubna vychází další číslo našeho humoristického časopisu TAPÍR. Můžete se těšit na: – Rozhovor s Miloslavem Martenkem (kreslíř, humorista, letec…)...

Rozhovor

Rozhovor s Robertem Vanem

200rozNarodil se na Slovensku, emigroval do Spojených států a po sametové revoluci se vrátil do Prahy. V komerční sféře patří k vyhledávaným módním a portrétním fotografům. Krom toho, jako jeden z mála, využívá ve své vlastní tvorbě techniku rozšířenou v 19. ...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

České sbory se ve světě opět neztratily

Pouze pět sborů z České republiky se zúčastnilo Světové sborové olympiády v americkém Cincinnati (7-th World Choir Games 2012 – USA). Důvodem neúčasti řady skvělých českých sborů byly zřejmě vysoké finanční náklady takové daleké cesty. Soutěže ...


Literatura

My Little Pony: Příběh podle filmu

My little pony200Nakladatelství Egmont Publishing ve společnosti Albatros Media přináší zejména nejmenším čtenářkám nový příběh oblíbených animovaných postaviček televizního seriálu My Little Pony.

 

Divadlo

Na podzim do divadla: HRA LÁSKY A NÁHODY

200divDivadla měla dost času připravit se na další sezonu. Díky nám si můžete vybrat, na co v podzimních měsících vyrazíte! Dalším tipem je Hra lásky a náhody v Divadle scéna ve Zlíně.

...

Film

Když se Kobry a užovky spojí s Pupendem, má Učitelka z roku 1978 co říct i dnes

ucitelkaV novém filmovém projektu Učitelka se spojil tvůrčí tandem Jana Hřebejka a Petra Jarchovského s Ondřejem Zimou a Janem Prušinovským z mladé producentské společnosti Offside Men (mj. Kobry a užovky, Čtvrtá hvězda), slovenskou producentskou společností...