Cukrárna s vůní čokolády
Reklama
Banner
Banner

Cukrárna s vůní čokolády

Email Tisk

cukr 200Jednou z nejrozšířenějších legálních drog je jednoznačně čokoláda. Milióny lidí po celém světě každý den konzumují tuto pochoutku ve všech možných formách. Existuje mnoho méně kvalitních, avšak hodně rozšířených druhů tabulkových čokolád.

 

 

Neméně čokolády koluje ve formě bonboniér či různých tyčinek. Supermarkety nabízejí tyto náhražky ve velkém množství a vydělávají na nich obrovské sumy peněz. Naštěstí existují menší podnikatelé, kteří prodávají kvalitnější zboží a daleko hezčí formou.

Jednou z nich je i Klára Frycová, která provozuje nyní už dvě Čokoládové cukrárny. První se nachází na Smíchově, nedaleko ženských domovů. Druhá byla otevřena teprve v tomto roce v pěkném prostředí tržiště Rondo na Lužinách. Právě v této lokalitě jsme se byli podívat, abychom ochutnali dobrou čokoládu a něco se dozvěděli o její historii.

cukr 1


Věděli jste, že jednou z nejdůležitějších ingrediencí této pochoutky je čokoládové máslo? Právě tato surovina velkou měrou rozhoduje o kvalitě a lahodnosti celkového produktu. Bohužel je v dnešní době často nahrazována levnější alternativou, což způsobí co? Samozřejmě, že čokoláda je potom méně kvalitní a často také levnější. Mnoho podrobností ze světa lahodných chutí se můžete dozvědět ve velice příjemných prostorech, které přímo vybízejí k posezení.

cukr 3


Majitelka nezapomíná ani na děti. Zejména nově otevřená pobočka na Lužinách je vzhledem ke svému umístění často určena k dětským akcím. Vedle nich si můžete i vyrobit vlastní čokoládu, účastnit se čokoládového patlání pro děti nebo si zahrát na znalce čokolády. Možností je opravdu spoustu, stejně jako tradičních i nezvyklých chutí.

cukr 4


Na závěr ještě několik podrobností a informací.
První pralinky a použití čokolády do zákusků proběhlo již v roce 1659. První čokoládovna spatřila světlo světa roku 1728 ve Velké Británii. V roce 1839 byla založena pražská firma Luna, která je považována za nejstaršího výrobce čokolády v našich končinách. První tabulková čokoláda se objevila roku 1847 smícháním kakaového másla a kakaového prášku. Již v roce 1875 byla po přidání sušeného mléka vyrobena první mléčná čokoláda. Ve Švýcarsku vznikla první plněná čokoláda roku 1913. O sedmnáct let později vyrobila firma Nestlé první bílou čokoládu.

cukr 7


Největší pěstitelé kakaových bobů pocházejí z Pobřeží slonoviny, Ghany a Indonésie. Největším zpracovatelem je Evropa. Nejvíce čokolády spotřebují ve Švýcarsku – jedná se o cca 12,5 kg. V České republice jsme přecijenom trochu pozadu, naše spotřeba je méně než poloviční.

cukr 9


Možná jste si dodneška říkali, že o čokoládě nepotřebujete nic vědět. Prostě jí jenom sním. Ale opak je pravdou. Stejně jako například u vína existuje obrovské množství druhů a kvalit hnědé pochoutky. Chocolatierka Kláry Frycová o tom ví své, tomuto oboru se začala věnovat na plný úvazek. Nechte se pozvat do skutečného čokoládového ráje a ochutnejte všemi smyslovými orgány. Budete překvapení, jak jste byli doposud ochuzeni kupovanou čokoládou. Tu kvalitní totiž v supermarketu jen tak nekoupíte.

www.cokoladovacukrarna.cz

www.kultura21.cz/tradice/11710-cokoladovacukrarnapribehcokolady


 

PřihlášeníTapír

  • Tapír 6-2019 na listopad a prosinec
    Od 30. října vychází další číslo našeho humoristického časopisu TAPÍR. Můžete se těšit na: – Rozhovor s Jiřím Werichem Petráškem – Tapír v pivovaru...
  • Tapír č. 5 září – říjen
    Od 30. srpna vychází další číslo našeho humoristického časopisu TAPÍR. Můžete se těšit na: – Rozhovor s Ivo Šmoldasem – Tapír na houbách...
  • Tapíří letní dárek
    Máte již poslední číslo Tapíra přečtené a nechce se vám čekat na nové, které vyjde 30. srpna? Připravili jsme pro...
Banner

Rozhovor

Michal Vaněček odpočívá tak, že píše

200 rozhovor1Letošní léto předvedlo různé podoby, kdy slunce pálilo o sto šest, na mnohé se nalepilo dovolenkové tempo (můj manžel ho nazývá „plážové“) a občas seslalo přílivy deště. Co dělají spisovatelé a ilustrátoři v létě? Jak se jim píše či kreslí po...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Poznejte nakladatelství: Fortuna neboli štěstí


fortunalibri-logoNa českém trhu se čtenáři setkávají s celou řadou nakladatelských značek. Některé z nich vám nyní přiblížíme v seriálu o českých nakladatelstvích – takto se nám představují, takto vidí své profily, takový je jejich záměr. Mys...


Literatura

Skok rovnýma nohama do světa turfu

altTěžko se mi popisuje pocit, když se pár metrů ode mě řítí skupina koní, pod jejich kopyty duní zem. Ta jejich touha být první, zvítězit, která dělá dostihové koně dostihovými koňmi. Ten pro mne tak silný genius loci dostihových závodišť… Koňské dostih...

Divadlo

Barunka is leaving, divadelní esej o paměti a zapomínání

barunka PEREXBabiččin byt, ve kterém se skrývají dávné vzpomínky. Drolící se mysl. Ozvěny minulosti. A ticho. Třetí ročník katedry alternativního a loutkového divadla vstupuje do divadla DISK autorskou inscenací Barunka is leaving. Nezapomeňte přijít!

...

Film

Cesta na Měsíc znovu po 110 letech aneb pojďme 6. 9. 2012 na premiéru unikátního, dokumentárního filmu!

cesta na mesic plakatKdo by neznal obrázek měsíční tváře se zabodnutým projektilem v oku? Který z kluků nečetl román Julese Verna a kdo by neznal díla H. G. Wellse? A kdo by neslyšel o slavném ztraceném, zničen...