Culturea představuje svůj program a láká na žhavý francouzský šarm i brazilský žár
Banner

Culturea představuje svůj program a láká na žhavý francouzský šarm i brazilský žár

Email Tisk

culturea program 200Letošní Culturea představuje již třetí ročník kulturní akce, kterou připravují studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Letos se pokusí přiblížit dvě nezaměnitelné a kouzelné země – Francii a Brazílii. Pojďme se podívat zblízka na program akce, která proběhne 28. a 29. dubna na zlínském zámku.

 


Úterý bude patřit Francii
a na své si přijdou jak děti, sportovní nadšenci, ale i gurmáni: Každý si najde to své ořechové.


9:00 – 12:00 bude v parku u zámku připraven program pro nejmenší návštěvníky, hry i další soutěže. A maminky si budou moci odpočinout v zóně k tomu vyhrazené.


10:00 – 13:00 proběhne turnaj v pétanque. Můžete si zahrát, ale hlavně se pobavíte tímto národním sportem Francouzů.


13:00 – 15:00 na své si přijdou chuťové pohárky, jelikož v útrobách zlínského zámku dojde na live cooking, kdy vám studentka z Orleáns Nina před očima připraví vynikající tříchodové menu. Už se vám sbíhají sliny?


15:30 – 16:00 proběhne na nádvoří zámku přehlídka historických kostýmů. Podíváme se na zoubek vyhlášené francouzské módě, akorát modely na vás dýchnou dávnou minulostí.


16:15 – 17:15 bude patřit soutěži v koštování různých druhů vín. Součástí bude i přednáška o francouzských sýrech od Lukáše Freislera.


V 17:00, 19:00 a 21:00 si můžete zajít do Velkého kina na film Co jsme komu udělali. Vstupné je lidové, 50 Kč.


17:30 – 18:30, tato doba patří mlsným jazýčkům, protože v zámku bude probíhat workshop makronek. Pokud horujete pro tyto vyhlášené francouzské speciality, pak zde nesmíte chybět.


19:00 – 20:00 patří tragikomedii Neila LaButa Tlustý prase, kterou odehraje divadelní soubor Bedřicha Kaněry.


20:00 – 21:00 proběhne řízená degustace vín s odborníkem Janem Stávkem.


21:00 – 22:00 první den festivalu zakončíme klavírním koncertem pana Josefa Ručky. Doprovázet ho bude violoncellista David Kefer.

culturea program


Středa 29. dubna se ponese na divokých vlnách exotické Brazílie a bude platit to, co den předtím – nezapomnělo se na děti, sportovce, ani na gurmány. Navíc se budete moct těšit na zajímavé přednášky, ale i průvod městem a afterparty.


9:00 – 12:00 bude v parku u zámku připraven program pro nejmenší návštěvníky, hry i další soutěže. A maminky si budou moci odpočinout v zóně k tomu vyhrazené.


10:00 – 13:00 se na Stadionu mládeže odehraje fotbalový turnaj. Brazílie žije fotbalem, nechte jím ožít i Zlín!


13:00 – 14:00 proběhne na Zámku obrazové povídání o Riu de Janeiru, kde  promluví psycholožka Márcia da Silva Lopes Švach; překládat bude její manžel Josef Švach.


14:00 – 15:00 se životem a kulturou v Brazílii vás seznámí malířka Daisy Barbosa Ferraira Červenková.


15:00 – 16:00 opět na zámku proběhne workshop slunné samby, takže pokud vás tento latinsko-americký tanec zaujal, rozhodně přijďte!


16:00 – 16:45 kde jinde, než v kavárně Zámku oblaží vaše smysly přednáška o kávě? Paní Helena Vondráková nabídne i ozdravný čaj až z Amazonie.


16.45 – 17:45 nádvoří zámku ožije zvuky perkusí, bude zde totiž probíhat workshop. Tam Tam Batucada je bubenická show, kterou vede pan Miloš Vacík.


17:00 – 19:30 si můžete zajít do Velkého kina na představení nezávislého filmu Odpad. Vstupné opět 50 Kč.


17:45 – 18:45 Brazílie se přenese do Zlína, protože vypukne brazilský průvod městem! Od zámku oklikou přes ulice Dlouhá, Štefánikova a Školní opět k zámku. Těšit se můžete na ohnivé skupiny Magnis a Ardor Viridis, bubeníky a brazilské tanečnice! 


18.45 – 19:00 bude na nádvoří zámku probíhat vystoupení capoeiry a 19:00 – 20:00 se dočkáte workshopu tohoto mixu bojového umění, akrobacie a tance.


19:30 – 22:00 si můžete zajít do Velkého kina na představení nezávislého filmu Odpad. Vstupné opět 50 Kč.


21:00 – 2:00 Cultureu ukončí afterparty v Bloku 12. Dočkáte se samby, bubeníků i žonglérů a pořádně zažijete Brazílii na vlastní kůži!

 

Culturea 2015


Pro více informací o jednotlivých bodech programu, hlavně o nutnosti rezervace na workshopy, neváhejte zajít na stránku samotného festivalu, tedy www.culturea.cz


 
PřihlášeníTapír

  • Tapír č. 5 září – říjen
    Od 30. srpna vychází další číslo našeho humoristického časopisu TAPÍR. Můžete se těšit na: – Rozhovor s Ivo Šmoldasem – Tapír na houbách...
  • Tapíří letní dárek
    Máte již poslední číslo Tapíra přečtené a nechce se vám čekat na nové, které vyjde 30. srpna? Připravili jsme pro...
  • Mezinárodní festival kresleného humoru 2019
    Čtvrtý ročník skončil a opět se vydařil. Kdo jste nepřijeli, budete celý rok litovat, že jste nebyli. Tak příští rok...

Rozhovor

Seriál k měsíci čtenářů : Knihovny pro K21, Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem

brezen-mesic-ctenaru 200V ústecké knihovně je vždy živo nejen v březnu, měsíci, který je již po několikáté měsícem čtenářů. Nějaký ten týden napřed totiž ústečtí knihovníci pro své čtenáře i návštěvníky připravují program, kter...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Vaření se známými osobnostmi pro Konto Bariéry

Konto Bariery 200Konto Bariéry se účastnilo poprvé Apetit Pikniku, který proběhl 20. června v parku Grébovka na Vynohradech. Na akci zavítalo celkem 19 000 účastníků a své dobroty prodávalo na 100 prodejců. Konto Bariéry převzalo záštitu nad projektem...

Z archivu...


Literatura

Případ otce a dcery – Než přijde mráz Henninga Mankella

mraz perexKomiař Kurt Wallander je neúnavným potíratelem zla ve svém rajonu. Jakmile vyčenichá stopu, neuhne se z ní, doku případ nevyšetří. To je o něm známo. Kvůli tomu, že se tak říkajíc oženil s prací, rozešla se s ním žena. I s dcerou má trošku složitější...

Divadlo

Scénický večer k poctě Jana Palacha na Nové scéně ND


doba 200Palachova stopa v československých dějinách nabízí lidem spoustu znepokojivých otázek: Do jaké míry má být člověk konformní s režimem, v němž žije? Jaké hodnoty stojí za to, aby pro ně obětoval život? Je normální spolupracovat s StB, kolaborovat a...

Film

Hollywood je ve vašich rukou - tipujte letošní oskarové vítěze v zábavné hře a získejte skvělé ceny!

hollywood 200Patříte mezi filmové fanoušky? Baví vás hodnotit herecké výkony jednotlivých herců či rádi kritizujete režisérské umění? Díky Cinema City se i vy můžete vžít do role porotců, kteří rozhodují o udílení prestižních cen Americké filmové akademie. ...