Cestování ve stroji času, cílová stanice: středověk

Cestování ve stroji času, cílová stanice: středověk

Email Tisk

Detenice 200Chcete se zúčastnit bohapustého hodování ve středověké krčmě, pobavit se přesně ve stylu tohoto temného období a večer zakončit ulehnutím v jizbě s typickým vybavením a sociálním zařízením? Pohybovat se napříč staletími nikdy nebylo snazší. Na tento netradiční výlet vezměte celou rodinu – o zábavu bude postaráno pro všechny rodinné příslušníky.


Nasajte atmosféru nelítostného středověku
Vítejte v dávných dobách, kdy na hradech vládli králové, královský dvůr byl plný služebníků, řemeslníků a kejklířů, v lesích číhali lapkové, cestami známými i neznámými vandrovali poutníci a o srdce urozených dam sváděli boje udatní rytíři. Středověk, doba krutá stejně tak jako fascinující. Nechte za sebou všední svět, starosti vypusťte z hlavy a vydejte se na vzrušující putování dávnověkem, na které budete ještě dlouho vzpomínat. Jen si dejte pozor, abyste se nepřipletli do nějaké šarvátky, nestali se obětí vrhače nožů nebo nesváděli boj o poslední sousto s hladovým žebrákem. Máte-li potomky, vezměte je s sebou, dobový program nabízí plno zábavy dokonce i pro ty nejmenší. Nudit se nebude žádný rodinný příslušník.

Detenice krcma


Novodobý restaurační koncept
Koncept restauračních zařízení ve stylu hradního stolování 13. století je velmi oblíbený, zvláště v posledních letech zažívá nevídaný boom. Historicky první středověká krčma u nás byla otevřena v r. 2003 v malé obci Dětenice na Mladoboleslavsku, jen kousíček od Prahy. Vyhlášené místo se od té doby rozrostlo na celý resort nabízející rozmanité spektrum volnočasového vyžití. Dětenický komplex zahrnuje barokní zámek, již zmiňovanou krčmu, pivovar a ubytování dvojího druhu (Středověký hotel pro ty, co ani v noci nechtějí mít od středověkých radostí a strastí oddechu, a příjemný rodinný hotel Rustikal).


„Chceme návštěvníkovi zprostředkovat jedinečný zážitek svého druhu, který se nevyčerpává pouze tím, že si pochutná na lahodné středověké krmi a dá se do řeči s prostořekou obsluhou,“ uvádí Aneta Ondráčková, manažerka dětenického resortu. „Nabízíme zajímavé atrakce a programy i mimo krčmu, řada z nich se těší nebývalé oblibě u dětských hostů. Za zmínku stojí souboje rytířů v blyštivé zbroji na středověkém kolbišti nebo výstava Dětenické peklo, kterou provází pekelná kněžka. Od ní se mohou zájemci dozvědět, jak to v takovém pekle chodí, za jaké hříchy se tam dostanete, no a co by to bylo za prohlídku pekla bez ukázek rozličných způsobů mučení,“ líčí s úsměvem sympatická manažerka. Během léta navíc mají každé úterý a středu děti v doprovodu dospělých vstup do celého areálu zdarma.

Detenice Rytiri


Gurmánská turistika
Samotná návštěva krčmy je zážitkem sama o sobě. Už uvedení do krčmy neprobíhá podle stolovacích zvyků 21. století. Připravte se na bodrý personál s poněkud nevybíravou staročeskou mluvou, stejně jako na to, že si nebudete vybírat z klasického menu, ale z „žrádelníku“. Doporučujeme ochutnat nějakou vyhlášenou středověkou specialitu, nejlépe maso připravované na otevřeném ohni. Jíst ho budete rukama, pochopitelně. Během hodování budou zaměstnány nejen vaše chuťové pohárky, ale doprovodný program zajistí také pastvu pro oči. Sličné tanečnice, fakíři, šermíři, ohňová show, souboje těžkooděnců… to vše se postará o nevšední zážitek. A to, že budete obsluhou nazýváni holotou či holomky, by vás už nemělo vyvést z míry.

Více na www.krcmadetenice.cz

Zdroj foto: http://www.krcmadetenice.cz


 

PřihlášeníTapír

  • Tapír č. 5 září – říjen
    Od 30. srpna vychází další číslo našeho humoristického časopisu TAPÍR. Můžete se těšit na: – Rozhovor s Ivo Šmoldasem – Tapír na houbách...
  • Tapíří letní dárek
    Máte již poslední číslo Tapíra přečtené a nechce se vám čekat na nové, které vyjde 30. srpna? Připravili jsme pro...
  • Mezinárodní festival kresleného humoru 2019
    Čtvrtý ročník skončil a opět se vydařil. Kdo jste nepřijeli, budete celý rok litovat, že jste nebyli. Tak příští rok...
Banner

Rozhovor

Letní kočičí a pohádkové novinky z LIKA KLUBU

lika klub logoZatímco si leckde stěžují na „okurkovou“ sezonu, v nakladatelstvích je tomu během prázdnin právě naopak. Všichni finišují s přípravami knih, aby byly všechny včas hotovy pro tak toužebně očekávaný vánoční trh.

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Návštěvník výstavy s číslem 55 555 získá rodinnou vstupenku na všechny hrady a zámky spravované NPÚ

555 200Ve čtvrtek 26. února překročil počet návštěvníků výstavy Hrady a zámky objevované a opěvované padesát tisíc. V příštích dnech lze čekat příchod návštěvníka s číslem 55 555 a do ukončení výstavy 15. března i šedesátitisícího zájemce; Národní památkový ústav...


Literatura

Winton nebyl jediný, o dalších se tolik neví

zachrana perexDokumentární kniha Záchrana českých uprchlíků 1938 - 39 seznamuje čtenáře s dalšími čtyřmi lidmi, kteří v těchto těžkých časech pomáhali. Sir Nicholas Winton nebyl jediný.  Ale i jemu je v knize věnovaná samostatná kapitola.

Divadlo

Divadelní tip: Viola v novém roce zve na pozoruhodná představení se skvělými herci a herečkami

Viola perexNení mnoho lepších způsobů, jak si zpříjemnit začátek nového roku, než usednout v hledišti Divadla Viola a v útulném, přívětivém prostředí si vychutnat povznášející kulturní zážitek. Několik večerů v první půli ledna bude tato legend...

Film

Rostou jako z vody a čekají na Ostrov

ostrov prebal perex

Ostrov (2005) je akční sci-fi velmi akčního režiséra Michaela Baye. Jeho filmy jsou pověstné tím, že při nich je nejen na co koukat, ale taky nad čím přemýšlet. Hlavní hrd...