Ocenění Knihovna roku 2015 předána
Banner

Ocenění Knihovna roku 2015 předána

Knihovna200V Zrcadlové kapli pražského Klementina byla slavnostně předána ocenění Knihovna roku 2015.

 


U příležitosti oceňování nejlepších knihoven udělil Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR Cenu českých knihovníků Goethe-Institutu v Praze za dlouholetou a mimořádně úspěšnou spolupráci s českými knihovnami. Goethe-Institut se stal pro české knihovny branou spolupráce s německými knihovnami. Cenu převzal ředitel Goethe-Institutu v Praze Dr. Berthold Franke.

Knihovny roku 2015

Knihovnou roku 2015 v kategorii základní knihovna se stala MĚSTSKÁ KNIHOVNA HROZNĚTÍN na Karlovarsku. Bohatá nabídka akcí, jimiž se knihovna podílí na kulturním a společenském životě obce přivádí do knihovny všechny věkové kategorie obyvatel. Spolupráce s vedením obce, občanskými sdruženími a spolky i jednotlivci dělá z knihovny oblíbené místo setkávání i skutečné kulturní a komunitní centrum obce.
Zvláštní ocenění a diplom v kategorii základní knihovna získaly MÍSTNÍ KNIHOVNA VRDY ze Středočeského kraje a OBECNÍ KNIHOVNA V KUNÍNĚ z Moravskoslezského kraje.
Hlavní cenu v kategorii informační počin získala MĚSTSKÁ KNIHOVNA TŘINEC za podporu čtenářství formou kritického myšlení a aktivní zapojení dospívající mládeže do života komunity. Knihovna je knihovnou, galerií, infocentrem a literární kavárnou.

Knihovna1


Zvláštní ocenění a diplom obdržela  MĚSTSKÁ KNIHOVNA MIKULOV za projekt Kniha do vlaku. Knihovna nabídla ve spolupráci s Českými drahami cestujícím novou službu, která již funguje v některých zdravotnických zařízeních, ve dvou veřejných parcích a v některých institucích v ČR. Cílem je podpora čtenářství a vztahu ke knihám a současně podpora kultury cestování.     

Městská knihovna roku 2015                                                                                                            

Městskou knihovnou roku 2015 se stala Knihovna města Olomouce.

Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR vyhlásil již pošesté soutěž o nejlepší městskou knihovnu roku 2015. Záštitu nad soutěží převzal Svaz měst a obcí ČR. Cílem soutěže je ocenit nejlepší české knihovny, které jsou provozovány či zřizovány městy a motivovat je k rozšíření a zkvalitnění veřejných knihovnických a informačních služeb. Do soutěže se přihlásilo 39 městských knihoven. Olomoucká knihovna byla založena v roce 1889 jako spolková knihovna. Od svého vzniku byla důležitým centrem českého spolkového a společenského života ve městě.
Komise při svém hodnocení nejvíce ocenila to, že se současnému vedení podařilo postupnými kroky a ve spolupráci s architektem proměnit interiér knihovny v moderní a příjemný prostor, který láká k návštěvě, ke studiu i trávení volného času.


podle podkladů Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR, www.skip.czNejnovější články:
Starší články:

 

PřihlášeníBanner

Tapír

  • Tapír č. 1-2020
    Od 9. ledna vychází další číslo našeho humoristického časopisu TAPÍR. Můžete se těšit na: – Rozhovor s Josefem Stehlíkem, sochař a kreslíř...
  • Výstavy v lednu 2020
    Zveme vás na dvě výstavy, které jsme naplánovali hned na začátek roku 2020. PRVNÍ výstava se uskuteční ve sportovní hale...
  • Tapír 6-2019 na listopad a prosinec
    Od 30. října vychází další číslo našeho humoristického časopisu TAPÍR. Můžete se těšit na: – Rozhovor s Jiřím Werichem Petráškem – Tapír v pivovaru...

Rozhovor

Lola běží: „Kapela je o živém hraní, o cestování, poznávání lidí. Je to milenka, který se musíš věnovat.“

lol 200Večer na charitativním festivalu bude patřit mladým klukům z kapely Lola běží. Momentálně finišují práce na nové desce a jsou odhodláni si užít nejenom tento koncert. V tomto rozhovoru se dozvíte informace jak o novém albu, tak o jejich přístupu k muzice.<...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Básnička nebo politikum?

werich200Letošní významné výročí narození (a též úmrtí) jedné z nejzásadnějších osob české kultury, Jana Wericha si vynutilo reedice a nová vydání již známých textů a cd. Nakladatelství Albatros však šlo druhou cestou.

...

Literatura

Co napsala Písařka ze Sieny?

pisarka sienaAch, to zase bylo čtení s velkým Č. Zřejmě mám poslední dobou štěstí na výběr knih, protože Písařka ze Sieny je dalším příběhem, který mne dostal až do kolen. Tahle kniha je skvostným příkladem toho, kdy si člověk uvědomí, proč vlastně vůbec čte. Správným dávkováním je ...

Divadlo

Prosincové pražské divadelní události

divadelni tipyAneb přehled toho, co byste si rozhodně neměli nechat ujít, co zaujalo redakci K21 a kam se vypravit zahnat předvánoční stres. Tipy na premiéry i zajímavé akce týkající se divadelního světa. Necháte se nalákat?

...

Film

Racek Jonathan Livingston: svoboda je cennější než cokoli jiného
ImageV úterý 6. března 2012 nabídne Česká televize všem zájemcům o emotivně hluboký zážitek snímek Racek Jonathan Livingston. Jeho příběh má u nás hluboké kořeny: před třemi desítkami let zaujal návštěvníky Lyry Pr...