Když se spojí úspěch s úspěchem, rostou talenti…
Banner

Když se spojí úspěch s úspěchem, rostou talenti…

Email Tisk

gymnastky 200Ocenění zlínských talentů nebralo konce, aneb pokladnice úspěchů naplněna, tak by se dala nazvat sobota 14. 11. 2015. Pokladnici svých úspěchů včetně medailí Zlínský oddíl moderní gymnastiky pod vedením trenérky Evy Višňové doslova naplnil v sobotu 14. 11. 2015, kdy ke sbírce bronzové a stříbrné pořídil i tu nejcennější, zlatou. Každá z kategorií si odnesla jednu z nich. Takový úspěch pro jeden oddíl je opravdu nebývalý.

 

Zlínský Tanečně gymnastický klub oddíl moderní gymnastiky již delší dobu patří mezi velmi úspěšné. Nic by však nemohlo být bez trpělivosti a oddanosti trenérek zlínského klubu, které se děvčatům věnují. Vždy jde o vyvážené partnerství mezi gymnastkou a jejím trenérem, kterému musí důvěřovat, bez toho by to nešlo. Moderní gymnastika není jen ladný pohyb, který vidíte vy, diváci, nicméně je to tvrdá dřina, spousta času a obětavosti zejména rodičů.

Ve Vyškovské sportovní hale na Oblastním přeboru jihomoravské oblasti zvítězila „zlatá“ trojice děvčat – Dobešová, Pavlíčková, Sojáková v kategorii Nadějí nejmladších, stříbro získala dvojice – Miklová, Říhová v Nadějích starších a bronz do kompletní sbírky ozdobil dresy děvčatům Cuřínové a Číhalové v kategorii Nadějí mladších.

gymnastky 1

Tanečně gymnastický klub Zlín byl založen v roce 1991 paní RnDr. Evou Višňovou za účelem rozvoje dětí a mládeže v oblasti moderní gymnastiky, tanečně-pohybové, hudební a estetické výchovy. Moderní gymnastická a taneční průprava je zde vyučována nejen na závodní úrovni, ale cvičí se i tzv. rekreačně, pro radost. Výuka vychází ze základů klasického a moderního výrazového tance, baletu, gymnastiky a techniky cvičení s náčiním ( míč, obruč, švihadlo, stuha, kužele).

K moderní gymnastice patří neodmyslitelně baletní průprava, kterou si musí každá z gymnastek projít a tady vznikl v červnu nápad paní trenérky Višňové spojit se s také velmi úspěšnou zlínskou baletní školou Ballerine. Cílem bylo, dát děvčatům to nejlepší, aby se jejich výkony zlepšovaly a posouvaly. Před začátkem prázdnin uspořádaly s uměleckou vedoucí baletu Vladimírou Podlezovou workshop pro gymnastky, aby se tzv. navzájem vyzkoušely. Klaplo to! Od září gymnastky navštěvují baletní průpravu právě v této škole. Některé z nich již dostaly šanci vystupovat s ostatními baletkami a to před představeními Bolšoj balet ve Velkém kině a další se chystají.

gymnastky 2

Co z toho plyne? Kultura, sport, umění, krása a radost z pohybu… to vše lze provazovat a zdokonalovat, ale stojí za tím také lidskost, přátelství a hlavně chuť spolupracovat. Ve Zlíně to umí.

Závěrem lze jen dodat – když se spojí úspěch s úspěchem, rostou talenti a Zlín má své velké talenty, na které může být hrdý.


 
PřihlášeníTapír

  • Tapír č. 5 září – říjen
    Od 30. srpna vychází další číslo našeho humoristického časopisu TAPÍR. Můžete se těšit na: – Rozhovor s Ivo Šmoldasem – Tapír na houbách...
  • Tapíří letní dárek
    Máte již poslední číslo Tapíra přečtené a nechce se vám čekat na nové, které vyjde 30. srpna? Připravili jsme pro...
  • Mezinárodní festival kresleného humoru 2019
    Čtvrtý ročník skončil a opět se vydařil. Kdo jste nepřijeli, budete celý rok litovat, že jste nebyli. Tak příští rok...

Rozhovor

Leona: „Mám ráda čarodějnice, jak ty sexy, tak i ty hrbaté…“

leona 200Leona Machálková opět září v Divadle Kalich jako svůdná i proradná čarodějnice v muzikálovém hitu Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové Robin Hood. K této roli, na kterou by možná každá herečka nekývla, se vrátila s velkou chutí, i když ji přezdívá „z...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Není nad mezinárodní spolupráci - co se děje v českých a slovenských knihovnách.

KP1 perexJak to má přesně vypadat mohou ukázat v knihovnách. Jejich pracovnice a pracovníci vesele sdílejí nápady, projekty, vzájemně se informují o zajímavých akcích harnice nehranice. I o tom nám napsala Silvia Kupcová z Hornonitrianskej knižnice v Prievidz...

Z archivu...


Literatura

Procházky (nejen) literárními zahradami

zivot v zahrade perex„Kromě psaní jsou ústředními činnostmi mého života čtení a zahradničení,“ píše ve své knize britská autorka Penelope Lively (*1933) a pokračuje: „V určitém smyslu do sebe tyto dvě činnost...

Divadlo

Protřepejte duši s Bárou Hrzánovou

kazdyden perexMistrovský herecký koncert předvádí Bára Hrzánová v nové komedii Divadla Kalich Každý den, šťastný den!. Její autor Jaan Tätte v ní nabízí se svým typickým smyslem pro absurdno neotřelý lék na partnerskou nudu: experiment s bigamií.

Film

Argo – filmový podfuk o skutečné misi aneb když jsou Američáně stále nepoučitelní?!

argo ben affleckV těchto předvánočních dnech přichází do českých kin filmový thriller se záhadným názvem ´Argo´, který byl natočen na základě odtajněné pravdivé události, kterou si mnozí z nás možná ještě pamatujeme. V době, kdy vrcho...