Ten pravý Karneval chutí zažijete jen na výstavišti v Ostravě!
Banner

Ten pravý Karneval chutí zažijete jen na výstavišti v Ostravě!

karnev200Pestrá nabídka dobrého jídla a pití, ochutnávky, košty, degustační menu, kulinářské show a různé gastronomické lahůdky potěší všechny labužníky ve dnech 22. – 24. dubna 2016 na Výstavišti Černá louka v Ostravě.

 

 

Každý ročník Karnevalu chutí potvrzuje, že je výjimečnou gastronomickou akcí s vysokou úrovní nabízených služeb, přinášející lidem radost ze společného setkání a zážitků ze skvělého jídla i prostředí. Ostrava se tak stala významnou součástí gastronomického kalendáře České republiky v roce 2016. Organizátoři Karnevalu chutí, Ostravské výstavy, a.s. a Asociace hotelů a restaurací České republiky, chtějí v letošním roce prezentovat hotely, restaurace, odborné školy a hlavně kvalitní kulinářské umění kuchařů a cukrářů Moravskoslezského kraje.


Krátká procházka Karnevalem chutí Ostrava 2016:

Náplní letošního 4. ročníku zůstává prezentace projektů CZECH SPECIALS a JAK ŠMAKUJE MORAVSKOSLEZSKO, která proběhne v restauraci Asociace hotelů a restaurací ČR, kde po celou dobu konání budou šéfkuchaři předních hotelů a restaurací Moravskoslezského kraje v kuchařské exhibici připravovat a nabízet návštěvníkům menu o 3 chodech z nabídky výše uvedených projektů.
V dalších restauracích budou nabízeny speciality dané restaurace nebo hotelu. Jedno jídlo z nabídky musí být vybráno z projektů CZECH SPECIALS a JAK ŠMAKUJE MORAVSKOSLEZKO. Jídla budou servírována v degustačních porcích s kompletním restauračním servisem.
Návštěvnicí budou mít možnost navštívit restaurace se zahraniční kuchyní a ochutnat jejich národní speciality.
Pro širokou veřejnost je připraveno pódiové vystoupení šéfkuchařů. Příprava 8. degustačních porcí vlastní, nebo restaurační speciality s ochutnávkou. Jídlo musí být připravované před návštěvníky.

Nedílnou součásti Karnevalu je prezentace odborných škol Moravskoslezského kraje. Návštěvnicí mohou shlédnout slavnostně prostřené stoly, připravené s tématem 700. výročí narození Karla IV.
Jsme přesvědčeni, že nabídka různých typů malých gastronomických zařízení provozovaných odbornými školami a jejich studenty se stanou opětovně oblíbeným místem posezení.
Lákavým místem nejen mladší generace a odborníků z praxe bude příprava míchaných nápojů a servis vín v BARMANSKÉ a  SOMMELIERSKÉ  SHOW studentů odborných škol nejen z Moravskoslezského kraje.
 Milovníci dobrého vína budou mít příležitost ochutnat vynikající kvalitní moravská i zahraniční vína z nabídky vinařů a vinoték.
Prostor k prezentaci i k prodeji dostanou rovněž dodavatelské firmy a drobní prodejci s mnoha specialitami, regionálními surovinami, masných, pekařských a jiných produktů pro přípravu pokrmů.

karnev

 

NOVINKY KARNEVALU CHUTÍ OSTRAVA 2016

Soutěž amatérských kuchařů a hoteliérů – Milujeme jídlo!!!   
                                                                                                    
Do soutěže se může přihlásit kdokoliv z  návštěvníků Karnevalu chutí.  Soutěžící se mezi sebou utkají ve trojících /amatéři zvlášť a hoteliéři zvlášť/. Úkolem soutěžících bude připravit pokrm, kde hlavními surovinami budou tři druhy mas. K přípravě pokrmů použije jen jednu hlavní surovinu, kterou si vybere. K  přípravě finálního výrobku použije potraviny, které si vybere ze surovin z „ MYSTERY BOXU“. Soutěžící připravuje 4 porce jídla v časovém limitu 45. minut. Hodnocení provádí odborná porota, pozvaní hosté a návštěvnici. Hodnocení bude prováděno bodově, veřejně.
Cílem je zjistit, jak si soutěžící poradí se surovinami.  Kdo z každé trojice nasbírá nejvíce bodů, stává se vítězem. Vítěz obdrží pozvání k návštěvě předního hotelu v rámci Moravskoslezské sekce AHR ČR. Všichni zúčastnění dostanou pozornost generálního partnera firmy LAMART.
 
V přízemí pavilonu A určitě zaujme umístění galerie hotelů, restaurací a odborných škol, něco z jejich historie i současnosti. Výstava jídelních lístků a fotodokumentací.

CÍLEM KARNEVALU CHUTÍ OSTRAVA 2016

Propagace tradiční české a moravské kuchyně, moderní gastronomie, úroveň služeb restauračních zařízení a zároveň zajímavá propagace pro všechny zúčastněné vystavovatelé, hoteliéry a provozovatelé restaurací.

Věříme, že Karneval chutí Ostrava 2016 uspokojí i ty nejnáročnější návštěvníky.

 


Další informace týkající se výstavy:
Otevírací doba:
pátek         10:00 - 18:00 hod.
sobota        10:00 - 18:00 hod.
neděle                    10:00 - 16:00 hod.
Vstupné:
Dospělí                                                                 50,- Kč
Důchodci, studenti, děti, ZTP                                  30,- Kč
Hromadný vstup pro ZŠ (minimálně 20 osob)      20,- Kč
Platí VIP karta 2016


 

PřihlášeníBanner

Tapír

  • Tapír 6-2019 na listopad a prosinec
    Od 30. října vychází další číslo našeho humoristického časopisu TAPÍR. Můžete se těšit na: – Rozhovor s Jiřím Werichem Petráškem – Tapír v pivovaru...
  • Tapír č. 5 září – říjen
    Od 30. srpna vychází další číslo našeho humoristického časopisu TAPÍR. Můžete se těšit na: – Rozhovor s Ivo Šmoldasem – Tapír na houbách...
  • Tapíří letní dárek
    Máte již poslední číslo Tapíra přečtené a nechce se vám čekat na nové, které vyjde 30. srpna? Připravili jsme pro...

Rozhovor

Renata Petříčková: O hnědých pastelkách se mi i zdálo…

200roByla to první nabídka pro opravdové ilustrace do knihy. „Poprvé jsem vzala pastelky, abych s nimi vytvořila něco, co bude zdobit knižní stránky,“ říká Renata Petříčková, kterou zhruba před rokem s touto nabídkou oslovila autorka knihy Hvězdná obloha. Ilus...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Černí šmoulové

smoulove perexČerní šmoulové, tak zní titul proslulého dobrodružství malých modrých skřítků, s jejichž příběhy se setkáváme již od roku 1957. Svým zjevem, dobrosrdečností a především svým šmoulováním si získali srdce mnoha generací. Moje ...


Literatura

Hostina pro vrány – pokračování příběhu Písně ledu a ohně


hostina pro vrany perexV pořadí už čtvrté pokračování ságy nás přenese do světa George R. R. Martina.  Západozemí je ve válce, celé království je na kusy a o Železný trůn se uchází čím dál více uchazečů, kteří by na něj rádi dosedli. Je...

Divadlo

Oblíbené představení Pan Kaplan má třídu rád oslaví 200. reprízu

abc 2004. října oslaví Divadlo ABC 200. reprízu hudební komedie Pan Kaplan má třídu rád plnou písní, tance a půvabného humoru v podání Oldřicha Víznera, Lubomíra Lipského, Jitky Smutné, Veroniky Gajerové, Martina Písaříka...

Film

Festival francouzského filmu: Svatý pan Oscar a ministr, jemuž chcípnul motor

holy motorsHned pět francouzských filmových titulů, které budou mít příští týden českou premiéru, uvádí v předpremiérách 15. ročník Festivalu francouzského filmu. Festival nastartoval motor ve čtvrtek projekcí snímku Thérèse D...