Zábřeh opět žije prestižními cyklozávody
Banner

Zábřeh opět žije prestižními cyklozávody

zabreh 1Sportovně velmi hodnotný a organizačně výtečný den prožili příznivci terénní cyklistiky v sobotu 24. června na stále oblíbenějším Welzlově MTB maratonu v Zábřehu, který již po šesté připravil početný tým zábřežských organizátorů ze spolku Břeh vedeného Pavlem Bruštíkem a Janem Hanuliakem.

 

 


Více než 180 cyklistických amatérů i profesionálů z celé České republiky už brzy ráno zaplnilo místní plavecký areál, který se změnil na profesionálně připravené cyklistické depo, včetně divácky zajímavě řešeného startu a cílového dojezdu závodníků. Odborná spolupráce s firmou Ethic Sport, jejíž profizávodník Lubomír Petruš byl ředitelem závodu, pomáhá každoročně nejen k organizační dokonalosti, ale i k propagaci závodu mezi klubovými cyklisty.


Po slavnostním startu, kterého se zhostil starosta města František John, vyjel početný peleton závodníků na pětadvacetikilometrový okruh náročné trasy v různorodém terénu Zábřežské vrchoviny. Organizátoři připravili trasy 25 a 50 km pro dospělé, 7 km okruh pro žáky do 15 let a pětisetmetrový okruh pro předškoláky. Nejlepším závodníkům byly v cíli předány nejen medaile a věcné dary, ale i finanční prémie v celkové hodnotě 27.000 Kč.
Na maratonské trati 50 km dosáhl mezi muži nejlepšího času Jiří Hudeček (Giant Trans Brdy Team) před Lubomírem Petrušem (Ethic Sport), za nímž jako třetí dojel Jakub Šilar ze Žamberka. Mezi ženami zopakovala suverénně své loňské vítězství Denisa Stodůlková z Valašského Meziříčí, na 2. místě dojela Radka Pospíšilová (TS Bohemia Kross Bike Team) před Zuzanou Skalickou (Kellys Bike Ranch Team). Mezi reprezentanty našeho okresu byli nejúspěšnější Vojtěch Bednarský na 8. místě, Tomáš Kechrt na 9. a Robert Navařík na 16. místě.
Na trati 25 km si ceny za vítězství odnesl teprve patnáctiletý Jan Zatloukal (Cyklo Team Kolárna), který dojel s náskokem tří minut před Romanem Kročkem (krossbike.cz) a třetím Jiřím Štěpáníkem (Cyklo Team Kolárna). Mezi ženami na stejné trati zvítězila Sabina Macháňová z Hranice před Markétou Sládkovou a Michaelou Navrkalovou.
Mezi cyklistickými nadějemi si na trati 7 km nejlépe vedl dvanáctiletý Ondřej Zvědělík z Vrbna pod Pradědem, druhé místo obsadil Lukáš Harlender a třetí Adam Hrdlička. Mezi dvaceti předškoláky na trati 500 m byla nejmladší závodnicí tříletá Antonie Ella Bruštíková.


Zábřežský MTB maraton se již zabydlel v celorepublikovém cyklistickém kalendáři. Za možnost jeho uskutečnění patří poděkování nejen organizátorům, ale i mnoha zábřežským firmám a organizacím, které se každoročně partnersky podílejí i na další významné sportovní akci – Welzlově kvadriatlonu, otevřeném mezinárodním mistrovstvím ČR v extrémním kvadriatlonu. Ten odstartuje v poledne 29. července na zábřežského plaveckém areálu a na jeho účastníky čeká pětadvacetikilometrová trať, běh, plavání, kolečkové brusle a jízda na kole. Více informací na webových stránkách.

zabreh 1


 

PřihlášeníBanner

Tapír

  • Tapír č. 1-2020
    Od 9. ledna vychází další číslo našeho humoristického časopisu TAPÍR. Můžete se těšit na: – Rozhovor s Josefem Stehlíkem, sochař a kreslíř...
  • Výstavy v lednu 2020
    Zveme vás na dvě výstavy, které jsme naplánovali hned na začátek roku 2020. PRVNÍ výstava se uskuteční ve sportovní hale...
  • Tapír 6-2019 na listopad a prosinec
    Od 30. října vychází další číslo našeho humoristického časopisu TAPÍR. Můžete se těšit na: – Rozhovor s Jiřím Werichem Petráškem – Tapír v pivovaru...

Rozhovor

Jiří Zmožek: Každá písnička má svůj životopis

Zmozek ZagorovaSupraphon k pětasedmdesátinám velkého melodika české populární hudby Jiřího Zmožka vydal Zlatou kolekci, která obsahuje 60 písní na 3CD. Hity Jiřího Zmožka patří k nejznámějším a nejúspěšnějším původním českým šlágrům, které u nás v osmdesátých letech vz...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Kuchařka plná vege burgerů, ze které si vybere každý

vege burgery200Kuchařky jsou jedny z nejvíc vyhledávaných druhů knih. Kuchařky určitého dietního stylu jsou čím dál tím více žádanější, protože lidé více a více přemýšlejí nad tím, co jedí. Zaměřují se na složení svého jídla i původ jednotlivých ingredie...

Z archivu...


Literatura

Ukázka z knihy Jak si správně přát od nakladatelství ANAG

200knihaPřinášíme vám ukázku z knihy Jak si spávně přát od nakladatelství ANAG, která vychází zrovna v těchto dnech také ve slovenském jazyce, a to pod názvem Ako si správne priať:

...

Divadlo

Svět podle Amanitas – tentokrát s názvem Destinace

Amanitas divadlo 200Prostranství před pražským Cross klubem se v úterý 29. července promění v tak trochu jiný svět, a to svět nového cirkusu. Budete zde moci shlédnout premiéru pouličního divadla s názvem Destinace v podání skvostných Amanitas.

Film

Tibetské rozjímání v kině Aero

altDruhý festivalový den tibetského filmu a filmu o Tibetu začal unikátním dvouhodinovým dokumentem Zrcadlo prázdnoty z odlehlého a veřejnosti nepřístupného kláštera Seršul. Ve vysokých horách, kde by lidé z nížin měli velké problémy ...