Božský dort, co zahřeje u srdce
Banner

Božský dort, co zahřeje u srdce

Email Tisk

bozsky dort200Markéta navštíví chráněný domov Maxov a k padesátému výročí založení pro jeho chráněnce upeče dort. Pokud jste zvědaví, jak příprava takového dortu probíhá, a chtěli byste se nechat inspirovat, máte šanci již v pondělí 15. dubna ve 20.15 na Prima love v Božských dortech od Markéty.

 

 

Domov Maxov se nachází v obci Horní Maxov v krásném prostředí Jizerských hor nedaleko Jablonce nad Nisou. Dříve se to tam jmenovalo Maximiliansdorf, později Maxdorf. Markéta se nechala inspirovat symbolem otevřených dlaní, a zatímco se dívá na Michalovy ruce, přemýšlí, co by se na dort hodilo dál: „Ruce dávají něhu, teplo,“ a Michal doplňuje: „Když teplo, tak co kdybychom tam dali sluníčko?“ Markétě se nápad líbí, a tak se pustí do práce.

bozsky dort1

Sluníčko by nemělo působit moc dětsky, ale zároveň by mělo být hodně stylizované, aby bylo jasné, co na dortu je. Markéta se rozhodla slunce posadit na velký obdélníkový základ – stůl s ubrusem. Marcipán se navlní tak, aby vypadal jako ubrus, okraje zastřihne a začistí kleštičkami. Markéta také prozradí, jaká byla její první větší investice do cukrářských pomůcek.

bozsky dort3

Dort se bude kompletovat až na místě, aby přežil převoz. Na závěr dílu Markéta divákům prozradí výtečný recept na kefírovou buchtu. Recept najdete po odvysílání pořadu na stránkách www.bozskedortyodmarkety.cz.

bozsky dort kefirova buchta

Zdroj foto: Prima FTVSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

Anketa


Partneři

Hledat

Čtěte také...

David Frej: Zánět – skrytý zabiják

zanet200Takže, zcela stručně a jasně – je to jedna z těch knih, kde opravdu můžete díky ní vzít zdraví do vlastních rukou a přitom jsou to změny, které v podstatě ulehčují život. Neuvěřitelné! Autor v této své publikaci uvádí mnoho logických souvislostí mezi c...

Nové komentáře

Z archivu...


Literatura

David Michie: Dalajlamova kočka

200 kockaMaličkého kotěte, kterému hrozí nešťastný osud, se ujme samotný dalajlama. V jeho přítomnosti a díky jeho příkladu chytré zvířátko zjišťuje, jak naplnit dvě základní touhy všech živých tvorů: být šťastný a vyhnout se utrpení. Postupně se himálajské k...

Divadlo

Libor Vaculík režíruje českou verzi slavného francouzského muzikálu Romeo a Julie

romeo julie 200Česká verze francouzského muzikálu Romeo a Julie z pera Gérarda Presgurvice bude v prvním muzikálem, který bude koncem září uveden v multifunkčním sále Forum Karlín v Praze.  Muzikál režíruje Libor Vaculík, který je v tomto případě součas...

Film

Andělé všedního dne mají přehled

andele perexNový český film Andělé všedního dne byl natočený režisérkou Alicí Nellis podle úspěšné stejnojmené knihy spisovatele Michala Viewegha. Na motivy jeho knih vzniklo již několik českých filmů.